Отключить рекламу

Подпишитесь!


23.09.19
4782 12 Печатать

Чи застосовують РРО ФОП - платники єдиного податку при наданні стоматологічних послуг?

Відповідно до ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Пунктом 296.10 ПКУ встановлено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої – четвертої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн – застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми п. 296.10 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Разом з тим, п. 6 ст. 9 Закону № 265 встановлено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які належать відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Вироби медичного призначення (медичні вироби) – будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів (абз. 30 ст. 2 Закону № 265).

Абзацом 2 ст. 2 Закону України від 04.04.1996 р. № 123/96-ВР «Про лікарські засоби» встановлено, що лікарський засіб – будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох активних фармацевтичних інгредієнтів (далі – АФІ) та допоміжних речовин)), що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей, чи будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), яка може бути призначена для запобігання вагітності, відновлення, корекції чи зміни фізіологічних функцій у людини шляхом здійснення фармакологічної, імунологічної або метаболічної дії або для встановлення медичного діагнозу.

Враховуючи зазначене, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку при наданні стоматологічних послуг не застосовують РРО, якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1млн грн застосування РРО для таких платників єдиного податку є обов’язковим.

Водночас, якщо фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку надають стоматологічні послуги та при цьому здійснюють реалізацію лікарських засобів і виробів медичного призначення, то незалежно від обсягу доходу, такі платники зобов’язані проводити розрахунки через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідного розрахункового документу.

По материалам ГУ ДПС у Луганській області
Отключить рекламу
Комментарии
  • 000
23.09.19 11:31

Стоматолог  і нотаріуси найкраще живуть і ніхто не бачить фактичних доходів і не побачить,

Ответить
    Оценить
  • 9
  • 4
  • Я ФОП
23.09.19 15:34

000, нотарей дфс поверхностно проверяет из-за нотариальной тайны, поэтому можно жить хорошо) хотя не мало видел судебных дел между нотар и дфс в плане ЕСВ и НДФЛ.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Непогода
23.09.19 13:07

Как у нас любят посчитать чужие доходы. А расходы классного стоматолога не пробовали посчитать? Сколько нужно вложить средств, чтоб открыть частный кабинет. Помимо оборудования, расходных материалов, нужно еще и всю жизнь учиться на всяких тренингах, семинарах, иначе безнадежно отстанешь и как итог - не конкурентен.

Ответить
    Оценить
  • 7
  • 3
  • Я ФОП
23.09.19 15:32

Непогода, Единый налог для тех видов деятельности, в которых не принято считать расходы либо наценка или рентабельностью очень большая.
Т..е. если вы пробовали считать расходы и они с ваших слов большие- чего на общую систему не спрыгнуть?

Ответить
    Оценить
  • 5
  • 1
  • Світлана
24.09.19 12:59

Я ФОП, потому что наше законодательство не позволяет относить в расходы очень многое, что  таки реально связано с расходами хозяйственной деятельности. 
Амортизация ОС в т.ч., расходы двойного назначения и прочее. 
Да и то, что идет в расходы, надо "уметь" посчитать. Чтобы остатки сходились. 

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • Непогода
23.09.19 23:21

Я ФОП, на общей системе расходы должны быть документально подтверждены.  Это достаточно хлопотно и затратно по времени.  Если заниматься этим самостоятельно, то времени на врачебную практику не останется.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Марина
23.09.19 16:46

Я ФОП, Сумма старта у стоматологов внушительная, а дальше текущие и посильные расходы, поэтому ЕН. 
Единственное что меня всегда смущало в этих консультациях так это рро. Разве Лицензия на мед.практику не подпадает под закон о "Лицензировании" и насколько я помню там обязательное условие рро

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 1
  • Тиса
23.09.19 15:03

Непогода, обманювати - гріх.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Непогода
23.09.19 23:13

Тиса, в чем обман? Зависть- смертный грех.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Марина
23.09.19 16:48

Тиса, ну якщо вартість стомат.крісла від 10000 до 20000 в інозомних, це для будь якого ФОПа не гроші, то так вони брешуть 

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Наталія
25.09.19 14:58

я бухгалтер, веду і ФОП і ПП, стомат-кабінет на 2 крісла: витрати великі, але рентабельність ще вища, тому дорогі стоматологи не прибідняйтесь, ніколи не повірю, що ви кінці з кінцями зводите, хіба що кабінет стоіть в куєво на самій дальній полянці, тому платити единий податок для таких категорій - це" преступление перед государством"

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ася
26.09.19 18:25

А потом пойдете к стоматологу и спросите- а чего ж так дорого то? а он в ответ- "мне отбить надо свои затраты" . В цену зуба вложит и кассовый и расходы на него.. и штрафы за него.А иначе зачем ему работать?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться