Отключить рекламу

Подпишитесь!


28.03.19
3288 18 Печатать

Розроблено новий законопроект про 2-й рівень пенсійної системи

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України завершила розробку проекту Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», який запроваджує в Україні пенсійну систему 2-го рівня, на виконання доручення КМУ. Законопроект погоджений міністерствами та відомствами. Очікується, що після затвердження на засіданні Уряду він буде переданий на розгляд Верховної Ради України як урядовий.

Законопроект доповнює нині існуючу солідарну пенсійну систему новою, накопичувальною, в якій кожен працюючий громадянин здійснюватиме платежі  на свій персональний пенсійний рахунок. Після досягнення пенсійного віку він зможе отримувати додаткові виплати за рахунок зроблених внесків. Також, в разі передчасної смерті власника рахунку, гроші можуть бути в повному обсязі успадкованими його нащадками.

Законопроект передбачає, що керувати пенсійними коштами будуть професійні компанії з управління активами, які проходитимуть відбір (авторизацію) на прозорих та конкурентних засадах на відповідність найвищим професійним та етичним галузевим стандартам. Документ обумовлює незалежний від Уряду статус управляючих пенсійними коштами.

Законопроект надає громадянину право вільного вибору авторизованого недержавного пенсійного фонду або компанії з управління активами, в яких він буде формувати свої пенсійні накопичення.

Законопроект містить суворі вимоги до механізмів інвестування грошей власників пенсійних рахунків, тобто виключно в диверсифіковані та найбільш надійні фінансові інструменти, а також обумовлює зберігання активів у найнадійніших банківських установах. Крім цього, в ньому передбачені розмаїті запобіжники для запобігання потенційній корупції та зловживанням.

Коментар Голови НКЦПФР Тимура Хромаєва:

“В фокусі пропонованої нами пенсійної реформи – винятково інтереси її кінцевих користувачів, тобто самих українців, платників пенсійних внесків. Не Уряду, не сервіс-провайдерів системи, не політиків – інтереси працюючого українця передусім.

Ми всі вже за 10-15 років зіштовхнемося з тим, що існуюча солідарна пенсійна система не задовольнятиме навіть мінімальних вимог до рівня життя пенсіонера. Вона й зараз далека від досконалості, але з погіршенням демографічної ситуації (зменшення кількості працюючих та збільшення числа пенсіонерів) та існуючим бюджетним навантаженням, борговим та соціальним, з часом солідарна система зможе в кращому випадку лише захистити майбутніх пенсіонерів від зубожіння.

І мінімізувати ці загрози – відповідальність нашого покоління. Нам не вдасться перекласти це на наступних українських політиків та урядовців. Щоб компенсувати дуже слабку солідарну систему накопичувальним пенсійним фондам потрібні десятки років функціонування в стабільному правовому полі. А для цього ми повинні ухвалити цей законопроект вже протягом трьох, максимум чотирьох років.

А також, перед цим, принципово важливо ухвалити ще кілька обов’язкових законопроектів, які врегулюють теперішні “сірі зони” на ринках капіталу, де вільно себе почувають різного роду шахраї. Пенсійні накопичення повинні бути їм недоступні. Це, як мінімум, законопроекти: #2413а, або так званий “спліт”, #6303д, посилення захисту прав інвесторів та #9035 – законопроект про деривативи та фінансові ринки. Інакше пенсійна реформа приведе до невтішних наслідків, аналогічних розчаровуючим результатам інших, початих й незавершених реформ”.

Коментар члена НКЦПФР Олександра Панченка:

“Запуск другого рівня пенсійної системи дозволить підвищити рівень соціального захисту українців пенсійного віку. Накопичувальна система доповнить функціонуючу солідарну, й майбутні пенсіонери зможуть розраховувати на більші доходи.

Ми пропонуємо встановити розмір внеску в 2% доходу громадянина протягом першого року запровадження накопичувальної пенсійної системи. Протягом наступних років вони будуть збільшуватися на 1% щороку до кінцевого рівня в 10%. Але важливо, що зростання внесків відбуватиметься лише у випадку зростання середньої заробітної плати в Україні в розмірі не менше 5%. Таким чином, максимальний рівень відрахувань (10%) буде встановлений лише тоді, коли середня заробітна плата в країні перевищить нинішню на 40%.

Законопроект передбачає нову систему нагляду за пенсійними активами, нові вимоги до професійних учасників та підвищений рівень відповідальності.

Сама пенсійна система запроваджує можливість пожиттєвих пенсійних виплат в межах накопиченої суми та на підставі встановлених коефіціентів дожиття, що дасть змогу отримувати пенсійні виплати протягом життя на пенсії.

Пенсійною реформою ми також сформуємо потужний внутрішній довгостроковий інвестиційний ресурс, який приноситиме вигоду як самим власникам коштів, так і забезпечуватиме зростання інвестицій в національну економіку, сприятиме загальному економічному зростанню України”.

Довідка

Законопроект «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» підготовлений НКЦПФР за сприяння World Bank, EBRD, USAID.

Центральною функцією законопроекту є максимальний захист інтересів громадян України – учасників накопичувальної системи та створення фундаментальних передумов для ефективного розвитку накопичувального сегменту пенсійного забезпечення. Законопроект визначає правові, економічні та організаційні засади загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення в Україні, які дозволять створити необхідні регулятивні умови для запровадження  другого рівня системи пенсійного забезпечення.

Розробниками запропонована комбінована модель функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка передбачає акумулювання внесків у централізованому Накопичувальному фонді, а також в недержавних пенсійних фондах, допущених до діяльності у другому рівні пенсійної системи.

