при подписке на рассылку
07.04.19
310 0 Печатать

В який термін банківська установа перераховує ПДФО до бюджету із сум процентів, нарахованих за місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків фізичної особи?

Доходи у вигляді процентів, нарахованих на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці, оподатковуються відповідно до норм пункту 170.4 ПКУ.

Згідно з п.п. 170.4.1 ПКУ податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.

Податковим агентом у строки, визначені ПКУ для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці.

Доходи, зазначені у п. 170.4. ПКУ, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування.

Таким чином, банківська установа перераховує ПДФО до бюджету із сум процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків ФО у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у категорії 103.12 «ЗІР».

По материалам ГУ ДФС в Івано-Франківській області
Отключить рекламу
Комментарии