Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


24.06.19
532 0 Печатать

Чи можна буде заробити в ProZorro у 2020 році

Вже з березня система публічних закупівель суттєво зміниться — почне працювати друга редакція закону, яку в вересні підтримала Верховна Рада, а кілька днів тому підписав президент. Нововведення настільки глобальні, що експерти навіть кажуть про другу закупівельну революцію. Отже, що саме вона принесе учасникам торгів? І чи зможуть вони збільшити свої прибутки за допомогою системи?

Оскарження 2.0

Мабуть, найбільш серйозна передумова для збільшення заробітку у системі державних закупівель з моменту впровадження другої редакції Закону — це зміни у порядку оскарження умов тендера і рішень організатора. А саме:

  1. Розмір оплати за розгляд скарги перестане бути фіксованим. Давно було зрозуміло, що цей тариф варто прив’язати до бюджету закупівлі й диференціювати відповідно до предмета оскарження. А головне — гроші повертатимуться у разі успішного оскарження!
  2. З’явиться можливість оскаржувати скасування тендера. У ProZorro 2.0 організатора позбавлять можливості безкарно скасовувати закупівлю після прийняття рішення на користь скаржника.
  3. Рішення Колегії АМКУ стануть обов’язковими для виконання. Хоч поки і не дуже зрозуміло, хто та як буде здійснювати (чи буде взагалі) примусове виконання рішень, але це дуже важливий крок уперед.
  4. Будуть накладатись чималі штрафи на замовника. Суму до 34 000 грн доведеться сплатити керівнику державної установи, яка допустила порушення під час організації тендера.

А оскільки своєчасне й ефективне оскарження — це половина успіху у ProZorro, то і збільшити відсоток перемог стане простіше.

Зниження порогового бюджету

Друга причина для оптимістичних прогнозів щодо розмірів заробітку на тендерах ПроЗоро — це збільшення кількості конкурентних процедур. І не просто збільшення — збільшення на цілу чверть мільйона на рік! Але звідки ж візьметься стільки закупівель, якщо не передбачено стрімкого зростання економіки вдвічі? Відповідь дуже проста — вони просто перестануть бути неконкурентними!

Так, законопроект №1076 передбачає, що зменшиться сума, від якої проведення тендера у системі є обов’язковим — з 200 до 50 тисяч гривень. А тому понад 250 000 процедур перестануть бути допороговими. Отже, підприємці теоретично отримають більше тендерів за меншої конкуренції, бо кількість учасників так само стрімко зростати не може. Тому збільшаться і шанси на перемогу, і розміри заробітку.

Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям