Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.08.19
2189 0 Печатать

Відображення суми податкового кредиту в декларації з ПДВ при тимчасовому ввезенні товарів на митну територію України

Офіс великих платників доводить до відома платників податків, що тимчасове ввезення - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання (ст. 103 Митного кодексу, далі - МК).

Товари, поміщені у митний режим тимчасового ввезення, зберігають статус іноземних товарів.

Строк тимчасового ввезення товарів встановлюється контролюючим органом у кожному конкретному випадку, але не повинен перевищувати трьох років з дати поміщення товарів у митний режим тимчасового ввезення, про що зазначено у ч.1 ст. 108 МК.

До операцій по ввезенню товарів на митну територію України в митному режимі тимчасового ввезення застосовується:

  • умовне повне звільнення від сплати митних платежів (п. 206.7 ПКУ, ст.105 МК);
  • умовне часткове звільнення від сплати митних платежів (п. 206.7 ПКУ, ст. 106 МК).

Відповідно до пп. 27 ч. 1 ст. 4 МК до митних платежів належать: мито, акцизний податок та ПДВ.

У разі тимчасового ввезення товарів з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами за кожний повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на митній території України сплачується 3% суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення (ч.2 ст. 106 МК; п.п. 207.6.2 ПКУ).

При цьому загальна сума митних платежів, яка підлягає сплаті за час перебування товарів у митному режимі тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, не повинна перевищувати суми, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення (ч. 5 ст. 106 МК).

Відповідно до пп. 207.6.2 ПКУ суми ПДВ, які були сплачені відповідно до умов ст. 106 МК, включаються до складу податкового кредиту в тому звітному періоді, в якому вони були сплачені.

Тобто 3% від суми ПДВ, розрахованої при поміщенні товару у митний режим тимчасового ввезення, включаються до рядку 11.1 чи 11.2 (відповідно до ставки ПДВ 20% або 7%) в періоді сплати цих 3%.

У разі випуску товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування ПДВ, у вільний обіг на митній території України платник ПДВ сплачує митним органам суму ПДВ, розраховану за основною ставкою ПДВ, за вирахуванням вже сплаченої на підставі умовного часткового звільнення суми ПДВ, а також суму процентів з сум податкових зобов’язань, що підлягали б сплаті у разі, якщо б щодо таких сум надавалося розстрочення податкових зобов’язань відповідно до розділу II ПКУ.

При цьому до податкового кредиту на підставі митної декларації включається лише сума ПДВ, сплачена/нарахована у зв’язку з випуском товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, у вільний обіг на митній території України. Сума процентів, нарахованих відповідно до частини сьомої ст. 106 МК, не є сумою ПДВ, а тому до податкового кредиту не включається.

Також на суму податкових зобов’язань, сплачених на підставі митної декларації, збільшується ліміт реєстрації у формулі системи електронного адміністрування, про що зазначено у п. 2001.3 ПКУ.

Якщо митний режим тимчасового ввезення завершується:

  • вивезенням товарів, транспортних засобів комерційного призначення  за межі митної території України – таке вивезення здійснюється у митному режимі реекспорту;
  • випуском товарів у вільний обіг на митній території України – ця операція оформлюється у митному режимі імпорту.

Також товари, транспортні засоби комерційного призначення можуть бути поміщені до іншого митного режиму, який допускається Митним кодексом (ч.1 ст. 112 МК).

Вивезення товару, ввезеного раніше в митному режимі тимчасового ввезення, здійснюється в режимі реекспорту ті звільнюється від сплати ПДВ та мита. 

У разі втрати товарів, нецільового використання товарів, невиконання у встановлені МК терміни заходів по завершенню митного режиму ввезення з умовним частковим звільненням від сплати митних платежів, платнику доведеться сплатити не тільки суму податкового зобов’язання, але й пеню, нараховану відповідно до ст. 129 ПКУ, яка розраховується з дня надання умовного звільнення від оподаткування.

По материалам Офіс ВПП ДФС

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям