Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.03.19
2088 6 Печатать

Доходи, отримані фізичною особою згідно договору про довічне утримання, підлягають декларуванню

Статтею 744 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV встановлено, що за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. Обсяги обов’язків набувача встановлюються за згодою сторін у договорі.

У договорі довічного утримання (догляду) можуть бути визначені всі види матеріального забезпечення, а також усі види догляду (опікування), якими набувач має забезпечувати відчужувача (п. 1 ст. 749 ЦКУ).

З наведених законодавчих норм випливає, що при укладанні договору довічного утримання (догляду) відчужувач одержує дохід у вигляді вартості матеріального забезпечення та послуг з догляду (опікування), визначених у договорі.

Відповідно до п.п. «є» п.п. 14.1.54 ПКУ, дохід з джерелом його походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно у вигляді, зокрема, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов цивільно-правового договору.

Фізична особа, як резидент так і нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження з України є платником податку на доходи фізичних осіб.

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Таким чином, при отриманні від фізичної особи доходу у вигляді вартості матеріального забезпечення та послуг з догляду (опікування), визначених у договорі довічного утримання, відчужувач зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

По материалам ГУ ДФС в Івано-Франківській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Надежда
09.03.19 07:49

Я стесняюсь спросить, как должны оцениваться услуги? А трудовой договор составлять не нужно? Очень удобная позиция. Сбить с немощного старика, которому государство ничем не готово помочь, денег, а после смерти сбить денег с опекуна, за получение "дохода"

Ответить
  • Лайма
09.03.19 14:27

Є доход - є податок.

Ответить
  • ок
10.03.19 11:59

Лайма, в чем доход? Человек отдает свое жилье взамен на еду, одежду, лекарства, что суммарно составит меньше, чем стоимость жилья. Доход в чем? 

Ответить
  • Мария
11.03.19 09:03

ок, вы уверены, что меньше? сейчас столько лекарства стоят, коммуналка, еда и одежда... то не факт, если пересчитать, что стоимость квартиры будет больше намного, чем затраты на престарелого человека 

Ответить
  • Надежда
11.03.19 09:52

Мария, все дело в том, что содержать стариков ОБЯЗАННОСТЬ ГОСУДАРСТВА. И если оно не в состоянии выполнять свои обязанности, то не стоит пытаться сбивать деньги за попытку людей выживать. Ну и вопрос соответствующий, а почему лекарства стоят столько, что нуждающиеся в них люди не в состоянии приобрести?

Ответить
  • @@@
11.03.19 11:56

ПОЗОР

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям