Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.09.20
3555 2 Печатать

На що звертають увагу суди, кваліфікуючи договір ЦПХ як трудовий

В 2018 році фахівцями ГУ Держпраці у Харківській області було проведено захід державного контролю у формі інспекційного відвідування фізичної особи-підприємця С. За результатами заходу було встановлено порушення суб’єктом господарювання частини 3 статті 24 КЗпП України, одного працівника допущено до роботи без належного оформлення трудових відносин.

Обставини справи. Фізичною особою-підприємцем С. було укладено договір про надання послуг. Предметом цього договору є послуги, що полягають в проведенні організації процедур лікувального масажу у приміщенні фітнес центра замовника.

Верховний суд зазначив, що жодним пунктом договору не встановлено обсяг виконуваної роботи у вигляді конкретних фізичних величин, які підлягають вимірюванню. Не містяться у договорі і відомості щодо того, який саме конкретний результат роботи повинні передати виконавці замовникові, не визначено переліку завдань роботи, її видів, кількісних і якісних характеристик.

Також, Верховний суд навів ознаки трудових відносин, що дало підстави вважати, що договір цивільно-правового характеру підприємцем було укладено з метою приховування фактично існуючих трудових відносин, а саме:

– періодичність (два і більше разів) надання особі винагороди у грошовій або натуральній формі за роботу, виконувану в інтересах іншої особи, тобто оплата здійснювалася не одноразово при отриманні кінцевого індивідуально-визначеного результату, а носила системний характер за послуги (роботи) надані в процесі виконання конкретної трудової функції;

– особисте виконання особою роботи (надання послуг) за конкретною кваліфікацією, професією, посадою за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи (надаються послуги), або уповноваженої нею особи;

– особа виконує роботи (надає послуги) подібні до роботи, що виконуються штатними працівниками роботодавця;

– робота виконується (послуги надаються) на визначеному особою, в інтересах якої виконуються роботи (надаються послуги), або уповноваженою нею особою, робочому місці.

Юридичні та фізичні особи-підприємці, залучаючи працівників до найманої оплачуваної праці та укладаючи з такими особами цивільно-правові договори, замість трудових, позбавляють останніх основних прав та гарантій, встановлених Конституцією (стаття 43-46) та законами України.

Таким чином, фізичній особі-підприємцю С. доведеться сплатити штраф понад 100 тисяч гривень.

По материалам Держпраці

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • *
21.09.20 14:02

Занадто багато прав та гарантій чомусь дісталось на плечі бізнесу, а не держави, яка гарантує. Тому й не хочуть приймати на постійну роботу. Гарантії - це добре. Але у бізнесу повинні бути чіткі правила. Зробили роботу - заплатили кошти. Є чіткі терміни мінімальних відпусток, їх і закладають у бюджет. Якщо працівник не хоче працювати, або не підходить за кваліфікацією, можна звільнити без проблем. Так у всьму цивілізованному світі. У нас ще спобуй вигнати якусь багатодітну або чергову "дитину" перебудови, яки нічого не роблять. А усілякими гарантіями повинні займатися або державні структури, або страхові компанії. Єдине, що повинен гарантувати роботодавець, це відпустка. В єдиному числі. А не купа варіантів та пільг, в яких чорт ногу зломить. Ще й штрафи. А навіщо це бізнесу? В чтому він винен? Лікарняними взагалі повинні займатися ФСС та страхові компанії.

Ответить
  • *
21.09.20 14:06

Біда нашої держави - це спадщина СРСР. Мільйони громадян були виховані з твердим переконанням, що хтось повинен іх нянькувати. І досі ніяк не з'явиться в народі усвідомлення в тому, що кожен повинен за себе відповідати сам. А державні гарантії і всілякі допомоги існують лише для того, щоб ті, хто не спроможен заробити, не лазили по чужих карманах у маршрутці. А не тому, що інші платиники податків,які не мають пільг і гарантій, повинні ії утримувати. 

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям