Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


11.08.20
10379 12 Печатать

Право на податковий кредит якщо у податковій накладній допущено помилку у коді згідно УКТ ЗЕД

Нагадуємо, що правила формування податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ та складання податкової накладної регулюються статтями 187, 198 і 201 ПКУ і регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Згідно з п. 201.1 і 201.10 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін. При цьому податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до п.п."і" п. 201.1 ПКУ у податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити, як зокрема, код товару згідно з УКТ ЗЕД.

Пунктом 198.6 ПКУ визначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ.

Помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді (п. 201.10 ПКУ).

Таким чином, податкова накладна, що містить помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, не дає змоги у повній мірі ідентифікувати здійснену операцію, а отже не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту.

Згідно з п. 192.1 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Для виправлення помилок, допущених в обов'язкових реквізитах податкової накладної, розрахунок коригування складається на дату виявлення помилки.

Отже, якщо при складанні податкової накладної допущено помилку у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, така помилка може бути виправлена шляхом складання постачальником товару розрахунку коригування до такої податкової накладної на дату виявлення помилки та реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН.

По материалам Офіс ВПП ДПС
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Бух
11.08.20 08:09

А как они узнают, правильный код или нет?

Ответить
  • Елена
11.08.20 11:29

Бух, вы как первый день бухгалтер... ГНИ отслеживает от поступления ГТД до продажи на конечника (производственника) именно по УКТЗЕТ,
вас наверное не разу не блокировали...

Ответить
  • бух
11.08.20 21:50

Елена, зачем же сразу так "первый день бухгалтер". Опыта в разблокировке у меня как раз предостаточно, более 500 штук было. Поэтому я как раз прекрасно понимаю, что отследить (и то, мягко говоря, с огромными ошибками) какую-то цепочку (кстати, у меня блокировали все, что было растаможено, т.е. по ГТД они коды не видят) еще можно. Но вопрос был - как они проверят правильность? Что мешает поставить код укзед кукурузы на запчасти? А если налоговых более 50 тыс штук в месяц? А если в каждой позиций более 100?

Ответить
  • Облікове Діло
11.08.20 08:33

Видаткова накладна (взагалі без коду товару), виходить, "дає змогу у повній мірі ідентифікувати здійснену операцію".

Ответить
  • Ольга
11.08.20 08:40

Они то узнают путем сопоставления входящих и исходящих, а как найти ошибку бухгалтеру. У меня строительство и бывают накладные до 60 позиций. Теперь нужно садится и проверять все коды. А где на это время, а главное смысл всей этой байды. Бессмертный Крылов, когда сказал, что виноват уже за то что родился. 

Ответить
  • Татьяна
11.08.20 10:16

Ольга, аналогічно. Також будівництво.... Це нічого не роби тільки коди перевіряй(((

Ответить
  • Ніна
11.08.20 09:44

Если меняются цифры в коде, попробуй еще зарегистрируй такой РК

Ответить
  • Виталий
11.08.20 11:44

Усложнить любой дурак может, а вот упростить только умный. 

Ответить
  • Надія
11.08.20 12:02

tg765

Ответить
  • Юра
11.08.20 12:05

а як, бляха, покупець має взнати правильність коду у виписаній йому податковій накладній?
як це класно. ви ні в чому не винні але ПК ми з вас знімаємо 

Ответить
  • Альона
11.08.20 12:49

Юра, як на мене помилкою в ПН може бути неправильно вказана якась цифра. Таке буває, коли покупець неуважно переніс код із вхідної ПН. І тоді такого товара не буде ні в старому, ні новому класифікаторі. Ідентифікувати товар не вийде. Звісно, код не за тією версією класифікатора теж іде як помилка, АЛЕ про продаж залишків до 3 го липня сказано про використання старого класифікатора. Для контролю вхідних і вихідних кодів лишається класифікація 2012 року. Тому і старі коди є правильними.

Ответить
  • Юрій
11.08.20 17:34

Круто якщо в цепочці постачання фірм 5-10. А помилку допустила перша фірма... І як останньому добитись, що код неправильний. І перевірити це не можливо. Тому це все на розсуд податкової...

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям