Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.07.20
12815 21 Печатать

Подання письмових пояснень у разі зупинення реєстрації ПН

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник ПДВ може подати письмові пояснення та копії документів.

Письмові пояснення та копії документів, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

В письмових поясненнях рекомендовано надати інформацію щодо основних напрямків роботи.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено одного типу операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Перелік документів, необхідних для подачі Повідомлень щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК:

  • договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них на реалізацію та придбання;
  • договори, довіреності на реалізацію та придбання;
  • первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання та транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки­ фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні на реалізацію та придбання;
  • розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків на реалізацію та придбання;
  • документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності),
  • наявність яких передбачено договором та/або законодавством на реалізацію та придбання;
  • штатна чисельність, середня заробітна плата;
  • відомості щодо основних засобів підприємства, звіт 20-ОПП;
  • складський облік , оборотно-сальдові відомості;
  • наявність земельних ділянок (для с/х виробників);
  • статистична звітність 29сг, 4сг, 21сг, 37сг, 10мех (для с/х виробників).
По материалам ГУ ДПС у Запорізькій області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Диана
13.07.20 10:42

а так же фото с заблокированной налоговой 

Ответить
  • АА
13.07.20 11:19

Ситуация выходит на уровень беспредела. Если после нескольких заблокированных накладных предприятие добавляют в "ризиковані" за ознакою відсутності банківського рахунку?!!! При том, что в кабинете светится открытый счет. Руки опускаются.

Ответить
  • Євгеній
13.07.20 11:27

Заблокували ПН. Відправив ПОВІДОМЛЕННЯ з копіями та поясненнями. Прийшло РІШЕННЯ про РОЗБЛОКУВАННЯ, а Медку висять досі "РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА" вже 2-ий місяць.

Ответить
  • Алла
14.07.20 12:09

Євгеній, їх (ПН) потрібно повторно втягнути. Вони реєструються датою, коли ви відправляли.

Ответить
  • светлячок
13.07.20 13:50

Євгеній,
мне пришлось удалить заблокированную налоговую и перезатянуть ее с квитанцией о регистрации вытягом. 

Ответить
  • Елена
13.07.20 12:25

Євгеній, Возьмите новую сверку с ЄРПН и все будет ОК

Ответить
  • Світлана
13.07.20 13:52

Елена,як це зробити в Медку?
Дякую

Ответить
  • Анна
14.07.20 10:43

Світлана, сначала в реестре первичных документов удалите эту накладную, затем сделайте запрос на получение этой НН из ЕРНН (меню Довідки державних органів/Інформаційна довідка/Створити довідку СЕА ПДВ/J(F)1300107 - в этом запросе в таблице заполняем данные искомой налоговой (дата выписки, номер и ваш ИНН), внизу ставим отметку "імпорт документу з квитанцією". В результате ДФС пришлет Вам разблокированную налоговую с квитанцией и рег.номером.

Ответить
  • Татьяна
13.07.20 11:39

Может еще и анализы всех работников скидывать? Бред.

Ответить
  • UGG
13.07.20 12:13

Такой красивый список, что получается не менее 30 отсканированных листов к каждой заблокированной НН.
Кто-то действительно верит, что в комисии их будут читать/изучать?

Ответить
  • Катерина
13.07.20 13:17

UGG, реально их намного больше

Ответить
  • Фиба
13.07.20 14:19

Эти доки никто не читает и не смотрит. Приходит отказ в регистрации все-равно. Пришлось подавать скаргу на отказ с ТЕМ ЖЕ ПЕРЕЧНЕМ ДОКОВ! Одну разблокировали. На вторую ждем ответ...((

Ответить
  • Валентина
13.07.20 15:58

Фиба,подавала документы на 17 заблокированных корректировок, все 17 зарегистрированы.

Ответить
  • Татьяна
15.07.20 14:53

Валентина,а нам вибірково зареєстрували. Всі заблоковані розблокували через суд!!! 

Ответить
  • Нина1
13.07.20 15:04

Отказы приходят не потому, что у вас не хватает каких-то документов, а потому, что после массовых блокировок в феврале-мае они завалены разблокировочными нашими документами, а обрабатывать их они не успевают. Нарушать сроки рассмотрения они не имеют права. Поэтому им проще отписать, что у вас не хватает документов. А мы долбимся повторно. И опять становимся в очередь на рассмотрение. Ну сколько в день комиссия сможет обработать документов? Гораздо меньше, чем блокировок. Это мне подсказала бывшая налоговичка.

Ответить
  • UGG
13.07.20 16:05

Нина1, соответственно, комиссия центрального уровня, куда подаются скарги, будет "завалена" разблокировочными документами на порядок больше...
интересно, сколько (в шутках) пакетов документов на разблокировку успевают за день обработать?
а там же все в сканах (pdf), и Ctrl+F не нажмешь, и ничего не скопипастишь для поиска по своим внутренним базам

Ответить
  • UGG
13.07.20 16:06

*в штуках

Ответить
  • Наталія
13.07.20 15:56

Як ждати 365 днів,продавець загнеться коли йому покупець не заплатить.За травень зупинили реєстрацію,червневу податкову з тим самим товаром зареєстрували, але ми неоплатили тому що травнева не зареєстрована. і якщо так всі зроблять то прийдеться продавцю закриватися і нічого не робити крім розблокіровки нак. За що нас бухгалтелтерів так наказують?

Ответить
  • Сергей
13.07.20 17:06

есть еще вариант , но он не всем подходит, перешли на единый налог 5% без НДС, и никаких тебе блокировок 

Ответить
  • Я
13.07.20 19:26

Це все дійсно красиво написано. На справді - все в рази гірше. Хтось писав про 30 документів, так ось у мене був випадок, коли під одну НН подавала більше трьохсот файлів. Не документів, файлів. Тобто один файл це договір+рахунки+акти виконаних робіт або накладна+ ТТН. Надійшла відповідь - не достатньо документів. Скарга - те саме. Рік судів. Виграно все, що тільки можливо. І НІЧОГО!!!! Відповідь з Департаменту -знаємо, робимо все можливе, чекайте. І так вже третій місяць. Ніхто не відповідає ні за що, тільки бухгалтер. Ось введуть смертну кару для бухгалтера, який чомусь не там поставив кому....

Ответить
  • Татьяна
15.07.20 14:59

Я, в мене була точно така ситуація. Суд виграла і нічого, просто ДФС не виконувала рішення суду. То я написала лист в Управління з питань запобігання та виявлення корупції ДПС України  і не повірила своїм очам коли через 6 днів ПН була зареєстрована. Хоча перед тим також отримувала листи з відписками "вживаємо заходів". Спробуйте і Ви)))

Ответить