Отключить рекламу

Подпишитесь!


27.03.19
6861 14 Печатать

Чи може бабуся піти у декретну відпустку, якщо мати дитини – ФОП?

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або осіб, зазначених у ч. 3 ст. 18 цього Закону, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Особам, зазначеним у ч. 3 ст. 18 цього Закону (крім осіб, які усиновили чи взяли дитину під опіку у встановленому законодавством порядку, прийомних батьків і батьків-вихователів), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Отже, лише за умови надання довідки з місця роботи матері дитини згідно з встановленими законодавством вимогами, гарантовано право батька дитини, баби чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, на отримання відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги).

Таким чином, право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку батька дитини, баби, діда чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, залежить від права матері на таку відпустку.

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Водночас, згідно зі ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Враховуючи наведене вище, мати дитини, яка є фізичною особою-підприємцем не має права на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, оскільки вона не перебуває у трудових відносинах.

Оскільки мати дитини не перебуває у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності та не працює за трудовим договором у фізичної особи, на неї не поширюється дія Закону України «Про відпустки». Тобто права на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ця жінка не має, а тому  бабусі не може бути надана зазначена відпустка.

По материалам ГУ Держпраці у Львівській області
Отключить рекламу
Комментарии
  • Антонина
27.03.19 06:09

Права не має, має лише обов'язок платити ЕВ.

Ответить
    Оценить
  • 32
  • 0
  • като
27.03.19 09:12

почему такая несправедливость? а если мама работает а папа фоп, он может взять отпуск, если жена будет работать?

Ответить
    Оценить
  • 8
  • 0
  • Иллюзорная реальность
27.03.19 09:42

"права на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ця жінка не має" ... Здрасьте , приехали ! Это где ж такое написано , что не имеет , в каком таком законе ?

Ответить
    Оценить
  • 12
  • 1
  • 123
27.03.19 09:52

Опять как хочу так и трактую !!!
это что получается :
Сам ФОП 3летний отпуск может пойти, а передать его нельзя!!!
А где социальная гарантия???
И чем по существу отличается условия представления  3летнего отпуска?
Оба претендента ( наемный рабочий и ФОП) платили налоги  и имеют право на этот отпуск.

Ответить
    Оценить
  • 12
  • 1
  • 123
27.03.19 10:07

еще хочу добавит Закону України «Про відпустки». в это законе нигде нет упоминаний об особенностях применения для ФОП , и с какого перепугу ФОП не имеет 3 летнего отпуска?
Что-то у меня память хорошая !!!!
Было это уже тогда ФОП и обычного отпуска ни имел права !!!
Теперь по Закону имеет ,а другому пункту Закона нет!!
Опять нужно доказывать !!!

Ответить
    Оценить
  • 7
  • 1
  • MNL
27.03.19 11:16

Вибачаюся,може щось не розумію але що дасть ФОП чи бабусі відпустка по догляду за дитиною до 3-х років?

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 0
  • Иллюзорная реальность
27.03.19 12:56

MNL,а новорожденные дети ФОПов что , очень отличаются от таких же детей неФОПов ? Им мама не нужна ? Они сразу по окончанию больничного по беременности и родам бодро вскакивают на ножки и бегут работать ?

Ответить
    Оценить
  • 5
  • 2
  • Лариса
27.03.19 14:29

Иллюзорная реальность, отпуск по уходу за ребенком до 3х лет - безоплатный, поэтому нанятая работница пишет заявление работодателю и освобождается отработы до 3-х, и бывает до 6 ти лет ребенку с сохранением места работы. Предприниматель же сама зарабатывает, поэтому работать или нет , ей решать, она может не работать , то есть быть безоплатно, но ЭСВ платить в любом случае. Поэтому о каком отпуске по уходу за ребенком до 3 лет для бабушки у предпринимателяможет идти речь? 

Ответить
    Оценить
  • 6
  • 1
  • Иллюзорная реальность
27.03.19 16:14

Лариса,так почему  в таком случае мама - ФОП не имеет права на отпуск по уходу до 3-х лет ?

Ответить
    Оценить
  • 2
  • 1
  • Лариса
28.03.19 18:03

Иллюзорная реальность, вы что то то путаете, или недопонимаете. Зачем разводить полемику и писать не понятно что. Отпуск по уходу за ребенком до 3 -х,6ти лет дается по месту работу без оплаты, но с сохранением рабочего места. Так было всегда. Теперь предприниматель- мама,может не работать, это ее право, без написания какого либо заявления. Просто тожене будет ничего зарабатывать. Так о чем вы спорите.? На ребенка все мамы получают в совбесе выплаты при рождении ребенка и до 3-х лет, независимо, работает она или нет.  Это не относится к отпуску. При этом она может работать

Ответить
    Оценить
  • 2
  • 0
  • Мариша
02.04.19 17:39

Лариса, смотрите, что получается. Да, отпуск неоплачиваемый. Но при этом женщина, работающая на предприятии, просто сидит дома, а ФОП должна где-то взять денег на ЕСВ. Ей из детских пособий платить? Так оно даже меньше, чем ЕСВ. Почему не предоставят отпуск в том смысле, чтобы женщина хотя бы  не платила ЕСВ? И мы уже молчим о такой мелочи, что обычная женщина получает декретных 100%, а ФОП - 25% при одинаковых оплатах ЕСВ. Так что ситуация замечательная -  вы можете не работать хоть до 10 лет ребенка, но денежку отнимите у малыша и отдайте. Ну, или идите сразу пахать. 

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 123
27.03.19 12:17

MNL,есть разные обстоятельства
1-мама работает (деньги добывает) ,а бабушка с ребенком сидит ,не бесплатно , а с каким ни каким пособием.
2-бабушку сократили (обычно у нас женщина около 50) и тут явно денег будит больше чем пособие по безработице
и так далее ....

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 1
  • 123
27.03.19 17:27

Приношу всем свои извинения !!!
была в глубоком заблуждении , что 3 летний отпуск до сих пор хоть ни много оплачивается.
Опять в очередной раз просто в "ВОСХИЩЕНИИ" от наших социальных гарантий и от того что только мы (простые смертные) всем и все должны !!!

Ответить
    Оценить
  • 3
  • 0
  • Лариса
28.03.19 18:03

123,Гарантии получают все мамы при рождении и до 3 лет,

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться