Отключить рекламу

Подпишитесь!


11.06.19
1018 0 Печатать

Експорт сої: нюанси відображення ПДВ

Відповідно до п. 63 підрозділу 2 розділу  ХХ «Перехідних положень» ПКУ тимчасово звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі  з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року соєві боби. Ці правила розповсюджуються виключно на підприємства, які реалізують придбані соєві боби. Якщо експортер – виробник сої, яку він виростив на власних або орендованих ділянках, то він нараховує ПДВ на вищезазначені операції за ставкою 0 %.

В зв’язку з цим перед підприємствами, основним видом діяльності яких є придбання, переробка та продаж сільськогосподарської продукції, постає питання відображення вищезазначених операцій у податковій звітності.

Всі суми придбаних або виготовлених товарів, які в подальшому використовуються в неоподатковуваних операціях, відображаються у рядку 5 податкової декларації з податку на додану вартість з детальною розшифровкою у Додатку 6.

Якщо експортер використовує придбану сою в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях, то він нараховує собі податкові зобов’язання згідно зі ст. 199 ПКУ, у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зведену податкову накладну на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року.

При складанні вищезазначеної податкової накладної у верхній лівій частині у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» робиться помітка «Х» та зазначається тип причини: 09 – складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість.

Для прикладу – підприємство експортує сою на суму 148 451 782,57  грн.

Складається зведена податкова накладна на загальну суму 148 451 782,6 грн із ставкою ПДВ 0 % , сума ПДВ - 0 грн із ІПН покупця - 300000000000, номенклатура товару - Насіння сої, код УКТ ЗЕД – 1201.

Рядок  5 декларації  та відповідно Додаток  6 – рядок операції звільнені від оподаткування  з розшифровкою - Експорт сої, згідно Розділ ХХ підрозділ 2 п. 63 ПКУ -  148 451 782,57 грн.

По материалам Офіс ВПП ДФС
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться