Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


06.11.19
7370 25 Печатать

Підвищення податків не буде, – Гончарук презентував допрацьований проект Держбюджету-2020

5 листопада Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук публічно презентував допрацьований проект Державного бюджету-2020.

«Сформувати бюджет розвитку в теперішніх умовах – задача не з простих. Тим більше, цей і наступний рік – пікові з точки зору погашення та обслуговування наших зовнішніх зобов'язань. Для забезпечення належного рівня соціальної підтримки та соціального захисту вся наша робота спрямована на підвищення соціальних стандартів та добробуту кожної української родини», – підкреслив Олексій Гончарук.

Прем'єр-міністр України зазначив, що формування дохідної частини Державного бюджету вперше відбувається без підвищення податків, але зі скороченням дефіциту, щоб зменшувати боргове навантаження на країну та громадян.

«Ми будемо більше заробляти всередині країни – за рахунок реформ, приватизації, внутрішніх та зовнішніх інвестицій, лібералізації ринків. Закладаємо кошти на розвиток, зокрема регіональний: дороги, інвестиційні проекти. На оборону та безпеку у 2020 році передбачили 5,45% від ВВП. Збільшувати ефективність почали з себе – скорочуємо видатки на чиновницький апарат на 10%»,  наголошує Прем'єр-міністр України.

Олексій Гончарук підкреслив, що ключова ідея Бюджету-2020 – це підтримка людини як найвищий пріоритет держави та Уряду.

«Ми створюємо умови для людей та навколо людей. Захищаємо тих, хто цього найбільше потребує, і не заважаємо, даємо можливості тим, хто прагне розвиватися», – зазначив Олексій Гончарук під час презентації.

Прем'єр-міністр України озвучив основні показники допрацьованого документа.

Так, до другого читання у Парламенті Уряд передбачив такі видатки:

  • Медицина

«Наша задача – не втратити жодне життя, яке ми можемо врятувати», – відзначив Олексій Гончарук.

Тому в 2020 році екстрена медицина отримає +109% фінансування, крім цього, держава компенсуватиме вартість пологів, лікування інсульту/інфаркту тощо.

Загалом на екстрену допомогу у 2020 році Уряд передбачив 1,9 млрд грн (з них 900 млн грн на карети швидкої + 1 млрд на відкриття відділень екстреної допомоги), що вдвічі більше, ніж у 2019 році;

Програма «Доступні ліки» у 2020 році передбачає 3,3 млрд грн, а це втричі більше, ніж було у 2019 році.

На закупівлю ліків та медичних виробів для лікарень у 2020 році передбачено 9,7 млрд, а це в півтора раза більше, ніж у 2019 році.

На лікування за кордоном, передусім йдеться про трансплантацію, закладено 1,09 млрд, що у півтора раза більше, ніж у 2019 році.

  • Соціальне забезпечення

«Ми працюємо першочергово для тих, хто потребує допомоги, зокрема закладено достатньо коштів на субсидії», – зауважив Олексій Гончарук.

Відтак у 2020 році Уряд заклав у проект Бюджету-2020:

47,6 млрд млрд грн на субсидії;

822 млн грн на надання правової допомоги громадянам (на 90 млн грн більше, ніж у 2019 році);

246 млн грн – соціальна адаптація ветеранів АТО/ООС, що майже вдвічі більше, ніж у 2019 році.

  • Освіта

«Інвестувати в дітей – це найбільш вигідна інвестиція, яку ми тільки можемо собі дозволити», – пояснює Прем'єр-міністр України. 

Зокрема, Уряд вперше виділив у 2020 році окремий бюджет у 3,5 млрд грн на програму «Спроможна школа для кращих результатів».

Крім того, Уряд заклав у 2020 році 1,4 млрд на програму  «Нова українська школа», що більше на 200 млн грн, ніж у 2019 році.

Іще 259 млн грн – на розвиток навчально-практичних центрів профтехосвіти, що на понад 200 млн грн більше, ніж було у 2019 році.

Вперше 21 тис. грн – щорічна грошова підтримка для молодих вчителів (стаж до 10 років), щоб підвищити престижність, підтримати і стимулювати молодь викладати, зокрема у сільських школах.

  • Креативні індустрії та культура

«Ми хочемо, щоб українці були мобільними, щоб вони побачили різні куточки України», – коментує Олексій Гончарук.

Так, Уряд на креативні індустрії та розвиток культури Уряд заклав на 23% більше, ніж у 2019 році – 15,1 млрд грн.

Вперше закладена програма мобільності молоді – 500 млн грн

Вперше передбачено на розкриття туристичного потенціалу – 240 млн грн

  • Підсумовуючи презентацію Державного бюджету на 2020 рік, Олексій Гончарук відзначив, що:

7,4 млрд грн – Державний фонд регіонального розвитку;

2 млрд грн – соціально-економічний розвиток регіонів;

1,8 млрд грн на національні інвестпроекти + 22,6 млрд грн плануємо залучити додатково від міжнародних партнерів;

73,7 млрд грн на інфраструктуру (для порівняння у 2019 році це було 54 млрд грн).

Презентація Прем'єр-міністра України щодо Державного бюджету на 2020 рік

По материалам КМУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • я в шоке
06.11.19 04:49

Эпоха бедности закончилась, ура!

Ответить
  • Светлана
06.11.19 11:10

я в шоке,
       главное, что  молодежжж  жутко  мобильной станет,  ...в  направлении заграницы...

Ответить
  • Юра Г.
06.11.19 05:19

я в шоке, Эпоха бедности закончилась, наступила эпоха нищеты.

Ответить
  • Ирина
06.11.19 16:06

Юра Г., за что боролись , на то и напоролись!! Но при чем тут я?Я за них не голосовала.

Ответить
  • я в шоке
06.11.19 04:50

Бюджет 2020
Исходя из бюджета Украины на 2020 год экономическими приоритетами нового правительства являются:
1) Возвращение долгов (438 млрд. грн.-37% доходной части бюджета) + возьмут новых на более чем 300 млрд. грн.;
2) Война и безопасность (МВД, ГПУ, СБУ, ГБР...) (246 млрд. грн. - 20%)
Эти 2 статьи = 57% от всех расходов Бюджета-2020!!!
На остаток средств финансируется содержание государственного аппарата, социальная сфера, точечные ремонты инфраструктуры и минимальная поддержка сельского хозяйства (надо же создать условия для экспорта продукции сельского хозяйства из страны).
Только на инфляцию растут доходы граждан (но не всех, учителям не хватило!), сокращены субсидии, не снижены тарифы, отсутствуют точки роста экономики ....(с)

Ответить
  • я в шоке
06.11.19 11:08

я в шоке,
у меня риторический вопрос - как эти 438 млрд грн отразились на качество жизни в Украине, куда и кому эти деньги ушли, мы ж их отдаем из своих карманов! зачем отдавать 438млрд и опять брать 300 млрд - чтобы кто-то проценты зароботал? после того как МВФ заступился за Гонтареву у меня большие сомнения , что там работают порядочные люди, а не международ. мошенники. МВФ - Гонтарева - Порошенко, против последнего открыто более десятка уголов. дел!...Если ракручивать эту цепочку, так можно и до МВФ дойти.

Ответить
  • Юра Г.
06.11.19 05:24

я в шоке, приоритет - кататься на самокате. учитывая, что с октября 2020 скорее всего малыши придут за пособием по безработице, количество голодных ртов начнет расти непрогнозируемое. Пусть посмотрят кино про зомби, и подумают, успеют ли сбежать. Французский может не помочь, тем более почту собираются закрыть.

Ответить
  • я в шоке
06.11.19 04:51

Что же пообещал премьер в бюджете-2020? В следующем году мы не будем развиваться и большая часть ресурсов будет направлена на погашение внешних и внутренних долгов

http://www.dsnews.ua/politics/chuda-ne-budet-goncharuk-napisal-byudzhet-dlya-komissii-po-likvidatsii-05112019163000

Ответить
  • Бух
06.11.19 07:10

Зеленский назначил своим внештатным советником американского юриста Эндрю Романа Мака. Эндрю Роман Мак специализируется на сопровождении международных сделок с участием США, Украины и стран СНГ.

Ответить
  • Кристиана
06.11.19 08:48

Судя по затратам на оборону , цырк под названием АТО никто не собирается прекращать .И дальше будут списываться деньги . Только людей жаль за чужие интересы страдают и погибают.

Ответить
  • Юра Г.
06.11.19 11:02

Кристиана,тут двояко, может как раз закончат.я бы добавил ещё

Ответить
  • Владимир
06.11.19 18:15

Юра Г.,+
Ага, ага. Если отдать квазиформированиям всю Донецкую и Луганскую область, то ВВП конечно же оценит жест, дружески улыбнется, кивнет головой и... граница с квазиформированиями уже окажется в Львовской области. А ВВП? Да что ВВП, все его просто не так поняли. ВОТ И ВСЕ. Терпилы должны терпеть. Вон и монголы, тех кто сдавался сразу - резали через одного и делали из них рабов, а тех кто НЕ СДАВАЛСЯ - уважали, но если побеждали, то живыми не оставляли никого...

Ответить
  • nemo
06.11.19 10:40

Кристиана, уже  нет  давно АТО, есть ООС. Методичку смени

Ответить
  • Бухгалтер
06.11.19 09:28

Кристиана,кто страдает и умирает, кто зарабатывает.

Ответить
  • Бухгатер
06.11.19 09:18

они просто выполняюл свои обещания,
"зробимо их разом"
вот они нас и "зробили"

Ответить
  • Ксюша
06.11.19 09:42

Мы стали жить лучше !!! 
Сказало правительство.
Мы за вас рады .
Ответил народ.

Ответить
  • Перекатиполе
06.11.19 10:32

Наша улица сгруппировалась и создала ОСН для проведения центральной канализации. В Чернигове есть программа частичного финансирования из городского бюджета 20/80, где 20% от стоимости проекта и работ платят люди, а 80% городской бюджет. 
Вопрос будет ли выделено финансирование в 2020 году состоит из того, какие налоги оставит гос.бюджет для города. Если в бюджет города не будет поступать ПДФО, акциз, и дополнительно на местный бюджет перебросят выплату зарплаты учителям, то нашей улице финансирования из бюджета "не светит".
Так же вопрос, если в госбюджете предусмотрены деньги на развитие инфраструктуры (73,7 млрд.грн.), можно ли нашему ОСН провести канализацию за счет этих целевых денег.

Ответить
  • Роман
06.11.19 10:41

Вірити "непідвищенню податків" потрібно так жде як словам про плавний перехід на рахунки IBANN? 
 Я маю на увазі, що вже декілька разів стикнувся з тим, що казначейства відмовляються приймати до оплати документи, в яких вписані старі рахінки, а не в форматі IBANN. Мені було неважко переробити рахунки на нові, але.... просто демонстрація як тут все відбувається.

Ответить
  • Олексій Олегович
06.11.19 10:57

Обслуживание гос долга 141, 5 млрд. Вот только интересно, часть этих денег погашение процентов а не самого долга, на сколько сократится сам долг и сколько останется. И это при учете что нам ещё какой то транш должен зайти. Вспоминаю свой кредит, проценты половина суммы.

Ответить
  • Елена, Мариуполь
06.11.19 11:41

Результат двух майданов, кушайте теперь, господа! Доскакались...

Ответить
  • економіст
06.11.19 12:30

Премєр обманює. Не може бути збільшення бюджету на таку суму без підвищення податків. Якщо не підвищили податкові ставки .то для виконання бюджету посилять податковий рекет а це в першу чергу штрафи .блокування податкових накладних та інші капості.

Ответить
  • нана
06.11.19 17:33

Елена
 Мариуполь---ну невозможно быть такой ограничено-зашоренной..2020й год на подходе..на масса средств информации..если нет собственной интуиции.

Ответить
  • Светлана
07.11.19 10:43

нана, А что Елена, Мариуполь неправильно сказала? Все верно! Если бы не 2 Майдана, 2020 был бы гораздо лучше! Поднимите экономические показатели Украины с 2000 года и уберите СВОИ ограничения

Ответить
  • Оксана
07.11.19 10:55

А сколько выделили на содержание дармоедов???

Ответить