Отключить рекламу

Подпишитесь!


15.10.19
2855 4 Печатать

Щодо визначення кількості календарних днів у розрахунковому періоді

Працівник хворів з 5 по 14 серпня 2019 року. Розрахунковий період для визначення суми відпускних: серпень 2018 року – липень 2019 року. У липні працівник з 1 по 19 хворів, а з 22 по 31 липня був у відпустці без збереження заробітної плати.            
Як розрахувати кількість календарних днів у розрахунковому періоді? Чи виключається з розрахункового періоду весь липень?

 

Відповідно до частини 1 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон № 1105) допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).

Згідно із частиною 2 статті 33 Закону №  1105 порядок обчислення середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах визначається Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі – Порядок № 1266), визначено, що середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов’язкового державного соціального страхування, на кількість календарних днів зайнятості (відповідно до видів страхування – період перебування у трудових відносинах, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими договорами, проходження служби, провадження підприємницької або іншої діяльності, пов’язаної з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, – тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати (далі – поважні причини).

Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Нормою статті 52 Кодексу законів про працю для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. При п'ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності, які затверджує власник або уповноважений ним орган за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації з додержанням установленої тривалості робочого тижня (статті 50 і 51).

Отже, заробітна плата працівнику виплачується за відпрацьовані дні згідно з графіком роботи, встановленим на підприємстві.

Враховуючи зазначене, у даному випадку середньоденну заробітну плату за страховим випадком необхідно обчислювати із заробітної плати, нарахованої за розрахунковий період, шляхом її ділення на кількість календарних днів в цьому періоді за виключенням днів невідпрацьованих з поважних причин.

У свою чергу, враховуючи норму абзацу другого пункту 3 Порядку № 1266, усі календарні дні цього місяця виключаються з розрахункового періоду, оскільки застрахованою особою в такому місяці не було відпрацьовано жодного дня у зв’язку з її тимчасовою непрацездатністю (з 1 по 19 липня) та перебуванням у відпустці без збереження заробітної плати (з 22 по 31 липня), а дні 20-21 липня припали на суботу та неділю, які відповідно є вихідними днями для зазначеного працівника згідно графіку його роботи.

Додатково повідомляємо, що відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 право давати роз'яснення щодо застосування Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням надано Міністерству соціальної політики України.

По материалам Фонд соціального страхування України
Отключить рекламу
Комментарии
  • Андрей
15.10.19 14:18

а почему 20-21 исключают?  да доход 0, но выходные не искючаются из расчетного периода согласно порядка..какое-то сомнительное разъяснение, имхо

Ответить
    Оценить
  • 4
  • 0
  • Тиса
15.10.19 14:40

У такому випадку треба виключати і дні простоїв за вини працівника і дні страйків, прогулів....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алена
12.11.19 10:33

Немогу понять,  эти два дня он был в труд.отношениях, и эти два дня не являются "поважниими" причинами. Почему их нужно исключить???

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алена
12.11.19 10:35

в расчете бы сделала так 31 к.д. - 19 больн- 11 б/с = 2 дня ,  

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться