Отключить рекламу

ПОДАРОК

950 грн. Бесплатно
30.06.19
757 3 Печатать

Повернення коштів за навчання

"Вісник. Офіційно про податки".

Я сплачую за навчання за контрактом свого сина, який на канікулах пропрацював 20 днів. Чи маю я право на повернення коштів від держави?

Світлана Володимирова, начальник відділу адміністрування доходів громадян Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ.

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, перелік яких встановлено п. 166.3 ПКУ. Це може бути, зокрема, сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверд­жені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п. 166.2.1 ПКУ).

При цьому особа, яка зазначена в розрахунковому документі, є ініціатором переказу коштів, а отже, така особа за умови дотриманя вимог ст. 166 ПКУ має право на податкову знижку.

Використані матеріали

ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Отключить рекламу
Комментарии
  • Юлия
01.07.19 13:03

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, перелік яких встановлено п. 166.3 ПКУ. Це може бути, зокрема, сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
А где конкретно в п.166.3 ПКУ написано, что можно включать суму коштів сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти?   В ПКУ по-моему речь идёт только о суммах уплаченных для получения среднего профессилнального или высшего образования. Поправьте, пжста, если это не так.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Юлия
01.07.19 13:07

Юлия,
Нашла) 166.3.3. суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена
01.07.19 16:32

ДЕЛАЮ, пользуюсь этим давно. Сама так училась. И дочь учится. Государство реально возвращает в течении 90 дней от сдачи отчета. Главное соблюсти все условия. В часности о дочери:
- Котракт составлен на мое имя за обучение дочери
- Квитанция обоплате: платник - я, за обучение дочери, + год обученя
В ГНИ подавать копии:
- контракта учебы
- квитанции об оплате
- паспорта+идент.коды мои и дочери
-свидет.о рождении (где я мама)
-справка с моей работы о начисленной ЗП, где видно отдельно перечисленные ВС и ПДФО. (если загод меняли работу, то с каждой работы где в течении года за который компенсируете видны доходы)
-справка с института об индексации суммы (если сумма по контракту меньше, а платите по инфляции больше. Институты дают без проблем)
+ Сам отчет в оригинале. Заполняется легко, любым бухгалтером - вообще без проблем.

Ответить
    Оценить
  • 2
  • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться