Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.08.19
8305 7 Печатать

Форму № 20-ОПП будемо подавати за новим Порядком

На вебпорталі ДФС розміщено проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Проект).

1. Проектом встановлюється порядок взяття на облік в контролюючих органах іноземних компаній, організацій, які не підлягають реєстрації (акредитації) в Україні, не мають майнових прав на нерухомість та землю в Україні та відкривають рахунки в банках України.

2. Проектом уточняється, що підставою для взяття на облік договору про спільну діяльність є прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію уповноваженої особи платником ПДВ або платником акцизного податку.

3. Проектом уточняється порядок обліку в контролюючих органах фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Архітектори, інженери технічного нагляду, інженери-проектувальники, експерти, які мають кваліфікаційний сертифікат, що дає право здійснювати окремі види робіт (послуг), пов’язані із створенням об’єктів архітектури, та провадять такі роботи самостійно (індивідуально, незалежно), беруться на облік в контролюючих органах на підставі поданої заяви за ф. № 5-ОПП та копії кваліфікаційного сертифіката відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури.

Фізичні особа, які провадять незалежну професійну діяльність та зареєстровані внутрішньо переміщеними особами, можуть подати заяву для взяття на облік/зміну місця обліку до контролюючого органу за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, копія якої подається до контролюючого органу.

4. Проектом удосконалюється порядок подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – об’єкти оподаткування) за ф. № 20-ОПП, а саме:

- встановлюється, що повідомлення з інформацією про об’єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна) подаються в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об’єкта оподаткування у відповідному державному органі;

- уточнюється, що юридичні особи та їх відокремлені підрозділи подають повідомлення про об’єкти оподаткування, які знаходяться на їх балансі (власні, орендовані, передані в оренду).

При цьому, застосовується принцип укрупнення інформації про об’єкт оподаткування. Принцип укрупнення не застосовується при наданні інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні за ф. № 20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці);

- встановлюються строки подання повідомлення  у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування та внесення контролюючим органом до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб відомостей із повідомлення;

- визначається, що платник податків може переглянути інформацію про свої об’єкти оподаткування та місця їх обліку у контролюючих органах в приватній частині Електронного кабінету.

Зауваження та пропозиції до Проекту приймаються протягом місяця на адресу:

поштову розробника – 04655, Львівська площа, буд. 8, Державна фіскальна служба України, Департамент обслуговування платників;

поштову Державної регуляторної служби України – 01011, м. Київ. вул. Арсенальна, буд. 9/11;

електронну розробника – oblik@sfs.gov.ua.

Додаткові матеріали

По материалам ДФСУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • наталія
08.08.19 09:32

не зрозуміло навіщо взагалі потрібна 20-ОПП. І головне питання теж саме: що таке обєкти оподаткування та обєкти, повязані з оподаткуванням? За яким принципом вони визначаються? Чому податкова наполягає, що 20-ОПП має подаватися на автомобіль, а не, наприклад, компьютер або олівець????

Ответить
  • Лара
08.08.19 10:36

наталія, не підказуйте

Ответить
  • Andrey
08.08.19 10:47

Мене наприклад заставляли як ФОПа подати форму 20-ОПП на квартиру, довго прийшлось пояснювати, що я надаю бухгалтерські послуги по Україні в приміщенні замовника, я не використовую квартиру в своїй підприємницькій діяльності. Я користуюсь квартирою виключно в приватних цілях, як фізична особа. Як на мене абсолютно непотрібна форма звітності.

Ответить
  • Раиса
08.08.19 10:47

Всі закони повинні бути зрозуміло написані та легкі в користуванні, якщо тільки хтось не хоче на цьому нагріти руку.

Ответить
  • Лариса
08.08.19 14:44

"визначається, що платник податків може переглянути інформацію про свої об’єкти оподаткування та місця їх обліку у контролюючих органах в приватній частині Електронного кабінету." -где это.

Ответить
  • ННД
08.08.19 17:23

Лариса, облікові дані платника, зліва, сіре поле.

Ответить
  • К
09.08.19 12:44

Мене заставили подавати 20 ОПП на квартиру (нібито офіс), орендовану земельну ділянку .

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям