при подписке на рассылку
19.03.19
1479 8 Печатать

Имеет ли право ФЛП-общесистемщик включить в состав расходов стоимость ремонта автомобиля?

Имеет ли право предприниматель на общей системе налогообложения включить в состав расходов стоимость ремонта собственного (арендованного) грузового (легкового) автомобиля, который используется в его хозяйственной деятельности и относится к основным средствам двойного назначения?

Порядок налогообложения доходов физических лиц - предпринимателей определен ст. 177 НКУ.

Согласно п. 177.2 НКУ объектом налогообложения является чистый налогооблагаемый доход, то есть разница между общим налогооблагаемым доходом (выручка в денежной и неденежной форме) и документально подтвержденными расходами, связанными с хозяйственной деятельностью такого физического лица - предпринимателя.

Согласно п.п. 177.4.5 НКУ не включаются в состав расходов предпринимателя на общей системе налогообложения, включая затраты на приобретение и содержание основных средств двойного назначения, определенных ст. 177 НКУ.

Основные средства двойного назначения, в частности легковые и грузовые автомобили не подлежат амортизации (п.п. 177.4.6 НКУ).

При этом перечень расходов, непосредственно связанных с получением доходов, определенный п. 177.4 НКУ, не содержит расходов на ремонт собственного (арендованного) грузового (легкового) автомобиля, принадлежащего к основным средствам двойного назначения.

Таким образом, физическое лицо - предприниматель на общей системе налогообложения не имеет права включить в состав расходов стоимость ремонта собственного (арендованного) грузового (легкового) автомобиля, используемого в его хозяйственной деятельности и относящегося к основным средствам двойного назначения.

По материалам Категория 104.05 «ЗІР»
Отключить рекламу
Комментарии
  • @@@
19.03.19 11:55

я давно уже говорю директорам/ФОПам с кот-ми работал ""Вы рассуждаете с точки зрения здравого смысла, а я вам объясняю с точки зрения законов. Они часто не пересекаются""  Так и здесь, юрик на общей имеет право, а ФОП нет

Ответить
    Оценить
  • 5
  • 0
  • Андрей
19.03.19 12:32

А якщо вид діяльності вантажні перевезення? Є ТТН, є шляхові в яких зафіксований кілометраж?....Виникає запитання, якого дідька ФОП не може включити до витрат вартість ремонту вантажного автомобіля, принаймі пропорційно (у співвідношені загальний кілометраж по  спідометру до кілометражу згідно шляхових)?

Ответить
    Оценить
  • 4
  • 0
  • ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД, справа № 813/3379/18, РІШЕННЯ від 08.11.2018р.
19.03.19 13:33

… напівпричіп за своїм призначенням не виконує функції щодо перевезення людей чи вантажів та виконує функції тягача. Вказане свідчить про протиправність висновків контролюючого органу щодо віднесення напівпричепів до основних засобів подвійного призначення.

Щодо сідлових тягачів, то стаття 1 Закону № 2344-ІІІ не містить визначення терміну сідловий тягач.

Згідно з Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності  (далі - УКТЗЕД), затвердженої  Законом України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VII, сідловий тягач належить до товарної позиції трактори колісні для напівпричепів (код 8701 20). При цьому трактор не відноситься ні до вантажних, ні до легкових автомобілів.


Тому висновок контролюючого органу про віднесення сідлових тягачів до вантажних автомобілів не ґрунтується на чинному законодавстві.

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 0
  • ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД, РІШЕННЯ, 22.01.2019р., Справа № 280/4259/18
19.03.19 13:47


… Так як позивач використовує у господарській діяльності для перевезення вантажів (сідлові тягачі та напівпричепи), які як вважає відповідач, є основними засобами подвійного призначення та підпадають під товарні позиції згідно УКТ ЗЕД 8704 .



Відповідач в акті перевірки зазначає, що всі транспортні засоби, які Позивач використовував у господарській діяльності сідлові тягачі та напівпричепи підпадають під товарні позиції згідно УКТ ЗЕД основних засобів подвійного призначення (8704). Відповідно запасні частини та послуги на зазначені транспортні засоби були використані у виробничому процесі для техобслуговування та ремонтів транспортних засобів (без модернізації та поліпшення) на протязі 2017 року, отже усі витрати на ТО і ремонти сідлових тягачів та напівпричепів належать до витрат на утримання вантажного автомобіля, а тому не включаються до підприємницьких витрат.


 


Відповідач, посилаючись на індивідуальні податкові консультації від 08.09.2017 № 1880/Т/99-99-13-01-02-14/ІПК та від 20.09.2017 № 1995/М/99-99-13-01-02-14/ІПК, зазначає, що до основних засобів подвійного призначення відносяться вантажні автомобілі, у тому числі сідельні тягачі та напівпричепи, які призначені для перевезення ва

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • продовження....
19.03.19 15:10


Також відповідач зазначає, що якщо транспортний засіб належить до однієї із товарних позицій 8703, 8704 чи 8709 згідно з УКТ ЗЕД - це основні засоби подвійного призначення.


Суд вважає, що вантажні сідлові тягачі та напівпричепи бортові, які використовуються ФОП ….. у господарській діяльності, у розумінні норм діючого законодавства України не відносяться до вантажних автомобілів, тому не є основними засобами подвійного призначення, виходячи з наступного.



Таким чином, якщо транспортний засіб є автомобілем і належить до однієї із товарних позицій 8703, 8704 чи 8709 згідно з УКТ ЗЕД - це основний засіб подвійного призначення. Будь-який транспорт з іншої товарної позиції (наприклад, трактори (код 8701), автобуси (код 8702) тощо) не є основним засобом подвійного призначення автомобілів.


 


Зокрема, вантажні сідлові тягачі, які використовуються в господарській діяльності Позивача, відносяться до товарної позиції згідно УКТ ЗЕД 870120, а напівпричепи - до 8716, та не належать до товарної позиції 8704, тому не є вантажними автомобілями згідно чинного законодавства України, які визначені як основні засоби подвійного призначення пп. 177.4.6 п. 177.4

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • продовження....
19.03.19 15:10

Враховуючи те, що суд прийшов до висновку, що сідлові тягачі та напівпричепи бортові, які використовуються ФОП ….. у господарській діяльності, у розумінні норм діючого законодавства України не відносяться до вантажних автомобілів, тому не є основними засобами подвійного призначення., відповідно витрати на їх утримання можуть бути враховані у складі підприємницьких витрат.

Ответить
    Оценить
  • 5
  • 0
  • ****
19.03.19 17:32

Вопрос в том, сколько было потрачено на адвокатов и ведение дела.... Судится по каждому виду основных средств?.... Печалька.

Ответить
    Оценить
  • 4
  • 0
  • Аліса
20.03.19 10:18

****, і в які суди йти? Верховний, Конституційний, Європейський...у всі? а не занадто????????

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0