Управління активами коштів Накопичувального фонду буде здійснюватися компаніями з управління активами та пенсійними фондами, які пройшли відповідну авторизацію.

Авторизація суб’єктів системи (компаній з управління активами, зберігачів, недержавних пенсійних фондів та адміністраторів) буде здійснюватись шляхом включення їх до Реєстру авторизованих суб’єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення за умови відповідності таких суб’єктів встановленим законом  вимогам.

Зберігання активів Накопичувального фонду буде здійснюватися банками-зберігачами.

Пенсійний фонд України надаватиме Накопичувальному фонду послуги персоніфікованого обліку учасників Накопичувального фонду.

Закон встановлює право вільного вибору громадянином  авторизованої компанії з управління активами Накопичувального фонду або авторизованого недержавного пенсійного фонду, в якому вони бажають формувати свої обов’язкові пенсійні накопичення.

По материалам Національна комісія з ЦПФР
Отключить рекламу
Комментарии
 • светлана
28.03.19 08:54

очередная разводиловка народа


Ответить
  Оценить
 • 23
 • 0
 • СержК
28.03.19 09:06

"максимальний рівень відрахувань (10%) буде встановлений лише тоді, коли середня заробітна плата в країні перевищить нинішню на 40%" - ага, только вот хлеба на эту сверхвысокую зарплату можно будет купить в три раза меньше, чем тогда, когда дополнительных взносов не существовало. Enron Вам в помощь, господа...

Ответить
  Оценить
 • 23
 • 0
 • х
28.03.19 10:36

это что, десятину вводят крепостным?

Ответить
  Оценить
 • 19
 • 0
 • бурундук
28.03.19 11:28

через 35 лет эти деньги превратятся в пыль.....

Ответить
  Оценить
 • 17
 • 0
 • Раиса
28.03.19 11:57

Им лишь бы галочку поставить что они что-то делали.

Ответить
  Оценить
 • 8
 • 0
 • c-т
28.03.19 12:27

галочка - это ерунда,если учитывать то количество денег ,которое идет на разработку вот таких проектов,финансирование за чей счет?за наш с вами. И чем дольше это будет длиться,тем больше съест средств. и не столько на проект,сколько на обслуживание этих проектировщиков.

Ответить
  Оценить
 • 15
 • 0
 • вженакопичила
28.03.19 13:52

ми вже відраховували по 2 % з середини з\пл , я всім своїм робітникам, навіть, малювала  довідки кожен рік помісячно про ці відрахування !  той що? де вони?

Ответить
  Оценить
 • 11
 • 0
 • СержК
28.03.19 15:26

вженакопичила, это 1-й уровень для нынездравствующих пенсионеров...

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 0
 • ^^^
28.03.19 15:34

Прекрасно, сейчас отстегивай им кучу бабла каждый год, а потом все обесценится и получишь шиш с маслом.

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 0
 • СержК
28.03.19 16:43

^^^,с маслом, пожалуй, Вы погорячились)))

Ответить
  Оценить
 • 13
 • 0
 • Дмитрий
28.03.19 16:49

Прочитал статью. Вижу очень много негативных и недовольных отзывов. Люди, Вам все изменения не нравятся, Вы всем не довольны, что б государство не делало, даже если это и выглядит более-менее вменяемым.Если рассуждать здраво, то, действительно, в Украине идёт всё к старению населения и как, скажите мне, работающее поколение сможет содержать всё стареющее?Государство, что-что, не сможет самостоятельно аккумулировать значительные суммы на выплаты пенсий, их ему надо откуда-то брать.Именно к этому закону не имею никаких претензий.
Блокировка налоговых - это да, это печальная ситуация и сомнение в здравомыслии людей, формирующих эти критерии блокировки.

Ответить
  Оценить
 • 2
 • 9
 • Мариша
03.04.19 13:42

Дмитрий, да-да-да, конечно, вы правы, закон вменяемый... государство не сможет меня содержать в старости... Поэтому лучший выход - отдать эти деньги конкретным "людям", чтобы они их сейчас прокручивали в свою пользу, а через 2-3 года типа обанкротились.. В принципе, нормальная европейская практика, там тоже любят так делать. А наши лохи все никак не могли внедрить еще одну систему отъема денег у населения лично в свою пользу. Зачем продумывать схемы вытягивания из бюджета, когда можно прям сразу себе на счета! :)

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • hela
29.03.19 08:16

Дмитрий, государство 30 лет брало с меня взносы и почему-то забывало мне рассказать все эти годы, что содержать меня в старости не сможет. Поэтому сейчас плюс к взносам государство хочет еще 10% и мамой клянется, что уж на них-то будет меня содержать. Не вижу никаких оснований в этой ситуации доверять государству. Спасибо, я лучше накоплю себе сама

Ответить
  Оценить
 • 12
 • 0
 • 911
28.03.19 16:58

Все це добре, тільки все це потрібно робити з можливістю переведення своїх накопичень в валюту.

Ответить
  Оценить
 • 1
 • 0
 • NN
29.03.19 08:15

Интересно, кто-нибудь верит, что в этой стране можно создать           что-нибудь оперирующее большими деньгами  надежное, а главное независимое от правительства.

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 0
 • венера
29.03.19 11:44

Эти средства будут прикарманены, притом  100%, шоколадным негодяем,или ему подобным свинарчукам!!!!! Вы что, до сих пор не поняли, что им не хватает гос. бюджета!!!!!!!!

Ответить
  Оценить
 • 2
 • 0
 • венера
29.03.19 11:53

Почему  не показываете мой  коментарий?!!!!

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • Админ
29.03.19 11:58

венера, обновите страницу, увидите свой комментарий 

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться