Подпишитесь!


02.08.20
1747 6 Печатать

Маски на заняттях – необов’язково, контроль за станом здоров’я, заборона “шведського столу” в їдальнях – затверджено рекомендації закладам освіти для роботи з 1 вересня

З 1 вересня до закладів освіти допускатимуть лише у масках або респіраторах, водночас на заняттях маски можна буде не використовувати. Педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття і зможуть проводити уроки на відкритому повітрі. Відповідні рекомендації щодо організації освітнього процесу сьогодні, 30 липня 2020 року, затвердив Заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Тимчасові рекомендації розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.

На заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати. Водночас під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов’язковим. 

Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду. 

Персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,2 С. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язковим. 

Закладам також рекомендовано адаптувати освітній процес. Зокрема, проводити заняття на відкритому повітрі за можливості, передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях. У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами і аудиторіями. 

На період карантину заклади повинні забезпечити наступні умови безпеки:

 • місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень,
 • збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери,
 • підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук,
 • плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю,
 • обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту,
 • розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами,
 • провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття,
 • очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

Рекомендації також встановлюють особливості організації харчування. Так, у період карантину не дозволяється харчування за типом “шведського столу” та з самообслуговуванням. Заклад також повинен мати графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більш ніж 4-х осіб.

Працівники харчоблоку працюватимуть у захисних масках і одноразових рукавичках. Працівники, які видають страви або здійснюють розрахунок, додатково матимуть захисні окуляри або щиток. 

Керівники закладів також мають забезпечити проведення роз’яснень та інструктажів для персоналу та здобувачів щодо того, як запобігти зараженню та поширенню коронавірусу, як реагувати на симптоми COVID-19, як правильно використовувати і утилізовувати маски/респіратори, рукавички. Крім того, закладам рекомендовано розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з випадками COVID-19 у закладі.

Також встановлено рекомендації щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,2 С.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати до початку та в кінці робочої зміни. Вхід до салону автотранспорту здійснюється за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.

Нагадаємо, загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, продовжено до 31 серпня 2020 року.

З 1 серпня залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів встановлюватиметься один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”.

По материалам КМУ
Комментарии
 • Елена
02.08.20 14:01

Про салон транспорту понравилось, может ещё раз в этом году вымоют, а то грибы в резинках окон снова наросли.

Ответить
  Оценить
 • 2
 • 0
 • Непогода
02.08.20 19:28

А у нас в Одессе в борьбе с коронавирусом снесли "остановки - навесы общественного транспорта", чтоб не было возможности ни присесть, ни от солнца и дождя спрятаться. В начале карантина их чем-то обрызгивали, а сейчас - упростили себе задачу. 

Ответить
  Оценить
 • 5
 • 0
 • Юра Г.
03.08.20 08:36

Вот только средства борьбы с вирусом растринкали . за чей счет.. или стоит ожидать новых поборов с родителей школьников.

Ответить
  Оценить
 • 7
 • 0
 • Анна
03.08.20 10:13

В большинстве учебных заведений убрали даже медсестер, мотивируя "оптимизайцией расходов". Куда ж бежать внезапно заболевшим? Или директоров школ, училищ, колледжей  обяжут пройти курсы медицинские и будут они "паллиативными" медиками на своей территории?

Ответить
  Оценить
 • 4
 • 0
 • Татьяна
03.08.20 13:33

От мне понравилась фраза....очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.... КТО это будет делать.... в школах нет достаточного персонала.. для уборки.. не говоря.. об протирании ручек.... НАСМЕШИЛИ.

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 0
 • Наталья
03.08.20 16:39

Складывается впечатление, что авторы сего опуса из Минзрава не потрудились связаться со своими коллегами из Минобраза и взять статистические данные о наполняемости школ: городских и , особенно, районных  - так называемых нынче "опорных".
В основном школы переполнены,  в классах порядка 30 учеников и больше. В период перемены ученики потоками передвигаются. Каким образом их можно будет "рассортировать" и кто за этим будет следить - учителей катастрофически не хватает, а остальной персонал школы сокращен до запредельного минимума. Учитель за время перемены должен к  уроку приготовиться, а слежкой заниматься. Знакомый учитель рассказывала, что и раньше  за 10 минут перемены ей не всегда удается в туалет успеть.
 Как я понимаю, предлагают сделать начало уроков в разное время и плавающие индивидуальные перемены - ну да, тогда учителя с ума сойдут следить за всем этим, а дети будут постоянно путаться и опаздывать.
А еще круче будет ученикам опорных школ, которых рано утром со всего района свозят в школу и находятся они там все - от мала до велика - до последнего урока в старших классах, приезжают домой уже к вечеру.  Этих детей куда "мудрый" Минздрав  прикажет девать? Или возить их будет автобус каждого по индивидуальному графику класса. Чушь!  
Я уже не говорю о том,что на школу, где учится мой ребенок местный бюджет который год подряд не закупает вообще никаких моющих!  Все приобретается за взносы родителей. И тут вдруг появятся средства на закупку антисептиков в достаточном количестве и масок одноразовых для учителей, чтоб менять каждые 3 часа!  Как всегда, руководство школ  "нагнет" учителей на свои личные маски и будет ждать денег от родителей, чтобы обеспечить всю эту напридуманную бездарными головами хрень.

Ответить
  Оценить
 • 7
 • 0
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд