Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


27.11.19
8958 26 Печатать

Як зняти з рахунку лікарняні, перераховані з копійками

Нагадуємо, що згідно з вимогами постанови Правління НБУ від 20.06.2019 N 82 "Про вилучення з готівкового обігу монет дрібних номіналів" (із змінами) з 01.10.2019 розмінні монети номіналами 1, 2 та 5 копійок перестають бути засобом платежу, відповідно, готівкові розрахунки мають здійснюватися банками в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків національної валюти, що перебуває в обігу, - 10 копійкам.

Водночас відповідно до п. 51 Постанови N 82 банки України під час вилучення з готівкового обігу монет дрібних номіналів відповідно до підстав, визначених законодавством України, мають право проводити заокруглення сум касових операцій за правилами, установленими п. 4 постанови Правління Національного банку України від 15.03.2018 N 25 "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів". Банки України мають право (за потреби) застосовувати правила п. 4 Постанови N 25 за кожним касовим документом, а результати заокруглення визнавати іншими операційними доходами/витратами банку.

Проте згідно з п. 6 Постанови N 25 юридичні та фізичні особи під час здійснення безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюють.

У листі від 31.10.2019 р. № 7326-3 Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві зазначає, що страхувальнику у первинній бухгалтерській документації на зняття коштів з окремого поточного рахунку для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам слід вказувати повну суму коштів, що належить до виплати. Заокруглення сум касових операцій відповідно до Постанови N 82 повинна проводити банківська установа при видачі знятих з окремого поточного рахунку коштів.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Надежда
27.11.19 00:20

Как в магазине при СССР на сдачу карамельку давать.

Ответить
  • Татьяна
27.11.19 09:04

а виплата працівнику по відомості? теж з копійками? де я візьму 7 копійок? це порушення касової дисципліни!

Ответить
  • Мария
27.11.19 09:38

а банк требует, что бы уже в чеке округляли!
Да и вообще, как можно целые деньги округлять в ту или иную сторону?

Ответить
  • МС
27.11.19 11:14

Мария, это согласно Постановлению №82 http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/PB19110.html :
 "6. Юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (крім банків), відокремленим підрозділам юридичних осіб, фізичним особам, які здійснюють підприємницьку діяльність:... 3) проводити заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) за правилами, визначеними постановою Правління Національного банку України від 15 березня 2018 року N 25 "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів"."

Ответить
  • Мария
27.11.19 11:19

МС, я это читала. Я про целевые поступления. Мне на счет от ФСС зашло 10,74 грн. (к примеру). Банк мне не выдаст 10,80,  а я не могу не доплатить 0,04 копейки и вернуть я их не могу!

Ответить
  • Світлана
27.11.19 16:38

Мария,  10.74 на бумаге = 10.80 в наличных деньгах. 

Ответить
  • Мария
27.11.19 17:53

Світлана, тоже "палка о двух концах", на бумаге написано, а
физически мы не можем ему выплатить 10,74 грн., то есть формальный повод придраться (кстати была тут же статья на эту тему) 

Ответить
  • Юлія
27.11.19 10:24

Чому б фонду сс не зробити округлення, і перераховувати на рахунки вєе округлену суму кратну 10 копійкам

Ответить
  • Федір
28.11.19 09:23

Юлія, це не проти Вашої пропозиції, але давайте подивимось на прикладі. Ви нарахували допомогу 1520,57 грн, ФСС округлив та перерахував на рахунок 1520,60 грн. З цієї суми знімаємо ПДФО 273,71 грн, військовий збір 22,81 грн, на "руки" 1224,08 грн. Який сенс робити округлення?

Ответить
  • Федір
27.11.19 12:10

Юлія, не вийде, бо сума від фонду приходить нарахована, а працівнику до сплати йде сума без податків. На мою думку, було б краще, виплатити працівнику суму кратну наявним копійкам, а копійки які залишаються повертати до ФСС відповідно до ст.34 ЗУ 1105 - "У разі якщо сума отриманих ... коштів перевищує фактичні витрати ... невикористані страхові кошти повертаються до ...Фонду ..., протягом 3 робочих днів. 

Ответить
  • Лара
27.11.19 10:28

А если ПДФО с "больничного" счета   отправить  этими "не стандартными"  копейками, а потом разницу того же ПДФО доплатить с основного счета? (Размышлизмы)

Ответить
  • ^^^
27.11.19 11:38

Да неужели? Банк не принимает чек с копейками. Пишут ахинею. 

Ответить
  • Лара
27.11.19 11:43

^^^, чеки то принимают, но все что после "," должно быть кратно 10  коп.

Ответить
  • ^^^
27.11.19 14:01

Лара, я это и имела ввиду. 

Ответить
  • Алла
27.11.19 12:22

У нас банк не принимает чек с копейками мелкими

Ответить
  • Світлана
27.11.19 16:39

Алла, напомните банку, что округление именно при выдаче наличных, а не при заявке на эту выдачу. 

Ответить
  • Алла
27.11.19 12:22

Ну все же как снимать соцстраховские деньги? Как быть с копейками

Ответить
  • бурундук
27.11.19 12:33

Алла,мы кинули на карту сотруднику...нафига себе ломать голову..?

Ответить
  • Татьяна
27.11.19 12:45

бурундук, потому что выплатить надо из кассы: есть работники, которые категорически не хотят карту, выплаты умерших сотрудников. Если б просто все это было...

Ответить
  • Вікторія
29.11.19 05:13

Татьяна, а мы уволили всех, кто не хочет карту

Ответить
  • Марина
27.11.19 13:14

задолбали этой мышиной копеечной возней

Ответить
  • Мария
27.11.19 13:32

Марина, только увы, мышиная возня в штрафы перерастает

Ответить
  • Алла
27.11.19 13:44

Была бы карта не было вопросов, может заплатить налоги подогнать до копеек, а снять остальное

Ответить
  • Вікторія
27.11.19 16:08

Чи є десь офіційне розяснення держпраці та дфс щодо видачі заробітної плати готівкою взагалі? Це вже просто задовбало!!! Рекомендації рекомендаціями, а от як потрібно правильно робити без наслідків, це вже інше питання. Вже декілька раз звертались до Держпраці з приводу розяснення, але відповіді так і не отримали. Були лише відписки, що не вірно оформлено запити. Таке враження, що це стосується якоїсь однієї людини, до якої зовсім нема діла. Але ж  в країні скільки ФОПів, скільки ТОвВариств, приватних підприємств тощо, яких стосується дане питання!!! І жодного розяснення. А потім прийдуть і вжарять по повній!!!

Ответить
  • Денис
27.11.19 21:21

На дворе 27 ноября а официального разъяснения так и нету.

Ответить
  • *
28.11.19 10:20

Размышляй, не размышляй, суть одна. Правительства специально загоняют людей на безнал для тотального контроля за доходами и расходами физлиц. И официально даже не скрывают этого. Поэтому, как ни крути, а проще отправить больничные физлицу на его банковскую карту. Пусть пишет заявление. Зачем кассу городить. 

Ответить