Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


20.09.20
621 6 Печатать

Уряд України приєднується до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC)

Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, підготовлене Мінсоцполітики, щодо приєднання Уряду України до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці, започаткованої на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 18 вересня 2017 року в місті Нью-Йорк (США).

Після отримання відповіді від секретаріату Міжнародної коаліції за рівну оплату праці Уряд України стане членом цієї коаліції разом з Конфедерацією роботодавців України, Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, Київським інститутом гендерних досліджень.

Наразі, за оцінкою, наданою в аналітичному огляді Міжнародної організації праці „Україна. Відповідність національного законодавства, політики та практик критеріям взаємодії Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC)ˮ, проведеного у травні 2019 року, Уряд України відповідає семи із одинадцяти визначених критеріїв для вступу до Коаліції.

Приєднання до Коаліції є важливим кроком у виконанні зобов’язання щодо зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, взятого Україною в межах участі в міжнародній ініціативі „Партнерство Біарріцˮ, до якої Україна приєдналася у серпні 2020 року.

Позитивний досвід держав, які приєдналися до Коаліції, є важливим для України з огляду на вибраний нею курс на євроінтеграцію та необхідність консолідації зусиль органів виконавчої влади, об’єднань профспілок, об’єднань роботодавців, організацій громадянського суспільства, а також наукових кіл, спрямованих на усунення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків.

На початку 2020 року в Україні середньомісячна заробітна плата чоловіків на 22 % перевищувала середньомісячну заробітну плату жінок.

Порівняно з 2019 роком цей показник покращився на 0,4 пункту (у 2018 році – 22,3 відсотки). Попри загальну позитивну динаміку в деяких сферах економічної діяльності (наприклад, у фінансовій та страховій діяльності) розрив в оплаті праці жінок і чоловіків становить до 35 відсотків. Майже однаковим є рівень оплати праці жінок і чоловіків у тих сферах, де заробітна плата невисока (адміністративне та допоміжне обслуговування, функціонування бібліотек, освіта).

Довідково

Коаліція - це міжнародна ініціатива, започаткована зацікавленими сторонами для зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, дотримання принципу рівної оплати за рівноцінну працю в усіх країнах і галузях.

До Коаліції приєднуються центральні органи виконавчої влади (міністерства, відповідальні за формування та реалізацію політики у сфері праці та зайнятості, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, центральні органи виконавчої влади в галузі статистики), об’єднання роботодавців і профспілок, відповідні агенції ООН, громадські об’єднання та наукові установи. 

По материалам КМУ
Комментарии
 • Шурик
20.09.20 06:13

Смотрящих придётся перевешать сначала.

Ответить
  Оценить
 • 8
 • 0
 • злой клоун
20.09.20 13:47

кто их об этом просил? достали со своим гендером!!! 17й день  несколько сотен шахтеров под землей бастуют , они гендерными "правами" занимаются, пздц..

Ответить
  Оценить
 • 28
 • 1
 • злой клоун
20.09.20 13:49

сказал "а", говори "б"
«Партнерство Биарриц» обязывает всех участников:обеспечить гендерный паритет в национальных, министерских и представительных делегациях,обеспечить всестороннее просвещение по вопросам сексуальности и здоровых взаимоотношений в школах и за пределами школы,обеспечить доступ к современной контрацепции и услугам по безопасному аборту,устранить вредные гендерные стереотипы и социальныенормы, включая идеи мужественности, которые вредны для всех полов,обеспечить принцип согласия, признавая, что секс без согласия – это изнасилование,требовать производства гендерной статистики,составлять бюджеты с учетом гендерных аспектов.

Ответить
  Оценить
 • 2
 • 0
 • Сомневающийся Sкептиk
20.09.20 15:25

Неужели теперь бухгалтеры-мужчины будут в равных правах с бухгалтерами-женщинами? 
Давно пора приравнять в правах и оплате суррогатных мам и суррогатных пап, объединить к чёртовой матери мужские и женские команды по футболу, хоккею и т.д.: а то – что это за безобразие, когда женщины играют отдельно, а мужчины отдельно? Смешанные команды – наше будущее 8 марта – подарки не только женщинам, но и мужчинам! День матери приравнять с Днём отца, а День отца с Днём матери, День защиты детей переименовать в День защиты детей, мужчин, женщин и хомяков. Запретить изготовлять и продавать одежду, обувь по гендерному признаку: всё должно быть одинаковым по фасону
 
  

Ответить
  Оценить
 • 17
 • 1
 • Светлана
21.09.20 07:37

Сомневающийся Sкептиk,хочу добавить- с 1 сентября всем по пять! А с нового года всем по шесть! Абсолютно всем.

Ответить
  Оценить
 • 4
 • 0
 • Наталья
21.09.20 09:42

А они не хотят приравнять нашу зарплату к зарплате в Европе?

Ответить
  Оценить
 • 7
 • 0
В фокусе фото автора
Ушакова Лилия Форма № 1ДФ за 3 квартал: аренда, займы, ФЛП, штрафы …...
578 0
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд