Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


06.09.20
851 1 Печатать

Мінрегіон: Платіжки споживача на комунальні послуги мають бути реальними

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, в Україні житлові будівлі оснащені на 81,3% – лічильниками теплової енергії, 17,0% – лічильниками гарячої води, 74,6% – лічильниками питної води.

Якщо прилад обліку не встановлено, мешканці оплачують послуги за встановленими нормами споживання, які є розрахунковими.

«Наразі у житлових будівлях не забезпечено стовідсоткового обліку комунальних послуг, незважаючи на вимоги Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». І заручником цієї ситуації є споживач, адже він оплачує послуги за нормами, які, у більшості випадків є завищеними. Тому одним із пріоритетних завдань, які маємо вирішити, – це питання обліку», – наголосила заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

Для забезпечення 100% обліку будівель вузлами комерційного обліку необхідний як додатковий час, так і фінансові ресурси.

Першочергово необхідно встановити вузли комерційного обліку теплової енергії та постачання гарячої води, адже саме послуги з теплопостачання займають у платіжці споживача найбільшу частку.

Наразі Мінрегіон опрацьовує можливість внесення змін до законодавства та отримання з державного бюджету коштів для фінансування робіт зі встановлення вузлів комерційного обліку у тих будівлях, де вони відсутні. З цією метою здійснюється детальний аналіз ситуації з облаштування вузлів комерційного обліку теплової енергії та гарячої води у кожному регіоні України та визначається потреба коштів для їх встановлення протягом 2020-2021 років.

«Платіжки споживача мають бути реальними та враховувати лише ті обсяги тепла чи води, які фактично спожито споживачами у відповідній будівлі та зафіксовані приладами обліку», – наголосила Наталія Хоцянівська.

По материалам КМУ
Комментарии
  • Ігор
06.09.20 12:38

Нарешті! Звісно, всі висловлювання на користь споживача треба вітати. Але чомусь не весело.
Справа в тому, що облік може бути різним. От облгази прокремлівських фірташа та григорішина та медведчука замість індивідуальних, встановили загальнобудинкові лічильники і, навіть у спекотні місяці, нараховують до 30 кубів на кожного, де встановлена тільки плита. Та в цьому випадку, температура в будинку повинна = температурі на Венері.
Крім того, у кожного мешканця повинна бути можливість скоротити своє споживання, особливо тепла. Також оминули питання якості.
І ще одне, чого взагалі прийнято не помічати: формування вартості. В Україні вартість комунпослуг, в тому числі Інтернет, кабельне, зв'язок (в нас чомусь більшість життєво-важливих послуг не вважають комунальними) вже найбільша в світі. Спитаєте, що тут головного? Та те, що в розумово-розвинутих країнах більша частка мешканців живе у індивідуальних будинках, а ні у багатоквартирних. Відповідно, відстані комунікацій набагато збільшуються і збільшується собівартість доставки до кожного споживача, але послуги все одно дешевше.

Ответить
    Оценить
  • 10
  • 0
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия Карантин выходного дня. Куда девать работников? [юрикам и ФОПам]...
27804 35
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд