Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


26.05.20
38871 49 Печатать

Зміни, передбачені Законом № 466-ІХ, що удосконалює податкове законодавство

23 травня набув чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (крім деяких змін, які набирають чинності з 1 липня 2020 року та з 1 січня 2021 року).

Пропонуємо вам аналіз закону у матеріалі від головного редактора журналу "Податки & бухоблік" Дмитра Винокурова. 

До речі, вже зараз доступний для перегляду БЕЗКОШТОВНИЙ майстер-клас про зміни в ПКУ (№ 466-IX) і життя після карантину від "Податки & бухоблік":
- Головні зміни в ПКУ 1210 і не тільки
- Обрізаємо робочий час. скорочуємо штат
- ФОП: пост-карантинні інструкції
- ПДВ і карантин. Будьте готовими!

Аналіз від податківців наводимо нижче: 

Загальні зміни, запроваджені цим Законом:

- усуваються технічні та логічні помилки у Податковому кодексі України (далі – Кодекс);

- норми Кодексу приводяться у відповідність до положень законів України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про публічні закупівлі», «Про заставу», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги», Кодексу України з процедур банкрутства тощо;

- упорядковуються функції та визначення контролюючих органів у зв’язку з реорганізацією Державної фіскальної служби України;

- впроваджуються норми щодо єдиної  юридичної  особи в структурі ДПС України;

- усуваються проблеми подвійного оподаткування шляхом запровадження процедури взаємного узгодження;

- вдосконалюються деякі питань функціонування електронного кабінету, зокрема:

розширення переліку документів, які можуть бути отримані платником податків за допомогою електронного кабінету (повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації, деякі документи за результатами перевірок, індивідуальні податкові консультації тощо);

уточнення порядку доставки документа в електронній формі до платника через електронний кабінет;

надання платникам можливості подавати в електронному вигляді повідомлення (з документальним підтвердженням фактів) для виправлення неточної, неповної або застарілої інформації про себе, доступ до якої надається йому через електронний кабінет;

врегулювання організаційних процесів, пов’язаних з формуванням та прийманням звітності поданої засобами електронного зв'язку в електронній формі;

- вирішуються проблемні питання визначення дати сплати податкового зобов’язання, якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день (день, що настає за вихідним або святковим днем);

- визначаються чіткі вимоги до оформлення випадків втрати, пошкодження або дострокового знищення документів платником;

- збільшено строк, на який може бути продовжено термін надання  індивідуальної податкової консультації з 10 до 15 днів;

- надається можливість поновлення строку на подання платником скарги в адміністративному порядку, якщо не пройшло 6 місяців з моменту отримання рішення;

- надається можливість нерезидентам оскаржити певні рішення у контролюючого органу, який їх виніс;

- запроваджуються нові умови оплати праці державних службовців контролюючих органів.

 

Зміни щодо стягнення боргу:

стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань відтепер буде здійснюватись у порядку, визначеному статтями 59-60 та 87-101 Кодексу;

- скорочується термін, протягом якого до платника податків, якому надіслано податкову вимогу, не застосовуються заходи стягнення з 60 до 30 календарних днів;

- доповнюються підстави звільнення майна платника податків – боржника з податкової застави;

- скорочуються терміни, протягом якого платник податків може самостійно здійснити оцінку майна, з двох до одного місяця.

 

Зміни, які стосуються відповідальності платників податків та контролюючих органів

Запроваджується нова концепція відповідальності, яка передбачає:

- обов’язковий аналіз та доведення контролюючими органами наявності умислу та вини платника податків при вчиненні податкового правопорушення;

притягнення до фінансової відповідальності платника податків за вчинення податкового правопорушення здійснюється за умови наявності в діянні вини, крім деяких податкових правопорушень відповідальність за які настає незалежно від наявності вини (відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; неподання у строки документів для взяття на облік, здійснення видаткових операцій за рахунком платника податків банком або іншою фінансовою установою до отримання повідомлення відповідного контролюючого органу; неповідомлення фізичними особами-підприємцями про свій статус банку при відкритті рахунку тощо);

- визначення обставин, що пом’якшують відповідальність особи за вчинення податкового правопорушення (під впливом погрози, примусу, матеріальну, службову чи іншу залежність; збігу тяжких особистих чи сімейних обставин; самостійне повідомлення платником податків про вчинене ним правопорушення);

- визначення додаткових обставин, що звільняють від фінансової відповідальності платника податків, зокрема вчинення діяння: особою, що діяла у відповідності до висновку об’єднаної палати, Великої Палати Верховного Суду, зразкової справи Верховного Суду щодо застосування норми права, від якої в подальшому було відступлено; внаслідок незаконних рішень, дій або бездіяльності контролюючих органів;

- зменшення розміру штрафів за вчинення податкового правопорушення на 50 відсотків у разі наявності хоча б однієї обставини, що пом'якшує відповідальність;

- відповідальність контролюючих органів за вчинення податкових правопорушень незалежно від наявності вини;

- визначення фіксованого розміру компенсації шкоди (одна мінімальна заробітна плата) заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю контролюючих органів, для отримання якої платнику податків необхідно довести лише факт протиправності рішень, дій бездіяльності контролюючих органів (прийняття незаконного рішення, що призвели до втрати особою статусу платника податку; невнесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та/або порушення строків початку проведення камеральної перевірки, перешкоджання звільненню майна особи з-під режиму тимчасово затримання тощо);

- визначення переліку видів шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю контролюючих органів, які можуть бути заявлені платником податків до відшкодування (вартість втраченого, пошкодженого або знищеного майна; додаткові витрати, понесені платником податку (штрафні санкції, сплачені контрагентам платника податку, вартість додаткових робіт, послуг, додатково витрачених матеріалів тощо); витрати, пов'язані з адміністративним та/або судовим оскарженням тощо). Сума такого відшкодування не повинна перевищувати 50 розмірів мінімальної заробітної плати.

Також законом передбачено:

- скасування штрафних санкції до фізичних осіб у разі неподання або порушення строків подання інформації для формування Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (у разі зміни ПІБ, адреси тощо);

- скасування штрафний санкцій у випадках, коли помилки щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку були виправлені податковими агентами самостійно, в тому числі протягом 30 календарних днів з дня надходження повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом;

- збільшення у 2 рази штрафів для платників податків за окремі порушення у сфері адміністрування податків (ст.ст. 117, 118, 119, 119­-1, п. 120.1, п. 121.1 ПКУ та інші: порушення порядку взяття на облік у контролюючих органах – до 2 040 грн.; строку та порядку подання інформації про відкриття (закриття) банківських рахунків – до 680 грн.; порядку подання інформації про фізичних осіб - платників податків – до 2 040 грн.; порядку подання інформації контролюючим органам про угоди щодо оренди об’єктів нерухомості, новий штраф – до 1 360 грн. та строків зберігання документів з питань обчислення і сплати податків та зборів – до 4 080 грн.).

Також встановлено штрафні санкції:

- у розмірі 2 відсотків обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1200 грн, для кожної несвоєчасно зареєстрованої податкової накладної для операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від ПДВ, або які оподатковуються за нульовою ставкою та ін. (п. 120-1.1);

- у розмірі 5 відсотків обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3400 грн, для кожної податкової накладної, яка не зареєстрована для операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від ПДВ або які оподатковуються за нульовою ставкою (п. 120-1.2);

- за неподання контролюючою особою звіту про контрольовані іноземні компанії - у розмірі 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи за кожний такий факт (більше 210 200 грн), несвоєчасне подання 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи за кожний такий факт (більше 105 100 грн.) (п. 120.7) та інші;

- усунення неузгодженостей та розбіжностей у нормах Кодексу щодо нарахування пені за актами перевірок.

 

Зміни щодо податкового аудиту

- зупиняються строки давності для визначення органом ДПС грошових зобов’язань у випадках, якщо він не може провести перевірку у зв’язку з відсутністю платників за місцезнаходженням, недопуском платником до перевірки, оскарженням наказів на проведення перевірки протягом тривалого часу, вилученням документів правоохоронними органами, законодавчими заборонами на проведення перевірок (мораторії на проведення перевірок) або рішеннями судів про заборону проведення перевірок;

- удосконалюється порядок оформлення органами ДПС податкових повідомлень-рішень, зокрема в частині наведення в них обґрунтування виявлених порушень та детального розрахунку штрафних санкцій;

- удосконалюється порядок розгляду заперечень платників податків та винесення ППР шляхом запровадження їх винесення на розгляд комісій з питань розгляду заперечень контролюючого органу, однією з функцій якої буде дослідження питання наявності або відсутності обставин, що виключають вину платника податків у вчиненні правопорушення;

- виключаються з підстав для проведення позапланової перевірки рішення суду (слідчого судді);

- надається право податковому органу під час перевірки отримувати пояснення від роботодавців та/або їх працівників та/або осіб праця, яких використовується без документального оформлення (пп. 20.1.47 ПКУ);

- надається право податковим органам проводити позапланові перевірки вже перевірених періодів у випадку отримання від іноземних державних органів інформації, яка свідчить про наявність порушень (п.п. 78.1.21 п. 78.1 ст. 78 ПКУ);

- передбачається можливість зупинення перевірок всіх категорій  платників податків, а не лише великих;

- обмежується можливість контролюючих органів вносити зміни до плану-графіка проведення документальних планових перевірок (буде допускатися внесення змін не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі відповідного року, крім випадків коли зміни пов’язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок);

- встановлюється, що акт перевірки не може розглядатись як заява або повідомлення про вчинення кримінального правопорушення щодо ухилення від сплати податків;

- збільшено з 3 до 5 років строк проведення перевірки та винесення податкових повідомлень-рішень щодо сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору при виплаті заробітної плати.

 

Зміни, що стосуються обліку платників податків

- змінюються критерії належності платника податків до великих платників (сплата виключно податкових платежів - 1,5 млн ЄВРО (було 1 млн податкові та митні платежі));

- встановлюється порядок обліку в контролюючих органах нерезидентів (іноземних компаній, організацій) (взяття їх на облік в контролюючих органах здійснюється після акредитації (реєстрації, легалізації) на території України відокремленого підрозділу, або до отримання нерезидентом майнових прав на нерухомість або землю в Україні, або до відкриття рахунків в банках України. У разі акредитації на території України відокремленого підрозділу, одночасно із взяттям на облік нерезидента здійснюється взяття на облік і його відокремленого підрозділу);

- вдосконалюється порядок реєстрації платниками податку на додану вартість;

- забезпечується облік фізичних осіб підприємців з ознакою провадження "незалежної професійної діяльності".

 

Впровадження кроків Плану дій BEPS

Трансфертне ціноутворення:

- удосконалюється контроль за трансфертним ціноутворенням з імплементацією положень 8-10, 13 кроків Плану дій BEPS щодо:

контролю за розподілом функцій, ризиків та нематеріальних активів всередині групи компаній;

правил для операцій з сировинними товарами шляхом виключення обмеження на застосовування виключно біржових котирувань певних бірж та надання можливості  використовувати котирувальні ціни на такі товари;

запровадження трирівневої структури документації для міжнародних груп компаній, яка включає в себе документацію з трансфертного ціноутворення (локальний файл), глобальну документацію (майстер-файл) та звіт у розрізі країн (country-by-country reporting) – відповідно до визначених критеріїв, компанії повинні будуть подавати 2 додаткових документа: глобальну документацію (майстер-файл) та звіт у розрізі країн (country-by-country reporting);

Міжнародні процедури:

-bзастосування процедури взаємного узгодження (Крок 14), що передбачає механізм подачі заяви на розгляд справи за процедурою взаємного узгодження, вимоги до такої заяви, порядок дій контролюючого органу тощо;

- оподаткування прирівняних до дивідендів платежів при здійсненні операцій з нерезидентами;

Контрольовані іноземні компанії:

- визначення контрольованих іноземних компаній та їх оподаткування (Крок 3), що передбачає:

  запровадження концепції оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній на рівні контролюючої особи - фізичної або юридичної особи, що є контролюючою особою такої компанії;

   обов’язок подання контролюючими особами звіту про контрольовані іноземні компанії до контролюючого органу;

- обмеження витрат за фінансовими операціями з пов’язаними особами (Крок 4);

Міжнародне оподаткування:

- запобігання зловживанням у зв’язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування (Крок 6);

- запобігання уникненню статусу постійного представництва та оподаткування постійних представництв (Крок 7).

Крім того, Законом:

- змінюється із 20% до 25 % визначення частки володіння корпоративними правами для терміну пов'язаної особи;

- розширюється термін розумної економічної причини (ділової мети) (пп. 14.1.231 ПКУ), внаслідок чого можливе його застосування щодо операцій як з резидентами, так і нерезидентами;

 

Зміни, що стосуються податку на прибуток підприємств

- розширюється коло податкових агентів:

на юридичних та фізичних осіб – «спрощенців», а також фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність - щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України,

на юридичних осіб – «спрощенців» - щодо отриманого скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії;

- не нараховується амортизація за період невикористання (експлуатації) основних засобів у господарській діяльності у зв’язку з їх модернізацією, реконструкцією, добудовою, дообладнанням та консервацією;

- вводиться окремий облік процентів, що були капіталізовані (підлягали включенню до собівартості необоротного активу) відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;

- уточнюється порядок врахування процентів, що сплачуються за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями (тонка капіталізація), щодо:

розповсюдження обмеження по врахуванню таких процентів щодо кредитів, позик та інших боргових зобов’язань, отриманих як від пов’язаних, так і непов’язаних осіб резидентів та нерезидентів;

визначення одного критерію для застосування зазначеного порядку та збільшення фінансового результату до оподаткування – за умови того, що загальна сума нарахованих процентів за такими зобов’язаннями перевищує 30 відсотків суми розрахованого об’єкта оподаткування податком на прибуток звітного (податкового) періоду, в якому здійснюється нарахування таких процентів, збільшеного на суму фінансових витрат за даними фінансової звітності та суми амортизаційних відрахувань за даними податкової звітності того ж звітного (податкового) періоду;

- запроваджуються нові різниці, які зменшують фінансовий результат до оподаткування щодо сум:

нарахованих доходів у вигляді дивідендів на користь платника від контрольованої іноземної компанії;

нарахованих на користь платника доходів у вигляді дивідендів та від участі (не менше 10%) в капіталі нерезидентів, які не входять до переліку держав (територій) низькоподаткових юрисдикцій;

визнаних доходів від визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті на дату балансу відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;

від'ємного значення об'єкта оподаткування (на дату затвердження передавального акта або розподільчого балансу) платника податку, що реорганізується (шляхом приєднання, злиття, перетворення або поділу, виділу) у платника податку – правонаступника, якщо такі платники були пов'язаними особами більше ніж вісімнадцять послідовних місяців до дати завершення приєднання (злиття);

- вводяться нові різниці, які збільшують фінансовий результат до оподаткування щодо сум:

30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), реалізованих на користь нерезидентів, які входять до переліку держав (територій) низькоподаткових юрисдикцій;

частини скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, пропорційної частці, якою володіє або яку контролює юридична особа, що обчислюється відповідно до правил, визначених статтею 392 Кодексу;

витрат, понесених платником податків на користь нерезидентів, якщо такі операції не мають ділової мети;

- уточнюються та доповнюються різниці, які застосовуються для збільшення фінансового результату до оподаткування, щодо сум штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства;

- уточнюється порядок та особливості оподаткування нерезидентів в частині доповнення переліку доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України, які підлягають оподаткуванню, зокрема:  

прибутком від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження акцій, корпоративних прав, часток в іноземних компаніях, організаціях, утворених відповідно до законодавства інших держав, крім тих, що знаходяться в обігу на фондовій біржі;

доходами від відчуження прав нерезидента на видобуток та розробку родовищ корисних копалин, мінеральних джерел та інших природних ресурсів, розташованих на території України.

- збільшуються з 6 тис. грн до 20 тис. грн сума, яка використовується при визначенні основного засобу (пп. 14.1.138 ПКУ);

- збільшується межа з 20 млн грн до 40 млн грн доходу, коли об’єкт оподаткування податку на прибуток підприємств можна не коригувати на фінансові різниці;

- запроваджується прискорена амортизація основних засобів на період 2020-2030 р.р.

 

Зміни щодо податку на додану вартість

- запровадження для звітності з ПДВ єдиного звітного періоду – календарний місяць (у тому числі для платників єдиного податку) з метою спрощення адміністрування ПДВ, застосування єдиного підходу до формування показників звітності та їх відображення в інформаційних системах ДПС;

- визначення бази оподаткування для операцій з постачання електричної енергії, виходячи з ціни, яка склалася на ринку електричної енергії без необхідності донарахування податкових зобов’язань з ПДВ, якщо така ринкова ціна електричної енергії менша за ціну її придбання;

- визначення бази оподаткування для операцій з вивезення товарів за межі митної території України (договірна (контрактна) вартість таких товарів, зазначена в митній декларації);

- забезпечення можливості формування податкового кредиту платниками, які застосовують касовий метод податкового обліку у випадку, якщо оплата придбаних товарів/послуг здійснюється більше ніж через 1095 календарних днів;

- врегулювання питання врахування у системі електронного адміністрування податку суми коштів, вилучених та зарахованих контролюючим органом на рахунок платника податку відповідно до статті 95 Кодексу в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ по задекларованих до сплати податкових зобов’язаннях;

- продовження граничного терміну реєстрації в ЄРПН зведених податкових накладних з 15 до 20 числа місяця;

- встановлення тимчасової пільги з ПДВ для операцій з передачі транспортних засобів малозабезпеченим верствам населення, а також органам спеціального призначення (швидка медична допомога та центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах цивільного захисту, рятувальної справи, пожежної і техногенної безпеки) для оперативного виконання задач, направлених на захист та збереження здоров’я населення;

відновлення застосування нульової ставки ПДВ до операцій з експорту сої та ріпаку (до внесення змін до операцій з експорту сої та ріпаку застосовувався режим звільнення від оподаткування ПДВ, який виключав можливість декларування до відшкодування сум ПДВ за такими операціями)

уточнено, що касовий метод податкового обліку з ПДВ поширюється у т.ч. на підрядників та субпідрядників;

- забезпечено розповсюдження пільги ПДВ на ввезення племінних чистопородних тварин на сільськогосподарського товаровиробника. 

 

Зміни щодо податку на доходи фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців

- визначається порядок оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній;

- оподатковується за основною ставкою 18 % дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів рухомого майна (транспортних засобів) (перший об’єкт на рік залишається за нульовою ставкою, другий – за ставкою 5 %);

- виключаються з переліку об'єктів, які не підлягають амортизації, вантажні авто фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування;

- уточнюється перелік витрат для фізичних осіб – підприємців в частині витрат на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості, витрат на реконструкцію, модернізацію та інші види поліпшення основних засобів;

- скасовується сплата податку на доходи фізичних осіб з пенсій, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму;

- звільняється від сплати 5 відс. ПДФО у розмірі під час продажу об’єкт незавершеного будівництва за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки.

 

Спрощена система оподаткування

 

- виключено вантажні авто з об'єктів, які не підлягають амортизації ФОП на загальній системі оподаткування;

- зменшено із 15-ти до 10-ти днів строк, до закінчення якого платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5% може подати заяву про зміну ставки цього податку на 3% + 20% ПДВ;

- обмежено поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду;

- визначено, що анулювання реєстрації єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 грн.

 

Акцизний податок

- норми Кодексу приводяться у відповідність до Закону України «Про ринок електричної енергії» в частині:

виключення з переліку платників акцизного податку оптового постачальника електричної енергії;

уточнення визначення платника акцизного податку – виробника електричної енергії;

- виключаються із об’єктів оподаткування акцизним податком операції з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства електричної енергії виробленої на об’єктах електроенергетики;

- доповнюється перелік підакцизних товарів тютюновмісним виробом для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням;

- надається визначення термінів електронна сигарета та рідини, що використовуються в електронних сигаретах. Встановлено ставку акцизного податку на рідини, що використовується в електронних сигаретах (3000 гривень за 1 літр) та визначено порядок їх оподаткування, також запроваджено маркування ємності (упаковки) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, марками акцизного податку.

 

Рентна плата

- змінені ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (чорних металів (крім залізної руди), кольорових та легувальних металів; залізної руди);

- переглянутий перелік операцій, до яких застосовуються коригуючі коефіцієнти, що визначаються залежно від виду корисної копалини (мінеральної сировини) та умов її видобування;

- змінені деякі діапазони частот, за які сплачується рентна плата;

- уточнені ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, а саме зменшені категорії з 5 до 3 (п. 256.3).

 

Місцеві податки

- збільшується податок для житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку) – 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт нерухомості;

- змінюються строки прийняття та оприлюднення органами місцевого самоврядування рішень про ставки місцевих податків, а також інформування контролюючих органів про прийняті рішення;

- контролюючі органи зобов’язуються інформувати органи місцевого самоврядування про стан розрахунків з місцевими бюджетами;

- встановлюється визначення «Доба» та «Розрахункова година» для визначення бази справляння туристичним збором.

- встановлюється можливість визначення податкових зобов'язань з плати за землю на підставі невнесених до державних реєстрів правовстановлюючих документів на земельні ділянки.

- уточнюється порядок нарахування та надсилання контролюючим органом фізичним особам сум плати за землю.

 

По материалам ДПС

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • економіст
26.05.20 09:19

Основна маса податкових змін направленна на ускладнення адміністрування податків і посиленню адміністративного тиску.а це тупиковий шлях котрий веде до гальмування економіки ,посилення конфронтації між платниками податків і владою.Якщо податками і дальше будуть опікуватись юристи .а не економісти ,то на позитивні зрушення годі надіятись Щоб змінити ситуацію потрібно переходити на економічні методи управління .суттю котрих є не заборона.посилення контролю і штрафів ,а зацікавленість і стимулювання дій різних верств суспільства. При цьому влада перетворюється з противника .на арбітра між різними суспільними групами ,наприклад роботодавець- найманий працівник ,покупець-продавець,і т.д. При такій моделі де одна суспільна група контролює іншу , а влада бере на себе роль арбітра і відповідно різко знижується потреба в кількості чиновників та зменшується корупція , а також незадоволення владою.. Для прикладу: .Грошовий оборот через банківську систему 25трлн. грн. в рік.Якщо взяти з кожної трансакції з нього по 4% отримаємо суму збору більшу чим дає теперішня система оподаткування-1,0 трлн грн.(тепер-біля1трлн грн.)При такій системі вартість адміністрування буде набагато дешевшою.При тому така система буде оподатковувати і рух коштів тіньової економіки котрої є тепер біля 40% ВВП. Простота адміністрування дозволить скоротити кількість фіскалів на котру витрачається біля12млрд грн. в рік.Крім того зніме з судової системи купу справ по податкових суперечках .зменшить потребу у тіньових витратах на готівку і суттєво скоротить корупцію.Щоб був невигідний готівковий оборот варто збільшити суму податку за переведення безготівкових грошей в готівку і навпаки- зменшити від переведення готівки в безготівковий.Цей варіант підходить, якщо розглядати податки тільки з фіксальної точки зору. Податки ще й повинні виконувати регулюючу функцію і тому виходячи з цього необхідно ще залишити податок на ресурси .на забруднення навколишнього середовища .а також акциз на спиртні напитки і тютюнові вироби.Перехід на нову модель оподаткування можна поступово ,замінюючи ним податки від котрих набільше ухиляються. В першу чергу це з зарплати (З 62% працездатного населення не утримується ЄСВ).Обкатавши нову систему оподаткування .можна поступово замінювати нею інші податки.Це тільки один приклад заміни адміністративних способів збирання податків на економічний, коли податківці і платники податків відстороняються від збору податків ,а цим в автоматичному режимі займається бан

Ответить
  • економіст
26.05.20 09:24

(продовження)Це тільки один приклад заміни адміністративних способів збирання податків на економічний, коли податківці і платники податків відстороняються від збору податків ,а цим в автоматичному режимі займається банківська компютерна програма.Є ще й з десяток інших .але владі їх не вигідно застосовувати .бо чиновники залишаться не при ділах ,не буде хабарів ,штрафів.не потрібно буде стільки фіскалів та інших контролерів .аудиторів .податкових консультантів та інших осіб котрі живляться при посиленні адміністративних методів управління

Ответить
  • 555
26.05.20 13:48

економіст, сколько слоффф

Ответить
  • Марина
26.05.20 11:56

економіст, краще-не краще, зручно-не зручно, можна-не можна. Всем все равно. Экономика в ступоре. Как скажут внешние кураторы-так и будет. Ради первого транша МВФ приняли землю и банки, а ради следующего-выдвинули ряд новых условий. Кстати, и первый не очень известно когда поступит. Все остальное-рассуждения ни о чем,а самим чиновникам кормиться надо. На это у них -индульгенция.

Ответить
  • Тарас
26.05.20 11:45

економіст, а ще не буде бухгалтерів. Не забувайте на якому сайті коментарі пишете.

Ответить
  • Вячеслав
26.05.20 13:38

Тарас, бухгалтера будут. Не будет дурной, неблагодарной работы, за которую ещё и прилетит, как от властей, так и работодателя. Бухгалтеров-мазохистов поубавится. А то уже моветон для этой профессии находится не в состоянии перманентной запары и стресса.

Ответить
  • Jack
26.05.20 16:31

Вячеслав, згідний. Основна функція бухгалтера не протистояння фіскальній системі, а обробка інформації для прийняття менеджерами (в т.ч. і бухгалтером) вдалих управлінських рішень спрямованих на вдалий розвиток підприємства. Цим він мав би займатися 90% свого робочого часу і лише 10% присвячувати податковому обліку.

Ответить
  • Елена
26.05.20 09:33

" продовження граничного терміну реєстрації в ЄРПН зведених податкових накладних з 15 до 20 числа місяця; "
А срок сдачи ндс-декларации до 30 не хотят перенести тогда?

Ответить
  • Елена
26.05.20 12:43

Елена,и для чего это сделали? У меня крупный поставщик регистрирует сводную 15 числа на сумму НДС 160 000. Каждый месяц головная боль, лотерея - успею ли я свои НН зарегистрировать? И что теперь будет? Полная Ж..ПА у меня и моих покупателей.

Ответить
  • Елена
26.05.20 15:28

Елена,это не касается сводных от поставщиков, а только сводных "сам себе" (компенсирующих и пропорциональных), которые как раз и нельзя было правильно зарегистрировать 15-го, поскольку для  правильного формирования нужны были все входящие.

Ответить
  • Re
26.05.20 15:25

Елена, сдвиг срока не касается всех сводных, а только по пп.198.5 и 199.1

Ответить
  • Татьяна
26.05.20 09:54

Какая гордость у них за  такую проделанную работу!
С принятием этого шедевра все проблемы для бизнеса будут решены.  Надо закрываться или бежать. Задавят.

Ответить
  • Оксана
26.05.20 10:06

"....- запроваджуються нові різниці, які зменшують фінансовий результат до оподаткування щодо сум: визнаних доходів від визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті на дату балансу відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку ....;"

А  расходы по курсовым разницам не участвуют в корректировках финрезультата?


Ответить
  • Наталія
28.05.20 12:39

Оксана,Подскажите в каком это пункте НКУ? Пересмтрела всю ст. 140.4. и не нашла там что-либо про курсовые разницы.

Ответить
  • Ольга
27.05.20 08:44

Оксана, цікаво, що доходи від курсових різниць зменшують фінрезультат

Ответить
  • Елена
26.05.20 17:56

Оксана, тю, та кому нужна расході. только ДОХОДІ!

Ответить
  • Лена
26.05.20 15:37

Оксана, тоже возник этот вопрос. Не нашла ответа

Ответить
  • Наталья
26.05.20 15:40

Лена,искала искала про разницы..не вижу в законе..где же об этом речь,надеюсь нигде)

Ответить
  • наталія
27.05.20 09:13

Наталья, Вы правы, в законе этого нет, комментарий налоговиков написан к первой редакции законопроекта.

Ответить
  • 111
26.05.20 10:47

То декларацію по ПДВ здавати прийдеться 20 числа до 12 ночі, поки всі накладні не впадуть.Краще б було відмінити ліміти, а то вони тормозять реєстрацію накладних.

Ответить
  • Тарас
26.05.20 11:49

111, а ще краще реєстрацію відмінити. Привикли? В цьому і вся біда.

Ответить
  • 1
26.05.20 11:42

111, для сводной продлили срок - для остальных случаев срок остался прежним. Теперь, получив все накладные от поставщиков, с 16 по 20 будет время составить сводные.

Ответить
  • Елена
26.05.20 20:22

или не сможешь сдать декларацию, пока крупные поставщики не зарегистрируют свои сводные налоговые

Ответить
  • наталія
27.05.20 09:14

Елена, Успокойтесь, 20 число касается сводных только "самим себе"

Ответить
  • Муся
26.05.20 12:05

а мне так жаль своего времени на подробное изучение всех этих изменений.
Ведь, чувствую, всё это не долго задержится в нашем законодательстве.
Вот верю я в лучшие перемены!!
А вы?

Ответить
  • Лена
26.05.20 15:38

Муся, в лучшие? Не смешно

Ответить
  • нана
26.05.20 12:29

помнится ,президент щрсь..лепетал про запрошення  інвесторів до україни.... а укр. підриємства-це ж також - інвестори...=а зачем же их уничтожать..(мы их...душили..душили..)

Ответить
  • анализы
26.05.20 13:47

нана, помнится,как он членом по роялю бренчал,у него  это лучше получалось, наверное ездить к педро  за консультациями,как нас еще лучше гнобить.

Ответить
  • 123
26.05.20 13:01

Уважаемая редакция!  очень хотелось бы увидеть более подробную статью с указанием точных дат, с которых эти изменения вступают в действие, т.е.  какие изменения с 23.05.2020, какие с 01.07.2020, а какие с 01.01.2021? также хотелось бы получить экспертное мнение редакции о практическом применении этих норм, например, внесение изменений в учетную политику, документальное оформление и доказательство деловой цели операций с нерезидентом для неприменения 30% разницы, да и вообще по поводу налоговых разниц болше аналитики хотелось бы) спасибо!

Ответить
  • Елена
26.05.20 17:59

123, для єтого есть специальніе платніе курсы. уж очень много от редакции бесплатных советов хотите. сорри

Ответить
  • 111
26.05.20 14:15

Тарас ,я з вами не згідна тому,що зареєстровані накладні попадають в реєстр а потім формую пакет звітності до декларації по ПДВ ( ніж заносити всі в ручну) ,запчастини одержуєм по Новій почті а накладні можна і не дочекатися а так по зареєстрованим накладним бачимо що отримали, так як більшість бухгалтерів працюють віддалено від фірми, або мають по декілька фірм.  Зараз в бухгалтери нікого не затягнеш, Два роки шукаю собі заміну,подивляться що великий об'єм роботи і тікають за кордон,якщо б я була в їхньому віці я  би теж саме зробила,О то прийдуть різні перевіряючі віку моїх дітей і права качають і ніхто не цінить тебе що ти уже 43 роки крім роботи нічого не бачив і тільки пенсію в 2563 грн. дали,яку не індексують бо працюючий.

Ответить
  • Тарас
26.05.20 15:34

111, сама по собі реєстрація через ел.каб. зручна для звіту по ПДВ. Вся біда в пошуку коштів для Вас у контрагентів. Сидиш і нервуєш. Не хочеш нервувати- плати свої обігові для поповнення рахунку ПДВ. Виходить працюєш цілодобово, без вихідних, тому що якомусь хрену приснилась така схема з ПДВ рахунками.

Ответить
  • павелл
26.05.20 15:42

 А ось від цього у податківців  буде радості повні штани і тільки через суд ,якщо зможеш доказати правильність встановленої ціни , відіб'єшся.

вводяться нові різниці, які збільшують фінансовий результат до оподаткування щодо сум:

30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), реалізованих на користь нерезидентів, які входять до переліку держав (територій) низькоподаткових юрисдикцій;

Ответить
  • павелл
26.05.20 15:43

Вибачаюсь, мова йде про підприємства які не попадають в контрольовані операції, а доказувати ПРИЙДЕТЬСЯ. ЗАВАЛ.

Ответить
  • Jack
26.05.20 16:41

"30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), реалізованих на користь нерезидентів, які входять до переліку держав (територій) низькоподаткових юрисдикцій;"
Поясніть, будь ласка, цю новелу. Якщо Болгарія - це держава низькоподаткових юрисдикцій, то 30% відсотків від вартості товару треба оподатковувати, коли ми покупці, а болгари продавці чи коли ми продавці, а болгари покупці? 

Ответить
  • Елена
26.05.20 18:01

Jack, теперь в доход-если продавцы, и снять с расхода-если покупатели

Ответить
  • Jack
27.05.20 08:35

Елена, тобто будь-які господарські відносини з нерезидентом з Болгарії добавляють витрати на податок на прибуток? Це катастрофа! А як бути з уже укладеними договорами? Домовлялися про ціну без врахування додаткових витрат на податки.

Ответить
  • павелл
26.05.20 17:00

Зараз буде так, якщо Ви продавець-ексортер і відправляєте в Болгарію свою продукцію, і здаєте при цьому Звіт з трансферу то 30% вартості ЗБІЛЬШУЄ Ваш прибуток, якщо Ви не здаєте Звіт з транферу, тобто не маєте оборот 150млн. ,то Ви можете не збільшувати прибуток,АЛЕ Ви маєте доказати(довести) ,що Ваша ціна відповідає принципу витягнутої руки, а це вже питання.Дякую. Ну я так розумію.

Ответить
  • павелл
26.05.20 17:14

Ну а взагалі треба чекати пояснень. 123 так і пише до редакції.Дякую.

Ответить
  • Светлана
26.05.20 20:59

А як здавати декларацію з ПДВ підприємству - квартальщику (на єдиному податку). За травень вже місячну (з урахування квітня) чи за 2 квартал а потім з 1 липня помісячно?

Ответить
  • Лариса
26.05.20 23:39

Светлана,вчора слухала вебінар (А.Волевач), висловили думку, що помісячно квартальщики будуть здавати з 2021 року. Аргументували тим,що рішення про місячний/квартальний період можна прийняти 1 раз на рік, і на 2020 воно вже прийнято. Ну такоє... Я схиляюсь до думки, що з липня помісячно будем подавати.

Ответить
  • Лариса
26.05.20 23:43

Я взагалі хочу спитати - а що, так можна було? Ну тобто витягти з макулатури січневий закон і підписати його в травні? Дякуємо, дуже дякуємо, що живемо в "правовій" державі(((

Ответить
  • Елена
26.05.20 23:58

https://www.youtube.com/watch?v=Fwu_8HRUx_o
https://www.youtube.com/watch?v=2qkrEvopUWE
уже прямо как моветон)))

Ответить
  • нана
27.05.20 09:51

в отношении 30% с нерезидентом..а зачем умной владе==перекрывать кислород експортным операциям=это ж валюта в страну-так какая цель тормозить этот благотворный процесс= -. думала..сег. власть -безобидный мыльный пузырь..а тут -конкретно, методы вражеские ....

Ответить
  • Оксана
27.05.20 10:46

Спрощена система оподаткування

- обмежено поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду;
А если юрлицо на ЕН не является собственником нежилого помещения, которое сдает в субаренду, оно тоже должно с 01.07.2020 г. платить зем. налог? И как эта процедура происходит?

Ответить
  • XXL
27.05.20 14:31

- оподаткування за основною ставкою 18 відс. доходу, отриманого платником податку від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості (транспортних засобів) (перший об’єкт на рік залишається за нульовою ставкою, другий – за ставкою 5 відсотків);
 тут явно опечатка "нерухомості", якшо й де мова про транспортних засобів- значить рухоме майно

Ответить
  • XXL
27.05.20 14:32

- виключено вантажні авто з об'єктів, які не підлягають амортизації ФОП на загальній системі оподаткування;
Скоріше за все малося на увазі, що вантажні авто виключено із об"єктів подвійного призначення

Ответить
  • XXL
27.05.20 14:38

, і чому цей пункт у змінах щодо спрощеної системи, а не ПДФО? 

Ответить
  • Ааааа
28.05.20 08:36

визнаних доходів від визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті на дату балансу відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;.. Я стесняюсь спросить- курсовые разницы по монетарным статтьям-это что?!

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям