Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.10.19
11423 25 Печатать

Ліквідація ФОП: 5 кроків

Сьогодні ми розглянемо запитання: «Як закрити ФОП?».

Причини можуть буть різними: від змін у законодавстві до небажання займатися бізнесом.

Але існує 5 важливих кроків у процедурі припинення підприємця. Про них ви дізнаєтеся у новому відеоуроці курсу «Бухгалтерські поради»

РЕКОМЕНДУЄМО! Долучайтеся до нашої YouTube спільноти. На вас чекатимуть: вебінари, відеоуроки, семінари - БЕЗКОШТОВНО!

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Буржуй
17.10.19 07:37

Почему девочка( да и налоговая) делает вывод  о том, что Единщик на1-2 группе в случае закрытия должен подать отчетность по ЕН в течении 40 дней календарного квартала -совершенно непонятно. Отчетный период -год, садится она как годовая. Последний срок в любом случае -до 10.02.2020г.

Ответить
  • Andrey
17.10.19 10:54

Буржуй, п.294.6. ст.294 ПКУ....У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення......Думаю виходячи з цього, податкова вважає, що у разі припинення, звітній податковий період, має прив'язку до того кварталу в якому проведено ліквідацію, хоча звісно прописано не зовсім чітко і дещо розмито

Ответить
  • Вячеслав
17.10.19 13:41

Andrey, вы сами себе противоречите. Ссылаетесь на последний отчетный период (который, как ни крути, год) и каким-то неведомым образом переходите к кварталу.

Ответить
  • Вячеслав
17.10.19 13:57

не понятен шаг 5. недавно закрывал ФОПа. Налоговики сказали - хочешь проверку - пиши заяву и жди года два. А лучше не пиши. У меня ФОП собрался за границу. Ждать проверки не может, не дождётся. Присутствовать на проверке, когда вздумается налоговой, тоже не сможет - уедет к этому времени. И шо делать?

Ответить
  • ОЛЕКСАНДР
19.10.19 09:39

Вячеслав, 1.Перевірку повинна ініціювати податкова. 2. З мого досвіду відсутність перевірки зробить проблеми з працевлаштування на держслужбу та виїзду на пмж. Так як без докперевірки Вы будете обліковуватись у дпі як ФО-П. 3.В інших випадках ніяких незручностей Вы не відчуєте. 4.Багато ФО-П відновлюють діяльність раніше проведення перевірки. 

Ответить
  • Наталья
17.10.19 14:15

Вячеслав, а если доверенность сделать от имени этого ФЛП? По доверенности вполне можно представлять интересы в процессе проверки.

Ответить
  • Наталья
17.10.19 10:22

Соглашусь с Вами. Но обращаю внимание, что в видео говорят, что это рекомендация налоговиков.Делают подобный вывод, скорее всего, из практических соображений. Предполагаю, что налоговики говорят именно так, дабы не произошла ситуация, когда ФЛП сняли с учета и как плательщика налогов и сборов, и как плательщика ЕСВ еще до подачи ликвидационок.

Ответить
  • Мария
17.10.19 10:51

Наталья, закрывала в этом году. Сдала ликвидационный по ЕСВ в течении 30 дней с момента написания заявы на ликвидацию. ЕН понесла нарочным ...

Ответить
  • Буржуй
17.10.19 10:43

Наталья, даже если Вы закрылись и сейчас пошли сдавать ЕН 2 группы,  налоговики попросят указать в отчетности не 3 квартала ,а значек -годовая. Здесь коментарии излишни. Они противоречат сами себе.

Ответить
  • ОЛЕКСАНДР
17.10.19 17:18

Буржуй, 3кв. тільки для 3гр.

