Отключить рекламу

Подпишитесь!


09.02.19
4135 5 Печатать

За лютий субсидіанти отримають від Уряду готівку для оплати комунальних платежів

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято 2 лютого 2019 року Кабміном.

Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку. 

Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень  залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття, як обов’язковий платіж, скасовується.

Всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалювального сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації, і за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

По материалам КМУ
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
 • Ирина
09.02.19 07:56

Мне непонятно, как я пойму какая сумма пенсии мне перечислена какая сумма  индексации пении, которую обещают приводить с марта месяца, а какая сумма субсидии придет на мой картсчет в  "Держощадбанке". Так как эти суммы будут пенсионерам приходить в день выплаты пенсии. Брать каждый месяц выписку банка, так она в Держощадбанке стоит 50 грн. сумма не малая для малоимущего пенсионера.

Ответить
  Оценить
 • 12
 • 0
 • данет
09.02.19 16:59

Ирина,пока власть у порохоботов ничего хорошего и понятного вам не предложат. а монетезация это очередная бредовая идея от гройшмана и шеколадного. счетчики - вот реальный учет так они и их хотят ликвидировать и делить все на всех.

Ответить
  Оценить
 • 14
 • 2
 • Укр
09.02.19 12:34

Ирина,підтримую безумовно, весь час з людей стягують їх шкіру, вбивають усім, що під руку попаде, і тим, що в голову, злом просякнутою, прийде.

Ответить
  Оценить
 • 8
 • 0
 • 123
09.02.19 17:41

Це називається переливаємо з пустого в порожнє, І їдь до банків,відстій в чергах щоб потім заплатити то що зняв або одержав,і при теперішніх нормах переплат ноль-доплачувати то потрібно

Ответить
  Оценить
 • 10
 • 0
 • Мария
11.02.19 11:49

А как же уголовная ответственность за подкуп избирателей?
Прикольно что вся эта афера проворачивается за деньги самих же избирателей

Ответить
  Оценить
 • 12
 • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться