Отключить рекламу

Подпишитесь!


19.07.19
1254 3 Печатать

Чи може жінка, що виховує дитину, народжену в цивільному шлюбі і в свідоцтві про народження якої вказаний батько, отримати соціальну відпустку?

Відповідно до ст. 19 Закону України “Про відпустки” жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Згiдно з постановою Пленуму ВСУ одинокою матiр’ю слiд вважати жiнку, яка не перебуває в шлюбi й у свiдоцтвi про народження дитини якої вiдсутнiй запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказiвкою матерi; вдову; iншу жiнку, яка виховує й утримує дитину сама.

Оскiльки п.5 ч.13 ст. 10 Закону про відпустку визначає одиноку матiр як таку, яка виховує дитину без батька, факт утримання (алiменти) для надання вiдпустки значення не має.

Якщо жiнка дiйсно є одинокою матiр’ю, то вона подає довiдку з органiв реєстрацiї актiв громадянського стану. Проблема виникає з наданням такої вiдпустки розлученiй жiнцi, оскiльки батько в дитини є i в багатьох випадках спiлкується з нею i бере участь у її вихованнi.

Більше того, ст. 157 Сімейного кодексу України визначає, що питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той iз батьків, хто проживає окремо вiд дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні i має право на особисте спiлкування з нею.

Статтею 158 СКУ передбачено, що за заявою матерi, батька дитини орган опiки та пiклування визначає способи участi у вихованнi дитини та спiлкуваннi з нею того з батькiв, хто проживає окремо вiд неї.

У разi ухилення батька вiд виконання своїх обов’язкiв з виховання дитини мати має право звернутися до cуду з позовом про позбавлення його батькiвських прав.

Чинне законодавство не мiстить конкретного перелiку документiв, якi слiд подати розлученiй жiнцi, яка виховує дитину без батька, для отримання додаткової соцiальної вiдпустки.

Для пiдтвердження права на таку вiдпустку в цьому разi роботодавцю має бути пред’явлено будь-який офiцiйно складений, оформлений та засвiдчений в установленому порядку документ, у якому з достатньою достовiрнiстю пiдтверджується вiдсутнiсть участi батька у вихованнi дитини.

Це, наприклад, може бути:

- рiшення суду про позбавлення вiдповiдача батькiвських прав;

- ухвала суду або постанова слiдчого про розшук вiдповiдача у справi за позовом про стягнення алiментiв;

- акт, складений соцiально-побутовою комiсiєю, створеною первинною профспiлковою органiзацiєю чи будь-якою iншою комiсiєю, утвореною на пiдприємствi, в установi, органiзацiї, або акт дослiдження комiтетом самоорганiзацiї населення тощо.

Крім того, необхідно надати свідоцтво про народження дитини.

По материалам ГУ Держпраці у Хмельницькій області
Отключить рекламу
Комментарии
  • Бух2
19.07.19 11:23

Знову питання зависає у повітрі, ніякої конкретики, все - вилами Ляшка по воді.

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • *
19.07.19 13:05

Хотите неприятностей от налоговой - отпускайте. Особенно, если считаете резервы отпусков. Нет документа - нет отпуска. Работодатель проверять чужую личную жизнь не имеет права, и нянчить никого не обязан. 

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • *
19.07.19 13:08

Наезды охраны труда и дебильное трудовое законодательство в конечном итоге приведет в двум вещам. Еще большему уходу рынка труда в тень и еще большей дискриминации "социально проблемных" работников при приеме на работу. А именно им больше всего работа нужна. Лично мне не раз доводилось скрывать от отдела кадров подробности моей личной жизни. 

Ответить
    Оценить
  • 2
  • 0
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться