Отключить рекламу

Подпишитесь!


01.02.19
3567 5 Печатать

Як зацікавити роботодавця, якщо ви не повністю відповідаєте вимогам вакансії?

Часто так буває, що знаходиш пропозицію по роботі у гарній компанії з привабливою зарплатнею, проте об’єктивно розумієш, що деяким вимогам вакансії як спеціаліст не зовсім відповідаєш. Що ж тоді робити? Перший варіант - сумно закрити сторінку з вакансією і знов зануритися у численні пропозиції по роботі. Другий варіант – тверезо оцінити свої знання, досвід, освіту та навички до навчання і спробувати переконати потенційного роботодавця подивитися на вас пильніше, незважаючи на деякі невідповідності.

Звичайно ж, така ситуація можлива, коли ви шукаєте роботу у своїй звичній сфері. Бо коли, наприклад, водій пропонує себе на вакансію кухара, просто тому що полюбляє куховарити та винаходити нові рецепти, його амбіції та ініціативи навряд чи будуть задоволені.

Тож давайте розберемося з деякими «перешкодами» на шляху до вакансії вашої мрії.

Ви недостатньо вільно володієте комп’ютерними програмами

До речі, доволі розповсюджений сумнів серед спеціалістів багатьох фахів незалежно від віку. Перед тим, як надсилати резюме, не пошкодуйте часу та уважно подивіться, чому саме це програмне забезпечення вимагається від посади, що вас цікавить. Почитайте про нього відгуки та за можливості спробуйте наочно з ним познайомитися. Якщо відчуєте, що все ж зможете його опанувати, зазначте в резюме, що ви легко навчаєтесь та в ході роботи швидко підкорите його. Будьте впевнені у собі, роботодавець це відчує.

Спеціальність у дипломі не відповідає затребуваній вакансії

Уважно перечитайте вимоги до фахівця на таку посаду. Пам’ятайте, що наявність профільної освіти не завжди гарантує компетентність та професійність. Якщо ваш досвід роботи дозволяє виконувати обов’язки, викладені у вакансії, не соромтеся відгукатися на неї. Але не забудьте в резюме яскраво та вигідно висвітлити свій досвід роботи та перерахувати задачі, які вам вдавалося з успіхом виконувати. Пам’ятайте про впевненість в собі та здорові амбіції.

Досвід роботи менше аніж вимагає роботодавець

Якщо мова не йде про посаду керівника або роботу з вузької спеціальності, то цей пункт вакансії досить умовний. Зробіть акцент на своє бажання розвиватися та отримувати новий досвід, з виграшної сторони повідомте про свої досягнення на попередньому місці роботи, підкресліть серед власних особистих якостей старанність, наполегливість та відповідальність – і ваші шанси на отримання бажаної роботи обов’язково виростуть.

 

Загалом, пам’ятайте, що, якщо вас запросили на очну співбесіду, то роботодавця не бентежать та не відштовхують пункти вашого резюме, які не збігаються із вимогами вакансії. Тож не наголошуйте на них навмисне в розмові з роботодавцем, а якщо він (або його представник) сам заговорить про це, намагайтеся переконати його в тому, що наполегливість, ваш досвід та навички компенсують цю нестачу. Бажаємо успіхів!

Бажаємо вам вдалих співбесід без помилок та успіхів на новій роботі! 

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
 • Елена
01.02.19 11:41

Запаситесь бубном и разучите танец))
Вдруг потенциальный работодатель любит веселеньких))
Всем хорошего дня! Особенно бухгалтерам ;-) 

Ответить
  Оценить
 • 22
 • 0
 • Здоровья
01.02.19 12:11

А еще можно много смеяться, если и не возьмут, то не обидятся...

Ответить
  Оценить
 • 8
 • 0
 • *
01.02.19 15:21

Как-то приходилось менять работу. В одной вакансии требований, как на академика. Пригласили. Выяснилось, что это мелкая конторка из трех человек. А вакансию составил и вывесил сотрудник кадрового агентства, к которому обратились за помощью в поиске. Пришлось агенту прочесть ликбез и поблагодарить за внимание. В другой раз взяли на работу главбухга. В резюме и МСФО, и учеба за рубежом, и опыт работы в большом холдинге. Правда, на отдельных участках, но "во всех".  И человек честно все это прошел, сдал и получил корочки.  На поверку оказался автором проводки 631-92. Бухгалтера поймут, о чем. И это не единственный перл. Человек ушел сам, пока беды не натворил. Потому не всегда нужный диплом и "опыт" означает нужные знания и мозги. 

Ответить
  Оценить
 • 5
 • 0
 • бурундук
01.02.19 16:09


Спасибо таким подсказкам  пишут «шопопало», а потом ну никак не тянут работу.


Почему сразу понимаешь-не твое-иди ищи свое….


Умники

Ответить
  Оценить
 • 1
 • 1
 • Сомневающийся Sкептиk
01.02.19 18:03

ООчень давно обратился по телефону по вакансии: меня спросили и про знание английского, и про образование, и навыки работы за компьютером, и кто я, и что, я, и хобби... Но на мои вопросы: брать ли с собой трудовую книжку, нужно ли резюме... – отвечали как-то уклончиво, с неохотой.  На следующий день, ровно в "назначенное" время, с паспортом, кодом, трудовой книжкой, с фото в полный рост и не в полный (6х9 и 9х12), побритый и трезвый я пришёл, как я думал, устраиваться на работу, или хотя бы пройти собеседование. Оказалось – лохотрон: даёшь гривень 20 (на то время), а тебе "любезно" предоставляют какой-то фонарный список якобы тех, кто ищет специалистов по нужным тебе специальностям. Начинаешь прозванивать и выясняется, что половина из них вообще не давали никаких объявлений, другие т.н. "работодатели" вообще давно закрыты и телефоны левые...
  

Ответить
  Оценить
 • 15
 • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться