Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


14.02.20
636 1 Печатать

В Україні вперше буде складено рейтинг міст за сприятливістю бізнес-клімату та ефективністю економічного врядування

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України взяло участь у презентації Індексу конкурентоспроможності міст (ІКМ), розробленого Програмою USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (USAID КЕУ) спільно з компанією Інфо Сапієнс, а також Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Індекс конкурентоспроможності міст - аналітичний інструмент для комплексної оцінки місцевого бізнес-клімату та ефективності економічного врядування та складання відповідного рейтингу.

ІКМ завпроваджується для стимулювання місцевої влади до створення ефективного діалогу з підприємницькою спільнотою, для виявлення регуляторних бар’єрів та проявів корупції, для покращення місцевого бізнес-клімату. ІКМ - це також дієвий інструмент стимулювання конкуренції між містами у створенні сприятливих умов для ведення бізнесу та залучення інвестицій. Перш ніж вкласти кошти у місцевий бізнес, інвестори зможуть побачити, де їхні інвестиційні проєкти отримають підтримку з боку місцевої влади, яка розуміє потреби бізнесу та враховує їх у політиці економічного врядування. Окрім того, ІКМ опосередковано стимулюватиме створення місцевих організацій з розвитку підприємництва та адвокаційних кампаній на користь МСБ.

Що дасть ІКМ урядовим інституціям? Ось що сказав про це заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович: “Поліпшення умов ведення бізнесу для МСБ, створення нових робочих місць, збільшення продажів, залучення фінансування та інвестицій, все це - пріоритетні завдання міністерства. Нещодавно ми розпочали Державну програму ʺДоступні кредити 5-7-9%ʺ, якою усуваємо один із бар’єрів для розвитку бізнесу - високі ставки за кредитами. Окрім того, нам важливо розуміти потреби бізнесу, саме тому ми й підтримуємо впровадження Індексу конкурентоспроможності міст України, який дає змогу почути думку підприємців щодо місцевої специфіки ведення бізнесу та налагодити конструктивний діалог між підприємцями та місцевою владою для забезпечення ефективного місцевого економічного врядування.”

ІКМ також покращить спроможність приватного сектору ефективно комунікувати місцевій владі очікування щодо покращення бізнес-середовища та поширювати кращі практики діалогу між бізнесом та місцевою владою.

Любомир Чорній, керівник напрямку з покращення бізнес-клімату Програми USAID КЕУ, підкреслив наступне: “Завдяки індексу ми маємо намір не лише сформувати рейтинг міст за сприятливістю бізнес-клімату, а й стимулювати їхню конкуренцію за кращу позицію у такому рейтингу. Для цього місцевій владі треба буде проявити бажання до змін і лідерство у їхньому впровадженні. За наявності такого бажання, ми готові надавати консультаційну й іншу допомогу місцевій владі у вирішенні проблем, які є найбільш болісними для бізнесу в кожному місті. Уже цього року ми готові допомогти з цим щонайменше 5-ти українським містам.”

Опитування проводить компанія Інфо Сапієнс. Збір та аналіз статистичних даних, інформації місцевих органів влади, а також аналіз результатів опитування, розрахунки індексу, виконуватиме Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).  

ІКМ – агрегований індекс, що складається з 10 субіндексів (компонентів) для оцінки різних аспектів конкурентоспроможності міст. На його основі буде визначено рейтинг міст.

 1. Започаткування бізнесу

 2. Доступ до публічного майна

 3. Прозорість та відкритість даних

 4. Вартість дотримання законодавства

 5. Податки та збори

 6. Неформальні платежі та корупція

 1. Безпека ведення бізнесу

 2. Лідерство міської влади

 3. Ресурси для розвитку

 4. Підтримка інновацій

 Довідково:

Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (USAID КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також сприяє формуванню ефективної торгової політики, щоб забезпечити МСП можливістю скористатись перевагами від міжнародної торгівлі.

По материалам Мінекономіки
Теги:
Комментарии
 • @@@
14.02.20 11:11

бла - бла -бла

Ответить
  Оценить
 • 1
 • 0
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия Карантин выходного дня. Куда девать работников? [юрикам и ФОПам]...
25029 34
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд