Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.09.20
4767 5 Печатать

Підприємці продовжують виступати проти тотальної фіскалізації

Застосування програмних РРО члени Української Ради Бізнесу обговорили під час робочої онлайн-зустрічі з керівниками департаментів Державної податкової служби України. Домовленість про такі консультації було досягнуто під час зустрічі представників бізнес-асоціацій – членів Української Ради Бізнесу – із Головою Державної податкової служби України Олексієм Любченком, Першим заступником Голови ДПС Наталією Рубан, заступником Голови ДПС Наталією Калєніченко у серпні цього року.

Представники ДПС відзначили успіхи у впровадженні з 1 серпня програмних РРО: зокрема, на їх використання повністю перейшла сфера переказу коштів. На сьогодні програмні РРО вирішують питання передачі електронного розрахункового документа – електронного чека. Отримання його можливе на будь-який гаджет: ноутбук, мобільний телефон, – відзначили в ДПС.

Консолідована позиція бізнес-асоціацій – членів УРБ – полягає в тому, що тотальна фіскалізація 2-ї і 3-ї груп платників єдиного податку недоцільна та шкідлива. Більшість із цих підприємців не зможуть перейти ліміт у 5 або 7 мільйонів гривень на рік. Натомість Українська Рада Бізнесу пропонує фіскалізувати виключно ризикові групи товарів та платників. Це автозапчастини, ювелірні вироби, побутова техніка, електроніка, медичні вироби, готелі, ресторани, а також інформаційні платформи та диспетчерські служби.

Парламентський комітет із питань фінансів, податкової та митної політики підтримує ідею фіскалізації лише ризикових груп, а також встановлення критерію торгівельної площі як однієї з ознак. Що думають про ці пропозиції в Державній податковій службі?

Представники служби повідомили, що отримували листи-звернення від бізнес-асоціацій та окремих суб’єктів господарювання з пропозиціями, які частково збігаються з пропозиціями парламентського комітету. Проте цілісного обговорення пропозицій не було. Податкова служба готова до такого обговорення, запевнили представники служби. У свою чергу, Українська Рада Бізнесу надасть свої письмові пропозиції з цього питання.

Виконавчий директор Української асоціації прямого продажу Надія Бедричук окреслила побоювання підприємців, які реалізують свої товари виключно за безготівковою оплатою. Такі підприємці хочуть не мати справи з готівкою, а також не ставити РРО – оскільки не хочуть зайвого адміністрування, побоюються помилок, перевірок і штрафів. 

«Для цих підприємців існує тільки така пропозиція: будь ласка, пропонуйте вашим клієнтам, щоб вони оплачували з рахунку на рахунок. Це дуже несучасно і не сприяє розвитку безготівкових розрахунків. Для підприємців, які лякаються штрафів і застосування цього РРО, вихід – тільки тікати в тінь, відкривати свої інтернет-магазини за кордоном, працювати у соціальних мережах. Ми пропонуємо звільнити від РРО випадки, коли здійснюється оплата на рахунок юридичної особи або на розрахунковий рахунок ФОП. Де все контрольовано і де рахунки підлягають перевірці. У податкової є великі можливості, щоб контролювати ймовірні порушення. Давайте працювати над ефективністю перевірок, системою ризиків – замість того, щоб зробити заручниками ситуації всіх», – звернулася із пропозицією Надія Бедричук.

За словами представника Державної податкової служби України, обсяги інтернет-торгівлі значною мірою залишаються «тіньовими» для контролю, тому використання програмних РРО в цій сфері податківці вважають виправданим. Виходом може стати спрощення доступу податкової служби до рахунків платників податків під час перевірки: для цього потрібно внести зміни до законодавства. Але вже сьогодні, після фіскалізації сфери переказу коштів, продавцю, який отримує оплату на свій рахунок через ПТКС, не потрібно видавати фіскальний чек. Покупець повинен отримувати чек з пункту технічного комплексного самообслуговування. «Якщо умовно всі 100% ПТКС будуть фіскалізовані, тому, хто поставляє товар, видавати чек необов’язково. Оскільки підконтрольна операція відбулася на рівні покупця і надавача послуг із переказу коштів», – запевнив представник податкової служби.

Голова правління Української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк наголосив на необхідності фіскалізувати не окремих водіїв, а диспетчерські служби таксі: «Ми за РРО і за те, щоб усі гроші були пораховані. На ринку таксі їх треба рахувати через диспетчерські, а не намагатись контролювати сотні тисяч водіїв. Якщо держава не візьме під контроль диспетчерські служби, які володіють інформацією про кожне замовлення, – ви 50 млрд гривень на ринку таксі ніколи не фіскалізуєте».

Крім того, очільник асоціації звернув увагу на розроблений Міністерством інфраструктури законопроєкт, який передбачає придбання таксистами патенту, що звільняє від сплати будь-яких інших податків та не буде ефективним заходом для контролю над сектором. У податковій службі пообіцяли детальніше вивчити проєкт закону і надати свої висновки. Щодо фіскалізації диспетчерських служб таксі – то в ДПС запевнили, що підтримують ідею і мають усі технічні можливості для реалізації такого кроку.

Голова Асоціації імпортерів та дистриб’юторів автокомпонентів Вікторія Черкач зазначила, що для досягнення поставленої мети – перекриття схем тіньового імпорту, не потрібно фіскалізувати усі сфери діяльності, достатньо лише ризикові, до яких і належить сфера торгівлі деталями та приладдям для транспортних засобів. При цьому, необхідно виключити в таких сферах будь-яку можливість реалізації товарів, ввезених з порушенням митних правил. Чинний закон передбачає фіскалізацію 2-4 групи платників єдиного податку, тоді як платники 1-ї групи (торгівля на ринках ризиковими групами) залишаються поза фіскалізацією.

«За підрахунками нашої асоціації, на ринках продається близько 30-40% всіх автокомпонентів. Рівень контрабанди там досягає 80%. Більша частина – це товари, завезені поза митним контролем. І якщо ця сфера 1-ї групи не буде фіскалізована, обсяг реалізації через ринки – зокрема, автокомпонентів, – збільшиться. Гадаю, в інших сферах теж будуть зловживання. Ми подавали пропозицію до парламентського комітету  і підтримуємо фіскалізацію лише ризикових груп товарів, але наскрізну – 1-4 групи платників єдиного податку. Без будь-яких можливостей якось уникати цієї норми», – підкреслила Вікторія Черкач.

Цю позицію підтримав генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Пероганич: «Стосовно ризикових операцій – зокрема, і технічно складних виробів, – ми наполягаємо на тому, щоб залишилася фіскалізація для всіх груп, для всіх підприємців, незалежно від обсягів торгівлі, незалежно від того на якій площі вони торгують».

У Державній податковій службі готові розглянути пропозицію і не мають заперечень проти фіскалізації всіх ризикових груп товарів для всіх платників єдиного податку.

По материалам Українська Рада Бізнесу

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юра Г.
07.09.20 03:00

буду долго ржать, если они "заботясь о бизнесе" отменят намеченную программу. 
И тут закрадывается вопрос, не было ли это в сценарии.
Если так, то не факт, что зрители и массовка будут кричать браво сценаристам.

Ответить
  • Буржуй
07.09.20 07:29

Стараниями этих "борцов против всеобщей фискализации" чувствую могут разрешить 2 группе торговать без РРО жвачкой, молоком,хлебом, апельсинами. Но все остальные будут доказывать, что товар не импортный. Если же торгуешь импортом в чеке ставь код УКТ ЗЕД и номер ГТД. И естественно все доки на товар!

Ответить
  • Наталья
07.09.20 12:03

Буржуй, интересно, разве апельсины - не импортный товар? 

Ответить
  • Юра Г.
07.09.20 12:19

Наталья, у нас продают как местный продукт. А жвачку из смолы абрикоса.

Ответить
  • Лара
07.09.20 11:02

Как они утомили своими экспериментами. Когда хоть через одного начнут мозги включать (не уверена, что у каждого они есть)

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям