Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
07.06.19
6954 4 Печатать

За якими критеріями фіскали оцінюють ризиковість операцій платника

У 26 з 157 підприємств, які перевірили фахівці Офісу ВПП, встановлено неправомірне формування податкового кредиту – на загальну суму ПДВ 402,1 млн грн. В тому числі – зменшено від’ємне значення суми ПДВ в розмірі 221,8 млн. грн., відмовлено у наданні бюджетного відшкодування в розмірі 111,3 млн. грн. та донараховано ПДВ (в тому числі застосовано штрафних санкції більш ніж на 125,6 млн. грн.).

В цій короткій статистиці – результат камеральних та документальних перевірок податкової звітності з ПДВ, яка була подана до ДПС протягом 2018 - 2019 років. Отже, формування податкового кредиту за рахунок придбання сільськогосподарської продукції у контрагентів з ознаками «ризиковості» залишається одним з найпоширеніших порушень.

Думаю, варто нагадати основні ознаки, що свідчать про ризиковість операцій платника. А саме:

- продавець не належить (згідно з податковою, фінансовою та статистичною звітністю, Єдиного реєстру податкових накладних) до суб'єктів сфери матеріального виробництва та економічної діяльності з виробництва відповідного товару;

- платник не подає податкову звітність або не сплачує податки та збори;

- платник податків відсутній за місцезнаходженням, у нього немає нерухомого майна за місцезнаходженням, зафіксована неодноразова зміна його місцезнаходження;

- відсутні матеріально-технічні можливості для виробництва, навантаження, тимчасового зберігання відповідного обсягу товару в обмежені проміжки часу та відсутні дані, щодо придбання послуг із транспортування;

-у штаті підприємства, яке здійснює потужну господарську діяльність та проводить операції на десятки й сотні мільйонів грн –  незначна кількість працівників (від 1 до 5);

-наявність кримінального провадження та вироків за ст. 205 Кримінального кодексу України;

- безпідставна відмова посадових осіб платника податків у допуску до проведення перевірки;

- відсутність первинних документів, розбіжності з даними податкової звітності.

Простіше кажучи, коли у ланцюгу раптово виникає ризикова ланка –підприємство, що з’явилось нізвідки, не має історії, не має виробничих потужностей, штату, бодай якихось активів, уникає перевірок, а натомість десь у рекламі значиться як продавець канцелярії чи іграшок,-- слід ретельно приглядітись до нього – перш ніж проводити операції. Підприємство – контрагент, перш за все повинен бути сумлінним платником, який має ділову репутацію, доведену конкурентоспроможність на ринку відповідних товарів (послуг) та який діє через уповноважену особу, котра представляє інтереси підприємства.

У разі несумлінності контрагентів «розраховується» покупець – він несе відповідальність за власні необачність, бездіяльність тощо – не тільки за виконанням господарсько-правових відносин, але і в рамках податкових відносин.

Додамо, що у такому випадку – у контексті нинішньої роботи фіскальних органів, котрі активно втілюють у життя європейський принцип ризикоорієнтованості контролю, шанс потрапити до списку підприємств, що перевіряються, у такого покупця майже стовідсотковий. Відтак, аби уникнути додаткової прискіпливої уваги з боку податківців, варто завжди бути впевненим у кожному зі своїх контрагентів.

По материалам Офіс ВПП ДФС
Отключить рекламу
Комментарии
 • СержК
07.06.19 09:34

Правильно... каждое предприятие, даже мегамалое, просто обязано иметь службу внешней разведки, дабы вовремя определить рискованность своих контрагентов. Ну, или обратиться за соответствующей помощью к фискалам)))

Ответить
  Оценить
 • 61
 • 0
 • Галина
07.06.19 18:02

СержК, 

Ответить
  Оценить
 • 4
 • 0
 • 123456
07.06.19 10:06

А как принцип каждый отвечает за свои действия , ну допустим предприняв в доступных (разумных) размерах проверку своего поставщика !!! 
ОТМЕНИЛИ ПОЛНОСТЬЮ и БЕСПОВОРОТНО !!!

Ответить
  Оценить
 • 10
 • 1
 • Екатерина
10.06.19 16:45

Добрый день уважаемый бухгалтера! 
Подпишите пожалуйста ПЕТИЦИЮ ПО ОТМЕНЕ БЛОКИРОВОК налоговых накладных.
Присоединяйтесь по ссылке:   https://petition.president.gov.ua/petition/57168

Ответить
  Оценить
 • 7
 • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться