Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.05.19
14751 21 Печатать

Суд визнав протиправним лист ДФСУ, яким затверджено Критерії ризиковості для блокування податкових накладних

Окружний адміністративний суд міста Києва зобов'язав ДФСУ відкликати лист від 05 листопада 2018 року №4065/99-99-07-05-04-18, яким затверджено Критерії ризиковості для блокування податкових накладних, у зв'язку з тим, що ДФСУ, при прийнятті Критеріїв ризиковості, не було дотримано регуляторних процедур.

Відповідно до п. 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117, критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФСУ та надсилає на погодження Мінфіну. Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФСУ на доопрацювання критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Про визначені критерії ДФС інформує профільний комітет ВРУ та оприлюднює на своєму веб-сайті погоджені критерії.

Проте, Критерії ризиковості платника податку, визначені у листі від 05 листопада 2018 року №4065/99-99-07-05-04-18, не затверджено нормативним актом ДФСУ та не погоджено Мінфіном, що суперечить вимогам п. 10 Порядку 117.

ДФСУ не доведено, що при прийнятті Критеріїв ризиковості платника податку було дотримано регуляторних процедур, натомість з матеріалів справи вбачається протилежне.

Окрім того, постановою КМУ від 28 грудня 1992 року №731 затверджено Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, відповідно до п. 3 якого, на державну реєстрацію подаються нормативно-правові акти, прийняті уповноваженими на це суб'єктами нормотворення, що містять норми права, мають неперсоніфікований характер і розраховані на неодноразове застосування, незалежно від строку їх дії (постійні чи обмежені певним часом) та характеру відомостей, що в них містяться. Критерії ризиковості платника податку не були зареєстровані у Міністерстві юстиції України (протилежного відповідачем суду не доведено), а відтак вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані.

Суд встановив, що дії ДФСУ, що полягають у запровадженні для використання регіональними підрозділами ДФС критеріїв оцінки ризиковості платника податку, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН листом від 05 листопада 2018 року №4065/99-99-07-05-04-18 "Критерії ризиковості платника податків" є протиправними.

Суд зобов'язав Державну фіскальну службу України відкликати лист від 05 листопада 2018 року №4065/99-99-07-05-04-18 "Критерії ризиковості платника податків", як такий, що не підлягає виконанню.

Рішення від 26 квітня 2019 року у справі №640/1240/19.

Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • хаха
09.05.19 08:37

Что помешает налоговикам написать новое письмо? Это каждый теперь должен судится с налоговиками и трудовиками за каждую их выходку, чтобы восстановить свои права? То есть отстоять свои законные интересы теперь можно только через суд? Гос. органы в лице налоговиков и трудовиков и дальше будут нарушать права всех подряд?

Ответить
  • Светлана
09.05.19 09:34

Все надо массово подавать на дфс в суды 

Ответить
  • Светлана
09.05.19 09:36

Да судиться причем с иском на фамилию исполнителя из дфс и выплатой из его зарплаты :-)

Ответить
  • Светлана
09.05.19 09:37

Как вообще можно было додуматься что бизнес должен покупать свои собственные налоговые накладные за свои оборотные средства 

Ответить
  • Светлана
09.05.19 09:42

Вы знаете как платится НДС в Европе?ват платит конечный потребитель в магазине и только после этого он начисляется по всей цепочке.... А в Украине НДС это просто мародёрство, верховную Раду надо простить и посадить!

Ответить
  • SHADOW
09.05.19 11:12

Светлана, посадить это гуманно будет слишком. а вот расстрелять с конфискацией всего имущества(включая и у родственников) будет в самый раз

Ответить
  • NN
11.05.19 07:51

SHADOW, расстрелять - это слишком гуманно. Пусть поработают на благо родины -  бухгалтерами лет по 10 без права смены вида деятельности.

Ответить
  • 77777
10.05.19 10:10

Как же все заблокированные РК/ПН согл этого письма?Нам РК постоянно блокируют с дек.2019 и что теперь с нас снимут критерий ризковости?????

Ответить
  • Алиса (в стране не чудес)
10.05.19 10:37

И мневот  интересно, разблокируют ли автоматически блок января 2019? Хотя это больше из области фантастики. Блоканули в январе, хотя фирма работала с 9 мес 2018 и налоговая история была более чем... 

Ответить
  • Ігор
10.05.19 12:55

Про яке дотримання процедури може йти мова, коли сама фіскальня каже: затримка реєстрації ПН на 2 години - надзвичайна подія. На справді всі ПН реєструються у другий половині дня. Тобто фіскальня в ручному режимі уповільнює розвиток країни щоб догодити Кремлю, та робить вигляд "ихтамнет".
Потрібна повна заміна цієї гнилої системи. Вони не зміняться.

Ответить
  • Ирина
27.05.19 12:35

Ігор,Вы сумашедший? Несвоевременная регитрация НН - рука Кремля??? :)))

Ответить
  • Ветер перемен
10.05.19 13:08

Суды в последнее время радуют. 

Ответить
  • Ксюша
10.05.19 13:19

Пока не будет ответственности и наказания ,толку не будет. 

Ответить
  • Нона
10.05.19 15:07

Добррый день! Подскажите пожалуйста, Мне зарегили 7.05 (впервые с момента удаления из декларации дод №8) НН выписанную 2.04 (порушення терміну реєсрації зг.п.201.10 ПКУ) то я эту НН включаю уже в майскую декларацию, а продавец обязательства в апрельскую, это нормально или будет нестыковка???
 

Ответить
  • Анна
15.05.19 14:48

Нона, вы включаете в мае,  а продавец в апреле, ваша нестыковка объяснила,  вы все сделаете правильно,  а им наасчитают санкции за несвоевременную регистрацию, к вам никаких санкций и претензий, а если включите в апреле заставят сдать уточненку в лучшем случае

Ответить
  • Ирина
10.05.19 17:45

Нона,всё верно

Ответить
  • IRC
10.05.19 17:48

ДФС "имела ввиду" все постановления судов, т.к. процедуры контроля исполнения любых решений судов не имеет быть возможным понятым СМКОР. "Это компутера так решила, а ми тута не причем (камисия), и надо сдать тонну килабаитов дакозательства что ви не дурака". А в это время идет тихонькое возмещение НДС ...

Ответить
  • Натали
10.05.19 19:55

ДФС - закон не писан. И решение судов им до одного места. Решение суда есть ,тем не менее сегодня заблокирывали по этим критериям НН. 

Ответить
  • Сергей
14.05.19 00:15

Зато они новую постанову сделали. Особенно убивающую мелкий биснес. Что в критерии попадать плати 20000

Ответить
  • Георгий
14.05.19 10:20

Критерии рискованности это не юридический термин и без доказательства жульничества не стоят выеденного яйца. А ДФС практически занимается рэкетом на основании критериев рискованности, пользуясь принципом презумпции виновности налогоплательщика. "Это не мы, это компьютер Вас заблокировал, докажите что Вы не верблюд!"

Ответить
  • Екатерина
12.06.19 14:21

Доброго дня, шановні колеги! Приєднуйтесь до підписання петиції про ВІДМІНУ БЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ.
https://petition.president.gov.ua/petition/57168

Ответить