Ответить
  • Вячеслав
17.10.19 14:04

Буржуй, на местах каждый как хочет - так и дроч.т. Мне сказали (ФОП ЕН-3 группа закрыл в сентябре) за 9 месяцев отчет не подавать, а подать без обозначения периода с надписью от руки "ликвидационная". Уговорил, что подам за 9 месяцев в любом случае (по закону) электронкой и нарочно занёс им их "ликвидационную"

Ответить
  • Непогода
17.10.19 20:52

Вячеслав, вообще-то нет такой формы "ликвидационная"  для ЕН. А требование дописать от руки, так вообще умиляет. Вам надо- вы и дописывайте. Или создайте бланк, который бы предусматривал, что форма отчета "ликвидационная". И почему нельзя сдать те же ликвидационные отчеты в электронном виде? Всю страну пытаются задвинуть в смартфон, а налоговая - палки в колеса? 

Ответить
  • Наталья
17.10.19 10:25

Коллеги, а вы что думаете по этому поводу?

Ответить
  • ОЛЕКСАНДР
17.10.19 17:15

Звіт з єсв дод.5 ліквідаційний приймається без питань. Особисто неоднаразова подавав в електронній формі.

Ответить
  • Наталья
17.10.19 18:21

Дивно. А як же положення Порядку № 577, де написано, що Договір про визнання ел. звітності та пов'язаних з ним Повідомлень припиняється у разі наявності у Реєстрі самозайнятих осіб (ФОП там також є) про зняття з обліку як платника податків у контролюючому органі?
А як платника податків фіскали знімають з обліку тоді, коли вони отримують інформацію з ЄДР про розреєстрацію ФОП у ЄДР.
Хоча, звісно, як платника ЄСВ його одразу не знімають з обліку...
наявність в Реєстрі самозайнятих осіб інформації про зняття з обліку самозайнятої особи як платника податків в контролюючому органі

Ответить
  • ОЛЕКСАНДР
18.10.19 13:05

Наталья, в підтвердження попереднього посту держприпинення 27.09.19, звіти: 1дф 3кв. та акциз вересень  прийняті 15.10.19 в елетронному вигляді. 

Ответить
  • Олександр
18.10.19 00:08

Наталья, у 19році не скасовують договір про визнання ецп. Точну дату не пам'ятаю. 

Ответить
  • Наталья
18.10.19 09:17

Олександр,ну, ключі так, не скасовують. Бо вони, можна сказати, однакові для фізосіб і для ФОП. А ось Договір про визнання електронних документів...
Я відкрила чинну редакцію Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами (затверджений Нак. Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557) і там про скасування Договору написано чомусь саме так.Може є ще якийсь документ з цього приводу???

Ответить
  • ОЛЕКСАНДР
18.10.19 12:31

Наталья, наводжу конкретну ситуацію: фо-п 2гр, припинення в держреєстрі 31.01.2019, звіт з єсв ліквідаційний приймається без питань 25.02.2019, декл. єд.п. не приймається, в квітанції 2 дослівно:  форма(або вказана форма) не подається в цьому звітному періоді. Тобто, якщо термін податкового періоду декларації збігався би з терміном подачи ліквідаційної, можно було здати її в електронному вигляді. На практиці в мене ці терміни не збігалися.  

Ответить
  • Наталья
18.10.19 13:45

ОЛЕКСАНДР, Дякую!

Ответить
  • ОЛЕКСАНДР
18.10.19 22:52

Наталья, будьласка.

Ответить
  • Константин
17.10.19 17:48

Добрый вечер
Кто знает если фоп ликвидировался в 17 году, проверки небыло, сколько хранить ещё первичку (чеки, накладные, выписки с банка)?

Ответить
  • Олександр
18.10.19 00:05

Константин, що стасується податків, перевірка здійснюється три роки назад з дати початку документальної перевірки. 

Ответить
  • Татиана
19.10.19 08:34

Олександр, небольшое уточнение. Кроме ЄСВ (ЄСВ не имеет срока давности, если в выписках уплата в ПФ, я бы хранила их), могут проверять и за 10-20 лет.

Ответить
  • ОЛЕКСАНДР
19.10.19 09:13

Татиана, згоден, тому я і написав "що стасується податків".

Ответить