Отключить рекламу

Подпишитесь!


19.03.19
1913 2 Печатать

Щодо роботи працівника-донора в день здачі ним крові

Згідно ст. 6 Закону України “Про донорство крові та її компонентів” (далі – Закон) керівники підприємств, установ, організацій, командири (начальники) військових частин зобов’язані: безперешкодно відпускати з місця роботи, служби або навчання за їх заявами осіб, які є або виявили бажання стати донорами, у дні відповідного медичного обстеження і здавання крові та (або) її компонентів, за винятком випадків, коли відсутність донора на його робочому місці або місці служби у ці дні може призвести до загрози життю чи здоров’ю людей, до невиконання завдань, пов’язаних із забезпеченням оборони, безпеки держави та громадського порядку, до суттєвої матеріальної шкоди або інших тяжких наслідків.

Відповідно до вимог ст. 14 Закону особа, яка виявила бажання здати кров та (або) її компоненти, зобов’язана не пізніше ніж за три дні до дня медичного обстеження, що проводиться перед даванням крові та (або) її компонентів, повідомити письмовою заявою адміністрацію за місцем роботи чи навчання або командування військової частини, де вона проходить службу, про свій намір пройти таке обстеження і здати кров та (або) її компоненти. У такій заяві зазначена особа має визначити додатковий день відпочинку, передбачений частинами другою та третьою ст. 9 цього Закону. Зазначена заява не подається у випадках, коли особа, яка виявила бажання здати кров або її компоненти, перебуває у відпустці, відрядженні, або у разі, коли її кров терміново необхідна для надання невідкладної медичної допомоги хворому, та у випадках, передбачених частиною першою ст. 19 цього Закону.

Ст. 9 Закону передбачено, що в день давання крові та (або) її компонентів, а також в день медичного обстеження працівник, який є або виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності із збереженням за ним середнього заробітку.

Після кожного дня давання крові та (або) її компонентів, в тому числі у разі давання їх у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за  ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів (ч. 2 ст. 9 Закону).

У разі, коли за погодженням з керівництвом підприємства, установи, організації, командуванням військової частини в день давання крові донор був залучений до роботи  або несення служби, йому за бажанням надається інший день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку (ч. 3 ст. 9 Закону).

У разі давання крові та (або) її компонентів у період щорічної  відпустки  ця відпустка продовжується на відповідну кількість днів з урахуванням надання  працівнику додаткового дня відпочинку за кожний день давання крові (ч. 4 ст. 9 Закону).

Виплата середнього заробітку, зазначеного у ч. 1, 2, та 3 цієї статті, здійснюється за рахунок коштів власника підприємства, установи, організації, де працює донор, або уповноваженого ним органу. Зазначені кошти належать до таких, що спрямовані на благодійну діяльність.

Підставою для надання зазначених пільг є відповідні довідки, видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та (або) її компонентів. Форми цих довідок та порядок їх видачі затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Наталія Гуска, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Полтавській області.

По материалам Держпраці у Полтавській області
Отключить рекламу
Комментарии
  • **
19.03.19 11:43

Вроде бы и всё правильно. НО снова всё за счет предприятия!!! Осталось ещё с советских времён, когда все предприятия были государственными и донорам именно государство давало льготы.  А сейчас какому хозяину нужен донор ежемесячно сдающий кровь??? Двенадцать дней в году предприятие должно ему заплатить за неотработанное время. Это при минимальной з/п приблизительно 3 тысячи гривен... Так что скорее всего доноры в частных предприятиях или не работают или не оформляют эти льготы.

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 2
  • ****
19.03.19 17:22

Не треба перебільшувати) Чоловіки можуть здавати кров не більше 5 разів на рік, а жінки не більше 4 разів на рік))

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться