Отключить рекламу

Подпишитесь!


19.04.19
2976 6 Печатать

Розрахунок за допомогою платіжних систем. ДФС продовжує наполягати на необхідності використання РРО

Відповідно з п. 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Разом з цим, РРО та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (п. 12 ст. 9 Закону № 265).

Згідно з абз. 2 п. 1 ст. 13 Закону України від 03.09.2015 р. № 675-VIII "Про електрону комерцію" (далі - Закон № 675) розрахунки у сфері електронної комерції можуть здійснюватися, зокрема шляхом переказу коштів або оплати готівкою з дотриманням вимог законодавства щодо оформлення готівкових та безготівкових розрахунків, а також в інший спосіб, передбачений законодавством України.

При цьому, продавець, оператор платіжної системи або інша особа, яка отримала оплату за товар, роботу, послугу відповідно до умов електронного договору, повинні надати покупцеві (замовнику, споживачу) електронний документ, квитанцію, товарний чи касовий чек, квиток, талон або інший документ, що підтверджує факт отримання коштів, із зазначенням дати здійснення розрахунку (п. 3 ст. 13 Закону № 675).

Розділом VII Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління НБУ від 05.11.2014 р. № 705, встановлено, що документи за операціями з використанням електронних платіжних засобів та інші документи, що застосовуються в платіжних системах для платіжних операцій з використанням електронних платіжних засобів, можуть бути в паперовій та/або електронній формі.

Під час здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів у сфері електронної комерції та системах дистанційного обслуговування дозволяється формування в електронній формі документа за операцією з використанням електронного платіжного засобу за умови доставки його користувачу.

Документи за операціями з використанням електронних платіжних засобів мають статус первинного документа та можуть бути використані під час урегулювання спірних питань.

Враховуючи вищевикладене, у разі якщо, споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар, і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних карт за допомогою платіжних систем (інтернет-еквайринг) WAYFORPAY, LIQPAY, PORTMONE, FONDY та інших аналогічних, такі операції суб'єктом господарювання (продавцем) здійснюються із обов'язковим застосуванням РРО та видачею споживачу розрахункового документу встановленої форми (чек з РРО).

Водночас повідомляємо, що у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі (шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку) застосування РРО є не обов'язковим.

Від редакції: як ви бачите, ДФС продовжує наполягати на необхідності використання РРО при розрахунках за допомогою платіжних систем, проте, в індивідуальній податковій консультації за запитом нашого читача, ДФС висловила трохи іншу точку зору. Більш детально про це читайте у матеріалі Розрахунок за допомогою LIQPAY, РОRТМОNЕ та інших платіжних систем. Можна без РРО, проте не всім.

По материалам Офіс ВПП ДФС
Отключить рекламу
Комментарии
 • хаха
19.04.19 09:18

Жаль, что налоговая не объяснила, как мне узнать, что ПЛАТЕЛЬЩИК ОПЛАТИЛ ЧЕРЕЗ "УСТАНОВУ БАНКУ" а не через банковскую карту или какой-то сервис. Это я должен выезжать в другой город и другую страну, встречаться с плательщиком и наблюдать, как он будет оплачивать мне деньги? Или плательщик ОБЯЗАН вместе с оплатой выслать мне видео-подтверждение правомерности своих действий? А то ведь иначе получается, что когда плательщик оплачивает через банковскую карту, то я нарушаю закон. Вы вдумайтесь в этот бред сумасшедшего! Когда плательщик мне платит выбранным им способом, который я никак не в состоянии проконтролировать, то я якобы нарушаю закон! Это потрясающе!

Ответить
  Оценить
 • 19
 • 0
 • хаха
19.04.19 09:19

Маразм крепчает!

Ответить
  Оценить
 • 5
 • 0
 • хаха
19.04.19 09:32

Налоговая застряла в прошлом и уверена, что деньги есть электронные, безналичные и наличные. Но в реальности деньги могут быть только или наличными или электронными. Никаких безналичных денег не бывает. То, что они называют безналичной формой и есть электронные деньги. Объясните им кто-нибудь это. Платеж через СВИФТ или безналичный банковский то же самое, что и платеж через ПейПал - и там и там используется посредник, который оцифровывает деньги, превращает их в циферки. Разницы абсолютно никакой нет. Но их древние умишки этого не в состоянии понять. Они продолжают доказывать, что есть безналичные платежи, а есть электронные платежи и разница между ними в том, что в первом случае роль посредника оцифровывающего деньги выступает банк, а во втором частная компания. Но ведь банк это тоже частная компания!!!

Ответить
  Оценить
 • 11
 • 0
 • хаха
19.04.19 09:37

Понятие безналичные расчеты используется только в пост-советском пространстве! На Википедии даже нет такой странички на других языках!!! Наши чиновники застряли в дремучем прошлом из-за чего создают кучу проблем для всех и для себя в том числе. Нет безналичных денег, есть только наличные и электронные! Пока они этого не поймут, то будут заниматься этой ерундой бесконечно. Они перепутали понятия и используют устаревшую терминологию для написания законов и их трактовки.

Ответить
  Оценить
 • 10
 • 0
 • хаха
19.04.19 09:42

Из-за этой их глупости с безналичными оплатами у нас нет ни Амазона ни Ебей ни ПейПала - ничего! Они все отвернулись от нас, потому что чиновники до сих пор не эволюционировали до электронных денег и компьютеров - они до сих пор возятся с своими бумажками, они просто застряли в аналоговом мире и не в состоянии понять простых истин.

Ответить
  Оценить
 • 13
 • 0
 • masha
23.04.19 10:37

розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), 

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться