Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.02.20
2291 7 Печатать

Олексій Гончарук: З 1 квітня українці отримають безоплатний гарантований пакет медпослуг

Програма медичних гарантій стартує в Україні з 1 квітня 2020 року. Наразі Міністерство охорони здоров’я України та Національна служба здоров’я України спільно з регіонами працюють над своєчасним запуском реформи. Про це сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час селекторної наради з керівниками ОДА.

«Для повноцінного старту другої ланки медичної реформи до 31 січня всі області мали забезпечити автономізацію та комп'ютеризацію медустанов у себе в областях. Лікарні мають бути оснащені необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації та рівня практики. Це має бути зроблено до 1 квітня», — сказав Олексій Гончарук.

Він додав, що якщо медичний заклад не відповідатиме вимогам, то НСЗУ не укладатиме договір з таким закладом — отже лікарня не отримає фінансування. В такому випадку гроші на утримання медзакладу буде виділяти місцева влада.

На сьогодні вже автономізовано 97% закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу.

Найбільш проблемна область — Запорізька. Там автономізація складає 85%. Наприклад, станом на 5 лютого всі ключові заклади обласного підпорядкування не автономізовані.

Ситуація з рівнем комп’ютеризації та інформатизації закладів вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги дещо гірша.

П’ять областей виконали план комп’ютеризації тільки на половину — Луганська (48%), Харківська (55%), Київська (55%), Сумська (56%), Запорізька (56%).

Глава Уряду доручив керівникам цих областей вжити заходів для забезпечення комп’ютерною технікою закладів охорони здоров'я, які надають спеціалізовану медичну допомогу.

Він також доручив керівникові Запорізької ОДА прискорити процес автономізації в області. А якщо заклади не встигнуть автономізуватися і не зможуть укласти договір з НСЗУ до 1 квітня, рекомендував місцевій владі до моменту укладання договору лікарень із НСЗУ забезпечити їх фінансування.

Що включає в себе Програма медичних гарантій? 

У 2020 році впроваджується гарантований пакет медичних послуг, він включає:

  • первинну допомогу,
  • екстрену,
  • амбулаторно-поліклінічну — це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар;
  • стаціонарну;
  • паліативну медичну допомогу — обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом);
  • медичну реабілітацію;
  • медична допомога у зв'язку з пологами;
  • реімбурсація лікарських засобів («Доступні ліки»).

Всі послуги з гарантованого медичного пакета будуть повністю безоплатними для українців, вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків.

По материалам КМУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Макс
15.02.20 06:44

Украинцы, вдумайтесь в этот текст! Нас просто уничтожают! Что будем делать?

Ответить
  • Шурик
15.02.20 10:33

Придёте, ответ - " С 1 апреля !!!"

Ответить
  • данет
15.02.20 11:31

дурень думкою боготиє.в нормальных странах бюджет делят так-   на медецину от 7 до 15 процентов. а у зелени-2,8 процента. это и есть геноцид.

Ответить
  • Евгения
16.02.20 14:14

Гм... то есть, согласно логики статьи... если мед.учреждения не выполнят план по копьютеризации, то гос.финансирования не будет, будет местное финансирование. Стесняюсь спросить, а местное финансирование об этом в курсе? И деньги заложены в местных бюджетах, правда? То есть, исходя из реалий, человек приходит в больницу, ему говорят, йоптыть.... мы ж не копьютеризированы, гос.финансирования нет, а в местном бюджете денег нет. Поэтому йобин зе битте с вашим  бесплатным пакетиком услуг))))))))) Или вот... анализ на сахар... да, конечно, бесплатно.... только реактивов ни хрена нет. А так... вона... пожалуйста.... лишь бы крови у вас хватило. 

Ответить
  • Перехожий
17.02.20 16:14

Евгения, В статті ідеться не про комп'ютерізацію. а про автономізаціюю для фінансуівання від государства. Це різні речі

Ответить
  • Ирина
16.02.20 19:29

В харьковской  поликлинике у семейного доктора в кабинете 2 компа, разных бумажек полно на все случаи, а хирург -онколог радуется, если бумаги принесем и простую перевязку сделать надо свой пластырь и бинт приносить! про компьютеры он  и не мечтает...

Ответить
  • Елена
16.02.20 21:31

В Харькове никогда не будет компьютеризации. У нас главное дороги, детские площадки и крыши, развлекушки. А подвалы, больницы, ну что Вы- это лишнее.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям