Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.04.20
2410 3 Печатать

Виправляємо помилки у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за минулі періоди

Наказом Мінфіну від 14.11.2019 р. № 481, який набув чинності 20 грудня 2019 року, внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897 (далі – Декларація).

Декларація за оновленою формою може подаватися платником податку як звітна (звітна нова), так і уточнююча (відповідні відмітки проставляються у полі 1 заголовної частини Декларації). При цьому якщо Декларація подається як уточнююча, то у полі 3 її заголовної частини зазначається звітний (податковий) період, за який здійснюється уточнення.

Якщо виправлення помилок здійснюється у звітній (звітній новій) Декларації за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено помилки, то в додатку ВП до Декларації платник податку відображає правильні показники за податковий період, який уточнюється, та порівнюючи їх з відповідними рядками Декларації, що уточнюється, визначає суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання з податку на прибуток, пеню та суму штрафу. Сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, пеня та сума штрафу з додатка ВП переноситься до частини «Виправлення помилок» (рядки 26-29, 31-33) Декларації.

Додаток ВП до Декларації складається з трьох таблиць:

- в таблиці 1 відображаються уточнюючі показники основної Декларації (рядки 1-25, 35);

- в таблиці 2 відображаються результати виправлення помилок, які переносяться до рядків 26-29, 31-33 Декларації;

- в таблиці 3 зазначається фінансова звітність за звітний (податковий) період, що уточнюється.

Платники податку, у яких базовим періодом є календарний рік, розраховують збільшення (зменшення) податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду, що уточнюється (рядок 26 Декларації, рядок 26 таблиці 2 додатка ВП до Декларації), виходячи з податку на прибуток, зазначеного такими платниками у рядку 19 Декларації.

Якщо виправлення проводиться в уточнюючій Декларації, то додаток ВП до Декларації не заповнюється, а вірні показники доходів, фінансового результату до оподаткування, різниць, які виникають відповідно до ПКУ, об’єкта оподаткування податком на прибуток зазначаються в такій Декларації. На підставі порівняння податкового зобов’язання такої Декларації та Декларації, що уточнюється, визначається сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, пеня та сума штрафу, які відображаються у частині «Виправлення помилок» Декларації (рядки 26-27, 29-30, 31, 33-34).

При цьому платники податку мають право подати доповнення до такої Декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною Декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Платник податків, який подає звітність в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі.

У Декларації за звітний податковий період, наступний за періодом, за який було здійснено виправлення, відображаються показники з урахуванням проведених виправлень.

По материалам ГУ ДПС у Тернопільській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Марина
08.04.20 15:45

Підкажіть, будь-ласка, виявила помилку в фінансовій звітності за 2019 рік, занизила витрати (ненарахувала відсотки за позикою). За результатами 2019 року підприємство є збиткове, що з помилкою, що без. Та всеж потробно виправляти помилку, всюди де читаю рекомендують виправляти її шляхом подання фінансового звіту з примітками, але в мене мале підприємство і фін.звіт по своїй формі не має ніяких приміток. Чи можу я переподати фін.звіт вже з достовірними показниками і вже потім уточнюючу декларацію по прибутку? Чи є якийсь інших механізм? дякую

Ответить
  • Гарри К.
09.04.20 07:25

Марина, раз ваша контора по итогам прошедшего года и так в отчетах прошла как збиткова, то посоветовал бы вновь обнаруженные проценты по позике отнести на расходы буд.периодов - сч.39, списать их уже в текущем году.. И не париться с исправлениями прошедших отчётов.. на ✏️ вас и так уже взяли в ДФС, не стоит лишний раз дразнить зверя...

Ответить
  • Ирина
09.04.20 05:57

Да, можете. Подати уточнюючу декларацію з податку на прибуток та  виправлену фінансову звітність. Квитанція по фінансовій звітності прийде з зауваженням, але сама звітність буде прийнята.
Якщо виправлення помилок здійснюється у звітній (звітній новій) Декларації за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено помилки, то в додатку ВП до Декларації платник податку відображає правильні показники за податковий період, який уточнюється, та порівнюючи їх з відповідними рядками Декларації, що уточнюється,
Все прекрасно описано в журналі бухгалтер 911
Стаття  Виправляємо помилки у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за минулі періоди


Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям