Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.07.20
4924 6 Печатать

Про порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної

Відповідно до п. 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі – Порядок № 1307), усі графи ПН, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками, крім випадків, визначених Порядком № 1307.

Підпунктом 5 п. 16 Порядку № 1307 передбачено, що графа 7 ПН заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Тобто графа 7 розділу Б ПН містить цифрове значення, що має не більше двох знаків після коми. В окремих випадках, коли ціни (тарифи) затверджено відповідними рішеннями уряду, у графі 7 ПН може зазначатися числове значення з більшою кількістю знаків після коми.

Підпунктом 9 п. 16 Порядку № 1307 визначено, що до графи 11 ПН вноситься сума ПДВ.

Графа 11 розділу Б ПН (графа 14 розділу Б розрахунку коригування) заповнюється у гривнях з копійками, але з урахуванням особливостей здійснення окремих операцій з постачання товарів/послуг допускається зазначення в цій графі показника з урахуванням арифметичного округлення до 6 знаків включно після коми.

Отже, вартісні показники ПН повинні містити не більше двох знаків після коми (крім окремих випадків щодо показників граф 7 та 11 ПН).

При цьому Порядком № 1307 не визначено обмеження щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначаються у графі 6 ПН, а також правила округлення як вартісних так і кількісних показників, отриманих внаслідок розрахунку.

Необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для вірного розрахунку вартісного показника у графі 10 ПН та рядків I – IX розділу А ПН.

Розрахунок вартісного показника, в якому внаслідок добутку показників   граф 6 та 7 ПН отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається вірним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знаку після коми округлення не призводить до збільшення такого знаку на «1» (одиницю).

По материалам ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ольга
16.07.20 09:18

Нигде в порядке не сказано о количестве знаков после запятой, ни  в графе 7, ни в любой другой. Так что, думаю, не стОит выдумывать и создавать себе головную боль в связи с округлениями 

Ответить
  • Светлана
16.07.20 11:11

Ольга,да,это так. Но покупатель выносит мозги из-за трех знаков после запятой и поэтому крутишься как можешь.

Ответить
  • алла
16.07.20 11:05

Чому МЕДОК приймає з необмеж.к-стю 7 графу?

Ответить
  • алла
16.07.20 11:08

чому МЕДОК пропускає необмежену к-сть після коми? 

Ответить
  • Перекатиполе
16.07.20 11:35

Читаем Налоговый Кодекс, статья 201.1 - обязательные реквизиты, 
пункты:
е) описание товара, его количество, объем;
є) цена поставки без НДС;
ж) ставка и сумма НДС;
з) общая сумма к оплате с НДС.
ГНИ перемудрили с копейками - три знака копеек НДС по каждой строке таблицы приводит к ошибке в итоговой сумме - обязательном реквизите НН, а значит отклонение по итогу не желательно.
Например: товар 1 и товар 2 по 11000 кг каждого по цене 10,90 грн./кг на общую сумму 239800 грн. Переносим в НН по строчно, выходит  99916,67+99916,67 + 19983,334 +19983,334 = 239800,01 грн. 
Налицо ошибка из-за нелогичного формата НДС.
Из раздела Б в строках с номенклатурой НДС вообще надо убрать - достаточно указания НДС в разделе А.

Ответить
  • Владимир
16.07.20 16:37

А це тому що коли вносять якісь зміни ніхто не думає про людей які будуть виконувати ці вказівки я бухгалтер зі стажем 40 років і нас завжди вчили думати в першу чергу про людей коли щось вводимо нове так наприклад коли у нас перейшли на ринкові відносини ми сиділи і самостійно рахували націнки на товари і дивились який % націнки примінити щоб коли продавці будуть продавати ці товари то щоб у них були такі ціни по яких булоб зручно дпавати здачу покупцям наприклад не 12 коп ,а 10- не 18 коп а 20 це все в наших руках і видаючи наказ по підприємству ми по максимуму робили все щоб люди працювали а не мучились  а зараз подивіться з цими копійками пів року мучились з зарплатами коли зняли з оббігу 2 ,5 коп всі сили мінфін кинув на цю проблему а проблему зробили на рівному місці і потім вся країна мучилась з цими копійками а чому тому що не вміють мислити в великих маштабах віддають сирі документи все тяп- ляп і зараз і так цей ПДВ закрутили сюжет так що ніби крім ПДВ  більше ніякої роботи у бухгалтерів немає а тепер іще додали ці копійки  після коми крадуть ПДВ мільярдами а в накладних сидимо і вираховуємо тисячні  після коми щоб накладна зійшлася а може вже пора посадити там таких спеціалістів якіб думали скільки це принесе доходу і чи варто всю країну кидати на таку механічну роботу і взагалі якщо щось нове вводите спочатку все продумайте відшліфуйте документ так щоб до нього потім не вносили мільйон поправок  а тоді вводьте  . Думайте про людей і державу а якщо не вмієте не беріться  робіть те що ви можете робити і не мучтеся самі і не мучте людей 

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям