Отключить рекламу

Подпишитесь!


04.12.19
3680 19 Печатать

Депутати підтримали внесення змін в роботу системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового

Верховна Рада прийняла за основу Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку" (законопроект № 2317).

Законом удосконалено роботу системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРПСЕ) та спрощено умови ліцензування для суб’єктів господарювання.

Законом, зокрема:

  • переглянуто терміни та порядок застосування штрафних санкцій за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах;
  • визначено випадки, у яких складаються зведені акцизні накладні та змінено термін для їх реєстрації до 15 календарних днів;
  • надано можливість підприємствам роздрібної торгівлі самостійно обирати складати спосіб складання акцизних накладних у разі відпуску через колонки (щоденну чи зведену);
  • скасовано вимогу щодо облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів на виробництво пального при  очищенні коксового газу;
  • для промислових споживачів подовжено термін для подання довідки форми 2 до 15 календарних днів;
  • уточнено кількість та види ознак для акцизних накладних для полегшення обліку та систематизації використаних обсягів пального;
  • передбачено право на отримання інформації особою, що видала вексель щодо всіх акцизних накладних, які складені на постачання пального за векселем, який вона видала;
  • передбачено можливість оформлення векселя для бензинів авіаційних з терміном погашення до 270 днів;
  • надано можливість складення розрахунків коригування до акцизних накладних, для виправлення помилкових реквізитів отримувача;
  • передбачено розміщення на офіційному веб-сайті ДПС інформації про акцизні склади, зареєстровані в СЕАРПСЕ;
  • перенесено термін запровадження систему співставлення показників витратомірів та СЕАРПСЕ на 1 липня 2020 року;
  • прирівняно до власного споживання використання пального для заправки транспортних засобів за договорами підряду;
  • передбачено можливість з 1 липня 2020 року здійснювати постачання пального для реактивних двигунів не з видачею податкового векселя, а за заявкою на поповнення обсягів залишку пального для вітчизняних товаровиробників із обмеженням терміну його погашення (15 календарних днів);
  • встановлено триденний термін для реєстрації акцизної накладної за експортною операцією;
  • запроваджено механізм для внесення залишків пального до системи  суб’єктами господарювання, які зберігають пальне для інших суб’єктів господарювання, які використовують його для власного споживання.

Закон прийнято з техніко-юридичними правками.

По материалам ВРУ
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Бух
04.12.19 07:02

только недавно меняли

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 1
  • Бух
04.12.19 07:03

Бух, тоже писали "для покращення"

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ксенія
04.12.19 08:22

А коли ж уже законопроект розглянете 2248-1 про зберігання , а то буде повна ж після нового року? 

Ответить
    Оценить
  • 6
  • 0
  • ***
04.12.19 12:00

Ксенія, да они хотят при помощи зберигання загнать в эту как Вы говорите ж... всех мелких фермеров , а потом разобраться с ними "по - мужски" задавив штрафами чтобы было свободнее деребанить землю!

Ответить
    Оценить
  • 10
  • 3
  • Ксенія
05.12.19 08:32

***, взагалі причому тут дерибан землі? Ми звичайні перевізники. Чи Ви думаєте що проблеми тільки у фермерів?

Ответить
    Оценить
  • 2
  • 0
  • Александр
04.12.19 08:39

Там изменений на 65 пол-страничек!!!
Сразу вспомнился известный диалог Допы и Гепы:
- Всё фигня! Давай читать по новой....

Ответить
    Оценить
  • 5
  • 2
  • Толстой
04.12.19 17:55

Александр, Зачем лгать? Типа с благими намерениями вводить в заблуждение? Или тролль? 22 странички крупного шрифта в Ворде.
По сути - кому не нравится, к примеру, что: "прирівняно до власного споживання використання пального для заправки транспортних засобів за договорами підряду"?

Ответить
    Оценить
  • 4
  • 0
  • Алексей
05.12.19 09:38

Толстой,
А Ви читали умови для того, щоб було прирівняно?..
 

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 1
  • Толстой
05.12.19 14:48

Алексей, А вы вообще в теме? Особенно, что у сельхозников творилось с марта 2016г.?

Ответить
    Оценить
  • 1
  • 0
  • Алексей
05.12.19 15:44

Толстой,
Чи багато сільгоспників виконає одночасно ті три умови, що висунуті в цьому законі? Ви їх читали? Безновози з лічильниками і т.ін.  А першу умову взаглі дебіли писали, бо якщо хтось реалізує пальне іншим особам, чи відправляє бензол на експорт, то він повинен бути платником акцизу. ну і до біса про це там взагалі згадувати? Хтось же пише таку маячню...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Толстой
05.12.19 18:54

Алексей, Ок. Цитирую прямо из проекта. Вы пункт а) перекрутили. б) - вообще не вижу противоречий. в) Интересно, у какого сельхозника нет счетчика на автозаправщике? Там что-то написано про гос.регистрацию счетчиков? Постарайтесь взглянуть объективно.

"До власного споживання також відносяться операції із  заправлення пальним за договорами підряду, при  одночасному виконанні  таких умов:
а) замовники за договорами підряду не здійснюють реалізацію пального іншим особам крім реалізації бензолу поза межі митної території України в митному режимі експорту;
б) заправлення здійснюється в паливний бак машин, механізмів, техніки і обладнання для агропромислового комплексу,  паливний бак транспортних засобів спеціального призначення або паливний бак спеціального обладнання або пристрою, які:
призначені для виконання робіт на землях сільськогосподарського або лісового призначення, або землях наданих гірничим підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також для виконання робіт з будівництва доріг; 
належать іншим особам;
виконують роботи протягом терміну дії договору підряду виключно на зазначених у цьому пункті землях, які знаходяться у власності або користуванні замовника;
в) транспортні засоби, які здійснюють заправлення  в паливний бак машин, механізмів, техніки і обладнання для агропромислового комплексу,  в паливний бак  транспортних засобів спеціального призначення або в паливний бак спеціального обладнання або пристрою,  які визначені в підпункті б цього підпункту повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці наливу  пального з такого транспортного засобу.».

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алексей
05.12.19 15:37

Толстой,сумніваюсь, що ви в темі:

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Толстой
05.12.19 18:57

Алексей, Вы не Алексей. Вы Монтень. :)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алексей
06.12.19 08:56

Толстой,
це з висновка комітету

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алексей
06.12.19 08:55

 2. Редакційного коригування потребують приписи нових абзаців 11-16 пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПК, зі змісту яких не зовсім зрозуміло, про що в них йдеться – чи про «заправлення пальним за договором підряду» (абзаци 11- 15), чи про заправлення пальним відповідних транспортних засобів, механізмів, обладнання та пристроїв при «виконанні роботи протягом дії договору підряду» (абз. 16).

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алексей
06.12.19 08:47

Толстой,
Ця норма введена для того, щоб не реєструвати сільгоспників платниками акцизу. Особа, що здійснює реалізацію пального апріорі повинна бути платником, а та, що експортує бензол - тим паче! до чого писати такі нісенітнеці? Той, хто писав, точно в темі... :( Й щодо лічільників теж ... Досить сперечатись, подивимось, як це працюватиме на практиці. Україна скоро загине від непрофессіоналізму цих "реформаторів"

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Мари
04.12.19 20:21

Не совсем поняла  когда вступает в силу ?? С момента принятия законопроєкта??

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ИРИНА
05.12.19 08:50

я тоже не поняла,так когда он вступает в силу??

Ответить