Подпишитесь!


25.05.20
979 2 Печатать

Якої допомоги потребує бізнес у зв'язку з карантином

22 травня в Україні розпочинається другий етап послаблення обмежувальних заходів, введених для протидії поширенню коронавірусу. А отже, країна поступово повертається до звичного життя, а компанії матимуть змогу повернутися до роботи. У зв’язку з цим, ми поцікавились у підприємців, як швидко вони зможуть відновити свою бізнес-активність, з якими фінансовими результатами виходять з карантину та скільки часу знадобиться на досягнення докарантинного рівня розвитку бізнесу.

Так, більшість з опитаних компаній готові відновити офлайн роботу або ж повернутися до офісу вже найближчим часом – 35% у травні та 34% у червні.  До того ж, 16% опитаних повідомили, що вже відновили роботу або ж зовсім не припиняли її на період карантину у зв’язку з особливостями діяльності компанії. Ще 15% не планують поки повернення до офісу або ще не визначилися з остаточною датою.

У контексті організації роботи в офісі, 42% планують впровадити гнучкий або позмінний графік роботи, ще 13% рекомендуватимуть своїм працівникам продовжувати роботу з дому. До поетапного виходу на роботу, починаючи з 25% працівників в офісі з можливим збільшенням до 50% готуються 20% компаній. Ще 17% підприємств готові до виходу 50% співробітників з перших тижнів з можливим розширенням до 75%.

Базуючись на досвіді останніх декількох місяців, 62% директорів повідомили, що розглядають варіант повної чи часткової зміни режиму роботи на віддалений на постійній основі. Більшість з них готові дозволити до 50% персоналу працювати віддалено.

Більшості компаній вдалося зберегти заробітну плату працівникам у незмінному вигляді – про це повідомили 62% респондентів. Скорочення заробітної плати торкнулося 23% компаній, водночас 7% збільшили заробітну плату для деяких категорій працівників. Ще у 3% випадків деякі категорії працівників пішли в неоплачувану відпустку.

Зберегти персонал компанії у незмінному складі вдалося 82% бізнесів, а 8% навіть зараз шукають нових працівників. Відповідно, 11% компаній були вимушені скоротити свій штат.

Якщо говорити про фінансові результати двох місяців карантину, то більшість бізнесів повідомляють про втрати. Так, 36% опитаних зазнали до 20% втрат від доходів, ще 28% – на рівні 20-50%, і 18% – 50-75% втрат від доходів. Тільки 11% повідомили, що жодних змін не відбулося, а 3% змогли збільшити дохід до 20%.

Топ-заходів підтримки, які наразі потребує бізнес, на думку підприємців виглядає таким чином:

 • Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці;
 • Запровадження виплати допомогу працівникам за рахунок Фонду соціального страхування з 1 дня хвороби працівника;
 • Скасування штрафів за порушення податкового законодавства до кінця року.

Щоб досягнути докарантинного рівня розвитку, на думку 20% підприємців знадобиться шість місяців, а для 39% – близько одного року. Ще 17% знадобиться два роки, а 7% – більше двох років. Ще 10% не можуть спрогнозувати необхідний час на відновлення, а 4% не втратили темпи розвитку за час карантину.

Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації

Очевидно, що протягом наступних одного-двох років нам доведеться розбиратися з наслідками цієї вимушеної зупинки роботи бізнесу та працювати в посиленому режимі. Будемо сподіватися, що епідеміологічна ситуація буде сприятливою, і компанії зможуть вже зараз перейти до етапу відновлення без повторення карантинного сценарію.

Опитування проводилось у період з 12 по 21 травня 2020 року. У ньому взяли участь 105 учасників – керівників членських компаній Європейської Бізнес Асоціації.

По материалам Європейська Бізнес Асоціація
Комментарии
 • Татьяна
25.05.20 11:56

Для  "покращення життя"  предприятий и  предпринимателей и был подписан  президентом  закон №466.
Вот это забота  о бизнесе.  А мы еще и не довольны.

Ответить
  Оценить
 • 11
 • 0
 • дина
25.05.20 18:26

издеваются-насмехаются.. ...... 7-8 лет -контроль за ПДФО.. -штраф на податкові..в кот.ПДВ=0
прошу обратить внимание-в этом законе-о расширении  лимитов налога на недвижимость было -квартиры-60кв.м..а теперь=300кв.метров и дома -до 500кв.метров=вот -конкретная помощь самим себе!

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд