Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
11.03.19
5386 6 Печатать

Про право бухгалтерів на отримання додаткових відпусток за двома підставами

Бухгалтер працює цілий день за комп’ютером і користується додатковою відпусткою за ненормований робочий день тривалістю сім календарних днів згідно з колективним договором. Чи має він право ще на відпустку за роботу на комп’ютері?

Відповідно до ст. 8 Закону України “Про відпустки” щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається працівникам з ненормованим робочим днем – тривалістю до семи календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою та окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, – тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваним Кабміном;

Ненормований робочий день – це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці у даному випадку визначається не тільки тривалістю робочого часу, але також колом обов’язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням).

У відповідності до Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці та соціальної політики України від 10.10.1997 р. № 7, ненормований робочий день на підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від форми власності, може застосовуватись для осіб, праця яких не піддається точному обліку в часі; осіб, робочий час яких за характером роботи поділяється на частини невизначеної тривалості (сільське господарство); осіб, які розподіляють час для роботи на свій розсуд.

Працівникам (незалежно від професії, освітнього рівня, посади), які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у т.ч. на персональних комп’ютерах незалежно від виду монітора) у Додатку 2 Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 р. № 1290, передбачено право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів за позицією 58 розділу ХХІІ “Загальні професії за всіма галузями господарства” підрозділу “Інші види виробництв”. 

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Відповідно до ст. 10 Закону “Про відпустки” щорічна додаткова відпустка, передбачена пунктами 1 і 2 ч. 1 ст. 8 цього Закону, надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником. 

Отже, бухгалтер, який виконує роботу на комп’ютері та працює в умовах ненормованого режиму робочого часу, має самостійно обрати одну підставу, за якою він отримає щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

По материалам ГУ Держпраці у Полтавській області
Отключить рекламу
Комментарии
  • Ліченні
11.03.19 10:18

Хто дає? І у кого це записано у Колдоговорі?

Ответить
    Оценить
  • 5
  • 0
  • Анна
11.03.19 15:18

Я на щастя маю

Ответить
    Оценить
  • 2
  • 0
  • Ігор
11.03.19 10:49

А чому податки окремо сплачуємо? Треба, щоб більший поглинав менший. Приклад: нарахована платня 10000: ЄСВ 2200 - ПДФО 1800 - ВС 150. Сплатив тільки ЄСВ 2200.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ірина
11.03.19 10:57

Ви бачили головного бухгалтера, який відпочиває 35 днів?   

Ответить
    Оценить
  • 37
  • 0
  • Оника
11.03.19 15:20

Ірина, знаєте є такі)мій головбух разом з дитячим відпосиває 41) а потім я 31)

Ответить
    Оценить
  • 4
  • 0
  • Мария
11.03.19 13:48

Ірина, да и обычный тоже не отдыхает 35 дней. Тут хоть бы свои законные 24 дали гулять.

Ответить
    Оценить
  • 16
  • 0
Контекстная реклама
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться