Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


11.09.20
1422 0 Печатать

Контрольовані операції: коригуємо неточності, виявлені в ціні КО чи сумі податкового зобов’язання

Нагадуємо, що платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету (п.п. 39.5.4 ПКУ).

Рекомендований порядок дій:

1. Визначити контрольовані операції, за якими потрібно провести коригування з метою забезпечення відповідності їх умов принципу «витягнутої руки».

2. Здійснити коригування відповідно до п.п. 39.5.4.1 ПКУ в додатках ТЦ та РI до податкової декларації з податку на прибуток.

Відповідні податкові різниці збільшують фінансовий результат до оподаткування згідно з пп. 140.5.1 та/або пп. 140.5.2 ПКУ.

Для цього необхідно розрахувати свої податкові зобов’язання відповідно до мінімального/максимального значення діапазону цін (рентабельності).

Нагадуємо, що Порядок розрахунку діапазону цін (рентабельності) та медіани діапазону цін (рентабельності) для цілей трансфертного ціноутворення затверджено постановою КМУ від 04.06.2015 р. № 381.

Якщо платник не скористався своїм правом проведення самостійного коригування, то розрахунок податкових зобов’язань за результатом контрольованих операцій проводиться з врахуванням значення медіани ринкового діапазону цін (рентабельності).

3. Сплатити суму податку на прибуток, самостійно нараховану в декларації.

4. Нарахувати та сплатити штрафні санкції (з урахуванням п.521 підрозд.10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ та роз’яснення з категорії 132.01 «ЗІР»).

Так, п. 50.1 ПКУ передбачено:

а) сплатити суму недоплати й штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до статті 39 ПКУ у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним;

б) відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за період, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

По материалам Офіс ВПП ДПС

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям