Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


22.06.20
2960 6 Печатать

Запровадження процедури «кешбек» перенесено на 1 січня 2021 року

Відповідно до Закону України від 17.03.2020 р. № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» запровадження процедури «кешбек» перенесено на 1 січня 2021 року (далі - Закон № 533).

Законом № 533 внесено зміни, зокрема, до Закону України від 20.09.2019 р. № 128 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».

Нагадуємо, що механізм «кешбек» запроваджується в першу чергу для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на фіскальні чеки.

Звертаємо увагу, що механізм «кешбеку» передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) 100 % вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо реєстраторів розрахункових операцій, застосованих та сплачених порушником за його скаргою.

Яким чином буде реалізована процедура повернення коштів «кешбек»?

Cпоживач, який здійснив покупку від 850 грн та отримав чек, може його перевірити. Якщо чек виданий з порушенням, то покупець може подати скаргу до податкової служби та повернути 100 % вартості придбаних товарів. 

Подати скаргу можна буде, виключно, за допомогою Електронного кабінету після проходження електронної ідентифікації, з використанням кваліфікованого електронного підпису.

У скарзі необхідно зазначити:

прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, номер засобу зв'язку;

дату придбання товарів (робіт, послуг);

найменування та вартість придбаних покупцем товарів (робіт, послуг), найменування та/або податковий номер продавця, адреса господарської одиниці продавця або адреса місця придбання товарів;

у разі придбання товарів через мережу Інтернет - також зазначається сайт;

перелік документів, отриманих покупцем (споживачем) від продавця товарів (робіт, послуг) разом з придбаним товаром (роботою, послугою);

інформацію про розрахунковий документ;

номер банківського рахунку покупця (споживача), на який може бути перерахована компенсація.

До скарги обов'язково додаються електронні копії документів або копії документів, отримані шляхом сканування отриманих покупцем від продавця товарів (робіт, послуг) разом з придбаним товаром (роботою, послугою), про які йдеться у скарзі.

Покупець зможе отримати частину штрафних санкцій, які були сплачені продавцем, виключно, за результатами перевірки скарги про порушення платником податків встановленого порядку проведення розрахункових операцій із застосуванням РРО та стягнення санкцій.

По материалам ГУ ДПС у Миколаївській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Буржуй
22.06.20 07:08

Вот у меня вопроск налоговикам. Заработало все это. Пошел купил наушники за 1000грн. Чек не фискальный. Нажаловался. А как с налогообложеним.? Наушники у меня. 1000 получил. Это как премия. Облагать 19,5% кто будет? Или не надо.? И декларацию подавать? Но тогда это не 100%! Но самое главное-продавец выдавший не фискальный чек, готов ко всему. И получить с него штрафные санкции практически не удастся. Так что все это мыльный пузырь. Дырка от бублика.

Ответить
  • 2206
22.06.20 10:30

Буржуй, наушники за 1000грн. хоть того стоят?


Ответить
  • Юра Г.
22.06.20 10:29

Буржуй, Вам повезло, а мне на чек типа дали позырить на экране типа смартфона.
Расслабьтесь, ни кто и ни кому не даст.
Вы никогда не докажите, что Вам кто то что то не дал. Не  в этой стране. Нашей её назвать язык не поворачивается. Сами сделали из страны ИХ страну.
Вопрос больше к бене, когда уже у них на выходе будет касса.

Ответить
  • Светлана
22.06.20 08:59

умиляет "Якщо чек виданий з порушенням". РРО в смартфоне-то бишь чек нужно получить вместе с смартом

Ответить
  • Ігор
22.06.20 12:31

Светлана, розраховуйтесь карткою - по виписці видно кому платили.

Ответить
  • Юра Г.
22.06.20 10:31

Светлана, Наконец встретил родственную душу.
Именно так.
а не отдадут мне чек (на носителе) буду вызывать полицаев.
А вы?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям