Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


28.06.19
1532 3 Печатать

Нотаріальна палата: розмір нотаріальної плати не повинен бути менше від розміру ставок державного мита

Інформаційний лист Нотаріальної палати України

Щодо стягнення плати за вчинення нотаріальних дій приватними нотаріусами

Нотаріальна палата України (далі – НПУ) повідомляє, що 20 червня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським підписано Указ № 418/2019 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України», який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Цим Указом серед інших визнано таким, що втративчинність, Указ Президента України від 10 липня 1998 року № 762 «Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій» (далі – Указ № 762).

Щодо визнання Указу №762 таким, що втратив чинність, необхідно зазначити наступне.

Указ № 762 був підписаний в рамках пункту 4 Перехідних положень Конституції України (у редакції 1996 року) , яким передбачено, що Президент України протягом трьох років після набуття чинності Конституцією України має право видавати схвалені Кабінетом Міністрів України і скріплені підписом Прем’єр-міністра України укази з економічних питань, не врегульованих законами, з одночасним поданням відповідного законопроекту до Верховної Ради України в порядку, встановленому статтею 93 Конституції.

Такий Указ Президента України вступав в дію, якщо протягом тридцяти календарних днів з дня подання законопроекту (за винятком днів міжсесійного періоду) Верховна Рада України не прийме закон або не відхилить поданий законопроект більшістю від її конституційного складу, і діє до набрання чинності законом, прийнятим Верховною Радою України з цих питань.

Отже, скасування Указу №762 має відбуватися у іншому порядку з урахуванням положень Конституції України на підставі відповідного закону, який передбачає альтернативне регулювання того чи іншого економічного питання.

Окрім того, з прийняттям такого рішення вбачається серйозна загроза існуванню державних нотаріальних контор, що є реальною небезпекою для правової системи України та сприятиме розвитку рейдерства.

Одночасно повідомляємо, що нотаріуси при вчиненні нотаріальних дій керуються чинним Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5.

Пунктом 3 глави 16 розділу ІІ цього Порядку передбачено, що  приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між приватним нотаріусом та фізичною або юридичною особою, але не меншу від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.

Відповідно, оплата вчинюваних нотаріальних дій здійснюється у відповідності до Закону України «Про нотаріат», з урахуванням положень Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.

Нотаріуси зобов’язані неухильно дотримуватися вимог законів та підзаконних нормативно правових актів.

По материалам Нотаріальна палата України
Комментарии
  • Владимир
28.06.19 14:51

Шоблу эту давно на место нужно поставить.... Сидит это чудо (частный нотариус) и за сделку по продаже недвижимости или корпоративных прав скажем на 10 млн грн  под этим предлогом хочет получить 100 000 грн... Не многовато ли за оформление документов за ОДИН день, а таких может быть и несколько? 

Ответить
  • 123
28.06.19 22:29

Все рівно будуть брати, на стару хату договір дарування  більше 10 тис., директор приватного підприємства за оформлення договору здачі свого авто в аренду на своє підприємство- 5 тис. грн.

Ответить
  • Дніпро
30.06.19 17:28

Канчай їх, Семен.

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
44394 132
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти