Отключить рекламу

Подпишитесь!


04.08.19
754 0 Печатать

Пожертвували кошти на благодійництво? – Скористайтесь податковою знижкою

Відповідно до норм  ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ, суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

Згідно із п.п. 166.2.1 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

При цьому, ст. 729 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV (далі - ЦКУ) передбачено, що пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей, зокрема грошей та цінних паперів, особам, встановленим частиною першою ст. 720 ЦКУ, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети.

Договір про пожертву є укладеним з моменту прийняття пожертви.

До договору про пожертву застосовуються положення про договір дарування, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, якщо ви пожертвували кошти на користь неприбуткової організації та маєте підтверджуючі документи (одним із підтверджуючих документів, які необхідно надати платником податку контролюючому органу, є копія договору про пожертву), то можете скористатись правом на податкову знижку. Для цього необхідно подати Декларацію про майновий стан і доходи до органу фіскальної служби за місцем своєї податкової адреси. Якщо пожертвування надавались у 2018 році, то скористатись правом на податкову знижку можна до кінця 2019 року.

По материалам ГУ ДФС у Рівненській області
Отключить рекламу
Комментарии
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться