Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


03.06.20
4221 20 Печатать

Спілка підприємців пропонує суттєво зменшити ставку ЄСВ

Спілка українських підприємців запропонувала пакет першочергових реформ для відновлення економіки країни та заявила про готовність долучитися до напрацювання відповідних законодавчих ініціатив. Однією з таких реформ є системне рішення, яке потрібне як бізнесу, так і державі. Поетапне зменшення єдиного соціального внеску до 10% дозволить суттєво зменшити рівень неофіційного працевлаштування.

Починаючи з 2016 року, після зменшення ЄСВ до 22%, середня заробітна плата зростала швидше за інфляцію, а надходження до бюджету від ПДФО щороку збільшувалися в середньому на 40 млрд грн. Одночасно на 1,1 млн зросла кількість осіб, які отримують більше 3-х мінімальних заробітних плат (МЗП). Отже, за рахунок зменшення ЄСВ відбулась часткова детінізація зарплат, що збільшило надходження від ПДФО.

Натомість збільшення МЗП призвело до зменшення кількості осіб, які отримують не більше МЗП, на 1,2 млн осіб. За даними Держстату, одночасно із зростанням МЗП, чисельність облікової кількості штатних працівників  скоротилося до 7,6 млн. 

Наша бізнес-спільнота пропонує знизити навантаження на фонд оплати праці та сприяти детінізації ринку праці шляхом поетапного зменшення ЄСВ:

Перший: нарахування ЄСВ обмежується максимальною базою в розмірі двох МЗП; 

Другий: нарахування ЄСВ обмежується максимальною базою в розмірі однієї МЗП;

Третій: ЄСВ встановлюється на рівні 10% і лише на одну МЗП.

Попередній досвід зменшення ЄСВ показав, що детінізація відбулась, насамперед, на рівні доходу більше трьох мінімальних заробітних плат.

Зменшення бази для нарахування ЄСВ до двох МЗП буде означати суттєве скорочення актуальної ставки для доходу. Чим вища заробітна плата, тим меншим стане навантаження на фонд оплати праці. Це дозволить відмовитись від використання виплати зарплат у конвертах компаніям, які наймають висококваліфікований персонал. Платити вищі зарплати стане вигідно. Таким чином, держава зможе економічно стимулювати зростання з/п, а не за рахунок адміністративного підняття мінімальної зарплати, виганяючи в тінь низькомаржинальний бізнес.

Протягом перших двох періодів ЄСВ сплачується безпосередньо до бюджету. Видатки на виплату пенсій фінансуються напряму з бюджету за рахунок ЄСВ, частини ПДФО та інших надходжень до бюджету.

Згідно офіційних даних Державного органу статистики, на кінець 2019 року більше двох мінімальних зарплат отримували 50,4% найманих працівників або 3 млн 550 тис. осіб, більше трьох - 30,2% або 2 млн 131 тис. осіб. Лише 5,4% осіб отримали зарплату на рівні мінімальної.

Обмеження ЄСВ двома МЗП призведе до річних втрат надходжень ЄСВ на рівні 62,5 млрд грн за умови, що всі 22% будуть спрямовані до бюджету. Від зменшення бази для нарахування ЄСВ бюджет зекономить щороку майже 34,1 млрд грн на ЄСВ, який сплачується з зарплат бюджетників. Зменшення навантаження на фонд оплати праці призведе до детінізації з/п та збільшення надходжень від ПДФО, що і буде компенсатором втрат бюджету від скасування ЄСВ.

Крім того, фінансування втрат 28,4 млрд. грн до моменту збільшення надходжень від ПДФО, може бути профінансовано за рахунок скорочення видатків бюджету: ліквідації Пенсійного фонду (економія витрат бюджету 6,2 млрд грн), ліквідації Державної служби з питань праці (економія на рівні 610 млн грн) та інших неефективних державних структур, що дасть значну економію коштів бюджету. Бюджет досі утримує податкову міліцію, яка вже декілька років без повноважень, але отримала 927,8 млн грн фінансування.

Поточні витрати на пенсіонерів можуть бути профінансовані також за рахунок інших джерел. Наприклад, за рахунок здавання в оренду землі, яка знаходиться в державній власності. Вирішення питання із фінансуванням пенсіонерів і зменшенням навантаження на фонд оплати праці відкриє можливість для створення в Україні добровільної накопичувальної пенсійної системи.

Зменшення держави у житті суспільства, зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці забезпечить детінізацію та зростання економіки, а отже і надходження до бюджету для фінансування меншої кількості але якісних послуг. 

По материалам Спілка українських підприємців

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • NN
03.06.20 07:37

А какую зарплату в таком случае будут брать для расчета пенсий ? Сегодня берут ту , с которой уплачены взносы. Если оставят тот же принцип расчета, то про пенсии можно забыть. Значит из расчета зарплатную составляющую надо убирать . Оставить только стаж  в котором платились взносы.

Ответить
  • Надежда
03.06.20 10:59

NN,Ну судя по предложению, пенсия от мзп,а остальное накопительная система

Ответить
  • Юра Г.
03.06.20 08:45

NN,у них полностью отсутствует умственная деятельность. Це секта  маемо право на помилку. Ошибки природы одним словом

Ответить
  • Галька
03.06.20 10:40

Юра Г., очень редкий случай, когда я с Вами полностью согласна.

Ответить
  • Юра Г.
03.06.20 08:42

Дегенераты.

Ответить
  • Киев
03.06.20 09:16

Без мозгов. Пенсии привязаны к ЕСВ. Если уменьшать - то подоходный и отменять военный сбор. И вместо популистских доплат к пенсиям (которые ведут к уравниловке) пенсию с 2000 привязать жестко к уплаченным взносам. Не будет белых зп пока это не будет важно работнику. Даже если к каждому предприятию приставить инспектора по труду.

Ответить
  • Юра Г
03.06.20 11:45

Киев,Эти (отмороженные люди) могут только брать с тумбочки. Эти могут только обижать тех, кто не может дать сдачи. Эти могут только то, чему их отдрессировали и не способны мыслить от слова вообще. Но надо признать, что именно МЫ этих допустили покерува ь.  Мы их породили. Нам их и у.....ть

Ответить
  • Ігор
03.06.20 09:42

Пропозиція дійсно правильна та гарна. Однак реформи треба починати з найбільшого зла - ПДВ. Уявіть, якими будуть розрахунки, якщо всім зробити єдину ставку ПДВ 10%:
1. Зникне тіньовий злочинний ринок обсягом у 8 мільярдів євро/рік, або 72% всіх надходжень ПДВ;
2. В бюджеті додатково будуть лишатись 22% всіх надходжень ПДВ, або 1,76 мільярда євро/рік;
3. Зникне величезна корумпована система адміністрування ПДВ. Тобто бюджет не тільки зекономить на зарплатах корумпованим фіскалам, а і покращиться взагалі повага до Закону в Україні;
4. Економія на слідчих діях проти фіскалів, утриманню їх під вартою, судових процесах, тримання у місцях покарання;
5. Економія бюджетних коштів на закупках у підприємств, бо вартість всього стане нижчою на 10%;
6. Вартість життя в Україні знизиться на 10%. Відповідно населення зможе на ці, зекономлені 10%, купувати щось інноваційне;
7. Збільшиться інноваційна привабливість по легкості ведення бізнесу, верховенству права тощо;
8. ...

Ответить
  • Юра Г
03.06.20 11:46

Ігор,прежде чем писать реформы, надо хотя бы осилить программу высшей школы

Ответить
  • Ігор
03.06.20 12:22

Юра Г, поки я не отримую їхні величезні зарплати та відкати з хабарами  мені, для коментарів, можна використовувати освіту на рівні 7 класів - це все-одно їх рівень перевершує.

Ответить
  • Юра Г.
03.06.20 14:41

Ігор, надо очень много знать, что бі понять, что ничего не знаешь. (не моя умность).

Ответить
  • хочу сказать
03.06.20 10:56

отменить воений збір

Ответить
  • ^^^
03.06.20 12:12

Ну да, ну да, так все и кинулись повышать зарплаты, если снизят ЕСВ, это будет просто экономия. А зарплаты переводят в белые и отказываются брать не оформленных сотрудников, только потому что боятся драконовских штрафов. И по их логике надо оставить без пенсий даже тех, у кого она какая никакая будет. Военный сбор для начала отмените, особо одаренные. 

Ответить
  • Сергій
03.06.20 13:16

^^^, "просто стрелять прекратите", ха-ха.

Ответить
  • Сергій
03.06.20 13:09

Маячня.

Ответить
  • Алла
03.06.20 13:27

Краще би ПДВ зайнялись, та питанням блокування ПН

Ответить
  • Тетяна
03.06.20 14:32

Та взагалі той ЄСВ відмінити, відмінити військовий збір, ПДФО знизити до 10% - не буде сенсу приховувати з/плату.  Пенсії фінансувати з державного бюджету.Пенсійні фонди (дармоїдів) які всі нерви у пенсіонерів вимотують, ліквідувати. Вигода: фонд з/плати збільшиться -збільшиться податок , скоротится велика армія чиновників - зменшаться мільярдні видатки на їх утримання, будівлі Пенсійного фонду продати з молотка - зменшаться видатки на утримання ,гроші від продажубудівель в  бюджет. 

Ответить
  • бурундук
03.06.20 16:04


Одни «умственноразвитые» уже что-то снижали—с надеждой на легализацию ЗП.


И что? НИФИ ГА.


Сами же и платят эту « черную ЗП».


Ответить
  • 111
03.06.20 18:14

Взагалі від з-ти податки відмінити і самі будемо щомісячно відкладати на депозит( за 10 років так і зробила) і тепер % це і є теперішня моя пенсія і вклад є. А то прибутковий податок іде в місцевий бюджет і голови с/рад за 2019 рік задекларували по 450тис. грн. Виходить в них місячна така як медпрацівника річна,а потім ще їм з бюджету і пенсію платити-нехай самі відкладають а не за наш рахунок.

Ответить
  • ТАНЯ
03.06.20 20:45

я не верю нашему бизнесу. Никакое снижение нагрузки не заставит наш бизнес не экономить на нашей з-плате. Хотя в этом предложении рациональное зерно есть. Но это сработает только не с нашим бизнесом.Надо менять  саму концепцию пенсионного обеспечения.И наши западные кураторы давно намекают ^сама сама" Государство само мечтает избавиться от заботы о пенсионерах. Западная модель пенсионного накопительного  нам не подходит. Где мы будем хранить эти накопления? Вот с нас же удерживали с з-платы и где эти деньги? Мне их в пенсию не добавили.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям