Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


21.08.20
2936 7 Печатать

7 запитань про послуги для ФОП на порталі "Дія"

Стати підприємцем за 10 хвилин – реальність. Вже майже півроку на порталі Дія громадяни можуть отримати три оновлені послуги для ФОП – створення, внесення змін та закриття. Послуги зручні і зрозумілі для громадян та містять багато підказок. Щоб зробити їх ще більш зрозумілими, відповідаємо на топ-7 запитань про послуги для ФОП на порталі Дія. 

Що потрібно для того, щоб отримати послуги на порталі?

У першу чергу, щоб отримати послуги на порталі Дія, потрібен електронний підпис (КЕП). Його можна отримати онлайн у ПриватБанку, або у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (https://czo.gov.ua/ca-registry). Без цього зареєструвати, закрити або внести зміни ФОП буде неможливо. 

Скільки часу займає подання заяви на порталі? Чи безкоштовні послуги?

Заяву на відкриття або внесення змін до ФОП можна подати протягом 10 хвилин. Подання заяви про закриття займає 2 хвилини. Послуги можливо отримати так швидко, тому що процес автоматизовано та спрощено. Наприклад, дані, які громадянин вже раніше вводив на порталі Дія автоматично підтягуються до заяви, так само, як і дані з вашого електронного підпису. Користувачу не доведеться вводити їх ще раз, а лише перевірити їх на достовірність. Усі послуги на порталі Дія можна отримати безкоштовно.

Як зрозуміти, який потрібен КВЕД? 

На порталі є тест та підказки для вибору видів діяльності. Також є зручний пошук за номером КВЕДу та за ключовими словами. Під час реєстрації варто звернути увагу, що КВЕД, який записаний першим, буде вважатися основним. Тому варто уважно перевірити цей момент.

Як самостійно обрати тип оподаткування?

Під час відкриття ФОП також потрібно обрати систему оподаткування: загальну чи спрощену. Розібратися яка група підходить досить легко, оскільки система містить багато підказок щодо обсягу оподаткування і тих податків, які необхідно буде сплачувати. Наприклад, під час реєстрації система вас запитає чи вели ви підприємницьку діяльність минулого року. Це запитання прописано для того, щоб допомогти правильно обрати систему оподаткування. Якщо ви протягом року громадянин вів підприємницьку діяльність і повторно відкриває ФОП, то спрощена система оподаткування буде недоступна. Загалом, група оподаткування також залежить від обраного КВЕДу. Система росто заблокує вибір тих груп оподаткування, які є недоступними для обраного типу діяльності. Це зручно, адже користувач просто не зможе помилитися на цьому кроці. 

Коли вже можна починати підприємницьку діяльність? Подання заяви на порталі – це весь процес реєстрації?

Після подачі заяви на реєстрацію ФОП, реєстратор розглядає заяву та вносить дані в ЄДР. Реєстрація відбувається протягом одного дня. Після цього можна працювати ФОП. Також після реєстрації ФОП потрібно обов’язково зареєструвати книгу обліку доходів. Це можна швидко зробити у податковій за місцем реєстрації. Книга ведеться за вибором у паперовому або електронному вигляді. Але, на жаль, зареєструвати книгу наразі ще неможливо онлайн.

На порталі можна внести будь-які зміни до ФОП? 

На порталі доступні зміни 3 видів даних – громадянство, види економічної діяльності та контактні дані. Що робити, якщо потрібно внести інші зміни? Звернутися до найближчого ЦНАП. Наприклад, змінити ПІБ, місце проживання, серію номер паспорту, податковий номер наразі можна лише офлайн. Важливо зауважити, що якщо користувач змінив КВЕД, то необхідно повідомити про це податкову. Це можна також зробити онлайн, але через електронний кабінет платника податків. Або ж звернутися особисто до податкової за місцем реєстрації.

Як закрити ФОП? Чому не можна це зробити лише за поданням заяви на порталі?

Подати заяву на закриття ФОП можна за 2 хвилини. За цією послугою ви можете припинити підприємницьку діяльність відповідно до даних ЄДР. Однак окремо необхідно також звернутися до податкової, сплатити податки та подати податкову звітність. За наявності ліцензій, необхідно буде їх припинити. А також закрити банківський рахунок. 

По материалам Міністерство та Комітет цифрової трансформації
Комментарии
 • Лариса
21.08.20 09:49

Як самостійно обрати тип оподаткування? Якщо  був підприємцем єдииником в прошлому році. чому нельзя зареєструватися єдиником в цьому році? і Якщо в цьому році був і закрився нельзя зареєструватися єдиником знову?

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • Сомневающийся Sкептиk
21.08.20 10:31

Лариса, якщо  був підприємцем єдииником в прошлому році, то можливо зареєструватися єдиником в цьому році. і Якщо в цьому році був і закрився, то нельзя зареєструватися єдиником знову в цьому році. 
Но ничто не мешает подать заяву не через Дію, а непосредственно в ДПИ. 
Кстати, вопрос для тех, кто подавал госрегистратору заяву по ЕН через Дію после "обновления" госреестра: раньше был глюк этого сервиса и ставку для 2 группы можно было указать только максимальную 20%. Появилась возможность указывать меньшую ставку (например, 10" от минималки)?

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 1
 • Непогода
21.08.20 10:04

Заяву можно подать за 2 минуты, за 10 минут, но толку? Срок выполнения этих заяв (в течение 24 часов) не выдерживается. Приходится звонить регистраторам, писать "дієвим", чтоб хоть как то сдвинуть с места продвижение заяв.

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 0
 • Влад
21.08.20 13:05

Непогода, это Вы еще не подавали на них жалобу на комисию минюста, а они не отвечали вам на нее тупыми отмазками Я уже проходил...

Ответить
  Оценить
 • 4
 • 0
 • марьяна
21.08.20 16:55

а куда писать то? чат бот не отвечает уже третий день. заявление ни разу не 24 часа. я понимаю что там возможно скопилось дел за то время что реестр не работал,и скорее всего они обрабатывают в порядке очереди. но вообще не понятно сколько ждать. у меня закрытие фоп. быстрее было ногами подать

Ответить
  Оценить
 • 2
 • 0
 • Непогода
22.08.20 16:28

марьяна, 19.08 через дию подала заяву на припинення фоп. В кабинете на дие появилось сообщение , что 21.08. заявка исполнена и номер кода "надання административной послуги". Обрадовалась, но рано. На сайте минюста ввела этот самый код и получила ответ - "послуга виконана не до конца". И что это значит? Сколько ждать этого конца? Теперь понятно проклятие китайцев- "чтоб ты жил во время перемен".

Ответить
  Оценить
 • 1
 • 0
 • 123
25.08.20 10:31

В июне (Киев) пыталась подать заяву на закрытие фоп. Через Дию ничего не получилось. Пришлось звонить в Центр послуг, где мне сказали, что нужно приходить лично. Через электронную запись. Запись была только на середину июля.

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
261469 292
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд