Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
25.02.19
3735 0 Печатать

Деякі питання застосування Класифікатора професій

Наш постійний читач звернувся до Міністерства соціальної політики з питанням щодо назви посади та визначення коду відповідно до Класифікатора професій для працівника, обов’язками якого є надання консультацій у сфері оподаткування та бухгалтерського обліку, враховуючи те, що Класифікатором передбачена позиція з кодом 2411.2 "Консультант з податків і зборів".

У своїй відповіді, наданої у листі від 07.02.2019 р. № 21/0/191-19 фахівці міністерства зазначили, що у разі відсутності у Класифікаторі професій назви посади, яка повністю відповідає покладеним на працівника обов'язкам, вибирється найближча за змістом назва, а в посадовій інструкції працівника зазначаються всі особливості роботи за ціею посадою.

Так у Класифікаторі професій передбачено назви посад „Консультант" з кодом 2419.2 (професійне угрупування „Професіонали у сфері маркетингу, ефективності господарської діяльності, раціоналізації виробництва, інтелектуальної власності та інноваційної діяльності"), „Аудитор" та „Консультант з податків і зборів" з кодом 2411.2 (професійне угрупування „Аудитори та кваліфіковані бухгалтери").

Класифікатором професій також передбачено правила розширення (уточнення) назв посад (професій) (Додаток В Класифікатора).

Згідно з приміткою 2 Додатку В до Класифікатора професій за наявності у користувача потреби в розширенні назв посад (професій) можуть використовуватись терміни і слова, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладу.

Під час утворення розширених назв посад (професій) зберігаеться код базової посади (професіі). Таким чином, від зазначених назв посад можуть утворюватися назви „Консультант у сфері оподаткування та бухгалтерського обліку" (код 2419.2), „Аудитор у сфері оподаткування та бухгалтерського обліку” (код 2411.2) та „Консультант з податків і зборів та бухгалтерського обліку" (код 2411.2).

Слід зазначити, що відповідно до норм статті 64 Господарського кодексу Украіни стосовно самостійності підприємства щодо визначення своеї організаційної структури, чисельності працівників і штатного розпису роботодавцю надається право самостійно визначати назви посад (професій), що застосовуються у штатному розписі, але ці назви мають відповідати Класифікатору професій.

Конкретний перелік посадових обов'язків визначається посадовими інструкціями працівників на основі кваліфікаційної характеристики найближчої за своїми обов'язками професійної назви роботи або з урахуванням розподілу праці, завдань та обов'язків, які плануються або фактично склалися між працівниками у робочому процесі.

Отключить рекламу
Комментарии
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться