Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.09.20
6877 4 Печатать

Реформа системи соціального страхування. Пропонується об'єднати ПФУ та ФСС

16 вересня 2020 року відбулося засідання робочої групи в режимі відео-конференції з опрацювання проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України (реєстр. № 3663) за головуванням Першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайла Цимбалюка.

Система соціального страхування щорічно потерпає від дефіциту коштів на забезпечення соціальних гарантій громадянам. З року в рік держава компенсує дефіцит Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду України. Один з шляхів зменшення відповідних витрат з Державного бюджету України - зміна системи управління фондами.  

“Думаю, для багатьох людей відкриттям є той факт, що адміністративні витрати Пенсійного Фонду України та Фонду соціального страхування, що у свій час був утворений через об’єднання Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, фінансуються за рахунок коштів єдиного соціального внеску. За рахунок коштів, які б мали йти на майбутню пенсію людям, утримуються ці фонди. Також за рахунок ЄСВ фінансується Державний центр зайнятості. Так не має бути. Всі три фонди із розгалуженою мережею по всій країні мають фінансуватися із Державного бюджету України. Це маємо зробити згодом. Наразі потрібно провести оптимізацію витрат фондів та спрямувати вивільнені кошти на підвищення соціальних виплат людям”, - сказав автор законопроекту, народний депутат України Михайло Папієв.

Так, законопроектом № 3663 пропонується з 1 січня 2021 року об’єднати адміністративні структури Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування задля скорочення адміністративних видатків та підвищення ефективності виконання ключових функцій фондів, пов’язаних зі здійсненням страхових виплат.

Учасники робочої групи узгодили необхідність доопрацювати законопроект з урахуванням постатейних пропозицій, які мають надати міністерства, фонди та інші стейкхолдери автору законодавчої ініціативи у десятиденний строк. “Доопрацьований усіма сторонами процесу законопроект можна буде винести на розгляд парламенту і рекомендувати прийняти у першому читанні. Ідеологічно законопроект дуже важливий, особливо враховуючи те, що мова йде про кошти населення. І ми маємо дбати про кожну копійку, що надходить до державі від її громадян”, - резюмував Голова робочої групи Михайло Цимбалюк.

По материалам Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • (((
21.09.20 11:40

Вот тетеньки с соцстраха растроятся

Ответить
  • Федір
21.09.20 14:45

Думаю, не только они расстроятся.
В ст.28 говорится: "5. Матеріальне забезпечення, передбачене цим Законом, виплачується у разі, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше одного календарного місяця з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, шести календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, з дня смерті застрахованої особи або члена сім'ї, який перебував на її утриманні."
Главное в этом Законе то, что хотят профсоюзы и работодателей убрать от денег ФСС. 

Ответить
  • Наталья
21.09.20 16:53

Как красиво все рассказали, со слезами на глазах. Все фонды финансируются за счет фонда ЕСВ. на всех средств не хватает. Но лет 10 назад все эти фонды финансировались каждый в отдельности. Отчеты сдавали по всем 4 структурам : пенсионный фонд, центр занятости, ФСС от временной потери трудоспособности, фонд соцстрахования от несчастного случая на производстве. И соответственно платили туда же взносы. Затем все объединили для упрощения  администирования и т.д. Все ставки налогов суммировали и стали платить единый социальный взнос. Все были рады и счастливы. Когда ставку ЕСВ уменьшили до 22% все встало на круги своя. Средств стало не хватать. Сейчас, спустя более 5 лет это стало очевидным. Давайте теперь снова всех разделим. Как с налоговой и таможней. То соединяли, то разъединяли. И все типа во благо. Но оно, это светлое, так и не наступает.

Ответить
  • 123
21.09.20 17:06

зато контролюючі органи постійно нові створюють.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям