Отключить рекламу

Подпишитесь!


12.04.19
4061 5 Печатать

Неправильне найменування платника в ПН

"Вісник. Офіційно про податки".

Алла Кононова, начальник відділу розгляду звернень з ПДВ Управління вдосконалення непрямого оподаткування Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФСУ.

Чи потрібно виправляти податкову накладну, у якій помилка лише в найменуванні платника?

Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної визначено п. 201.1 ПКУ, відповідно до пп. «в» якого до цього переліку віднесено повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, — продавця товарів/послуг. При цьому зазначений реквізит має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання товарів/послуг.

Тобто реквізит «повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи», який віднесено до складу обов’язкових, має відповідати формулюванню у статутних документах і не повинен містити інших даних.

Пунктом 201.10 ПКУ встановлено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для їх покупця підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, а помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Отже, у разі виявлення помилки в найменуванні платника податку перш за все слід визначити, наскільки критичною є така помилка, і чи не призведе її наявність до виникнення питань при ідентифікації учасників операції. Адже незважаючи на те що основним ідентифікаційним параметром платника податку є його індивідуальний податковий номер, грубі помилки в написанні найменування платника можуть викликати сумніви щодо того, чи правильний ІПН зазначено у податковій накладній.

Тобто якщо індивідуальний податковий номер платника зазначено правильно, а в найменуванні платника допущена незначна помилка, її можна не виправляти. Водночас якщо в найменуванні платника допущено значні помилки або взагалі зазначено іншу назву чи форму власності, таку помилку доцільно виправити шляхом складання та реєстрації розрахунку коригування. У такому розрахунку коригування заповнюється лише заголовна частина (зазначається правильна інформація), а таблична частина (розділи А і Б) не заповнюється.

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • 5252
12.04.19 09:46

Это как, только наименование предприятия???

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена
12.04.19 11:34

люди! у кого-нибудь есть информация о Прокредит Банке??? сегодня у них сервер молчит, телефоны не отвечают.... неужели администрация?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Lis
12.04.19 12:42

Елена, уже работает. Были технические проблемы

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Оксана
12.04.19 12:42

Елена, уже заработал. Правда из двух десятков моих платежей проведен пока один

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • irbekkhayrudinov
12.04.19 17:25

теперь что бы похудеть, убрать живот и накачать пресс не нужно изнурять себя диетами и спортзалом. Сам лично опробовал этот метод и уверяю что он действительно работает, я вот за 2 недели убрал пивной живот и подкачал пресс, а жена скинула пару кг. Это реально самый ленивый и дешевый способ сделать ваше тело красивым. Вот сами почитайте ----  http://gg.gg/opres

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 7
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться