Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.05.20
3569 7 Печатать

Бізнес закликає Президента повернути законопроєкт №1210 на доопрацювання

В січні парламент прийняв проєкт Закону України № 1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Спілка українських підприємців неодноразово виступала проти окремих положень документу, які можуть негативно позначитись на умовах ведення бізнесу в Україні. Частина нововведень суттєво збільшує фіскальний тиск на підприємців, а саме:

1.Розширення дискреційних повноважень контролюючих органів.

Контролюючі органи отримують право тлумачити норми права та обставини, а також визначати наявність вини у діях платника податків. Такі зміни збільшують корупційні можливості податкових органів.

2.Ускладнення правил оподаткування.

Запроваджуються складні інструменти податкового контролю, ефект від запровадження яких не прорахований (ділова мета, конструктивні дивіденди, наявність податкової вигоди від застосування міжнародних угод, контрольовані іноземні компанії, ускладнення розрахунку правил тонкої капіталізації).

3.У питаннях адміністрування податків.

Контролюючий орган зможе вимагати «інші документи та інформацію, необхідні для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», що без конкретизації документів та вичерпності їх переліку призведе до права органом на власний розсуд встановлювати обов’язок подавати будь-які обсяги будь-яких документів у 15 денний строк.

Збільшення до 7 років строку, протягом якого контролюючий орган має право донараховувати зобов’язання у разі проведення перевірки операції та/або перевірки податкових зобов’язань податкових агентів щодо податку на доходи фізичних осіб, військового збору при виплаті заробітної плати тощо.

4.У податку на прибуток.

Зупинка нарахування амортизації на основні засоби в залежності від використання об’єкта у господарській діяльності при здійсненні модернізації чи реконструкції є економічно невиправданою.

5.У податку на додану вартість.

Вводяться нові штрафи за порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до них, щодо податкових накладних на операції без ПДВ або з 0 ставкою, що збільшує адміністративний тиск на платників податків, але не несе жодного практичного значення для бюджету.

6.Звітність щодо контрольованих іноземних компаній.

Запроваджуються безпрецедентні, в тому числі, для інших країн-учасниць BEPS, механізми контролю. Так, наприклад, встановлюється обов’язок подавати звіт щодо контрольованих іноземних компаній не тільки на контролерів-юридичних осіб, а й на фізичних осіб-контролерів.

В умовах назріваючої економічно-фінансової діяльності значна кількість податків та зборів не буде сплачена до державного бюджету і тому набрання чинності законопроєкту може призвести до негативних наслідків для ділової активності.

Спілка українських підприємців закликає Президента України повернути законопроєкт до парламенту для виключення відповідних норм і запобігання катастрофічним наслідкам для бізнес-спільноти та економіки України в цілому.

Більш детально про законопроект 1210 читайте у матеріалах:

Законопроєкт № 1210: про найтерміновіше
Плюси та мінуси прийнятого законопроекту № 1210  
Законопроект № 1210 про зміни в ПКУ: що нового з ПДВ
Вина платників податків та відповідальність податківців в законопроєкті № 1210
Законопроект 1210: Гетманцев пояснює норму про коригування фінансового результату
Позиція бізнесу щодо прийнятого ВР законопроєкту № 1210

По материалам Спілка Українських Підприємців

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Шурик
13.05.20 02:57

Почему бы не отменить падатковый кодекс, хотя бы из-за того что это принято было злочынным урядом януковича-азарова-ахметова.

Ответить
  • Татьяна
13.05.20 08:57

Налоговый кодекс должен быть. И работать согласно его требований должны работать ВСЕ- налогоплательщики и фискалы.
 налогоплательщики работаем по НКУ, а фискалы его трактуют, как им угодно. Потому, что нет для них персональной ответственности.
И НКУ должен приниматся на 10лет--без каких либо изменений или дополнений. А не так : кодекс-500стр, а изменений  1млн стр.

Ответить
  • Нина1
13.05.20 09:31

А кроме того, у нас же не налоговый кодекс, а длинное письмо из Простоквашино. Один написал в кодекс свои мысли-скакуны, другой дописал про хвост, третий для пиара своей активной деятельности внес туда хоть что-нибудь, четвертый пролоббировал в кодекс свои гешефты. И некому сесть и сопоставить все статьи - где что повылазило не так и противоречит друг другу. И вообще на какую голову это все можно натянуть.

Ответить
  • ТАНЯ
13.05.20 17:58

Нина1, А помните Кодекс принимали и говорили . что он не будет меняться. Но не успело высохнуть чернила и понеслось ... Сейчас там уже живого места нет. Основная наша беда заключается в том .что мы законы принимаем под ситуацию То мы бежим в одну сторону. то в другую. Экономика должна двигаться поступательно, а не шарахаться со стороны в сторону.

Ответить
  • ТАНЯ
13.05.20 17:46

Нина1,

Ответить
  • ihor07
13.05.20 09:44

Схоже, повертаються веселі часи азоровщини. У всіх податкове навантаження відповідає середньому по галузі?

Ответить
  • бублик
13.05.20 10:11

Вот это вот "а саме:" и все 6 пунктов или законодательный беспредел или заготовка под новые штрафовзятки для команды ЗЕ.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям