Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


05.08.20
4170 2 Печатать

Якщо не вистачає страхового стажу

Андрій Павловський, експерт з питань соціальної політики.

Що робити якщо не вистачає страхового стажу?

На сьогоднішній день законодавством встановлена пряма залежність розміру пенсії від величини страхового стажу та заробітку, з якого сплачено єдиний соціальний внесок. До страхового стажу зараховуються лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати не менше мінімального розміру.

В результаті пенсійної "реформи Гройсмана-Реви" мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію за віком збільшено в 2,5 рази до 35 років

Для нарахування пенсії громадянину України потрібно мати в цьому році  не менш як 27 років страхового стажу. Якщо стажу бракує, то влада милостиво дозволяє докупити страховий стаж шляхом  участі в системі загальнообов’язкового соціального страхування.

Тобто це можливість для осіб, які з різних причин не мають мінімально необхідного страхового стажу або працюють за межами України отримати пенсію шляхом сплати страхових внесків на добровільних засадах та гарантувати  пенсійні виплати  у разі досягнення пенсійного віку.

Для цього необхідно  укласти відповідний договір:

1. Звернутися до податкового органу за місцем проживання.

2. Надати такі документи:

– заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування або про одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

– копію трудової книжки (за наявності);

– виписку із системи персоніфікованого обліку ;

– копію документу, який засвідчує особу.

З особою, яка подала Заяву, після перевірки викладених у ній відомостей, у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання Заяви укладається Договір за обраним видом.

При укладанні договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, особа поступово може набувати необхідний їй страховий стаж – це страхування на майбутні періоди

Укладаючи такий договір, особа зобов’язується щомісяця сплачувати внески, оскільки страховий стаж обчислюється в місяцях. Розміри платежів обумовлюються в договорі й визначаються особою самостійно, але при цьому їх величина повинна бути не менше 22 % від мінімальної заробітної плати (мінімальний страховий внесок з 01.01.2020 – 1039,06 грн).

При укладанні договору на одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, особа  одноразово може сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в яких вона не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. При цьому, сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (22 %) на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2 , з 1 січня поточного року мінімальний страховий внесок за один місяць для одноразової сплати за попередні періоди складає 2078,12 грн., тобто за один рік  страхового стажу  - 24937,44 грн!

Чи багато в Україні людей пенсійного віку здатних купити рік страхового стажу за майже 25 тисяч, щоб потім отримувати мінімальну пенсію?!

Чи варто взагалі грати з державою в азартні пенсійні ігри кожен вирішує сам.

По материалам Ліга.Блоги

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ira
05.08.20 11:27

Якщо є такі гроші то варто їх вкладати в нерухомість або в інші інструменти пасивного доходу, а не дарувати державі.

Ответить
  • Андрій
05.08.20 12:27

Заплатити 2078 грн., щоб отримувати 1600 грн.? То це держава, чи лохотрон? 

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям