Отключить рекламу

при подписке на рассылку
02.04.19
58 0 Печатать

Заповнення декларації про майновий стан і доходи ФОП-загальносистемником

Яким чином в декларації про майновий стан і доходи вказується сума чистого оподатковуваного доходу, отриманого ФОП на загальній системі оподаткування?

Відповідно до п. 177.2 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Згідно з п.п. 8 п. 2 розд. ІІІ Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859 (далі – Інструкція), у рядку 10.7 розд. II «Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу» податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) вказується сума чистого оподатковуваного доходу, отриманого фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, та заповнюються наступні графи:

  • у графі 3 рядка 10.7 розд. II Декларації вказується додатне значення графи 9 рядка 1 «Усього» розд. I додатка Ф2 до Декларації;
  • у графі 6 рядка 10.7 розд. II Декларації вказується сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, розрахована за ставкою 18 відс., визначеною п.п. 167.1 ст. 167 ПКУ, та відображена у рядку 1.5 розд. III додатка Ф2 до Декларації;
  • у графі 7 рядка 10.7 розд. II Декларації вказується сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, розрахована за ставкою 1,5 %, визначеною п.п. 1.3 п. 16 -1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ, та відображена у рядку 2.3 розд. III додатка Ф2 до Декларації.

При цьому, разом з Декларацією подається та заповнюється додаток Ф2 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» до Декларації, у якому сума чистого оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування вказується у графі 9 «Сума чистого оподатковуваного доходу» розд. I «Доходи від провадження господарської діяльності» додатка Ф2 до Декларації та розраховується за такою формулою:

графа 4 «Сума одержаного доходу (грн, коп.)» – графа 5 «Вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції» – графа 6 «Витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату» – графа 7 «Інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг» – графа 8 «Амортизаційні відрахування» розд. I додатка Ф2 до Декларації (п. 3 розд. IV Інструкції).

По материалам Категорія 104.09 "ЗІР"
Отключить рекламу
Комментарии