Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.10.20
2024 3 Печатать

В умовах кризи неприпустимо збільшувати податкове навантаження на бізнес – заява щодо проєкту Державного бюджету-2021

Члени Української Ради Бізнесу, до складу якої входять асоціації різних галузей економіки, проаналізували проєкт Закону про Державний бюджет на 2021 рік і супутній проєкт податкових змін № 4101 та зазначають, що проєкти містять значну кількість ризиків, не покращують умови ведення бізнесу в Україні, збільшують податкове навантаження, не сприяють виходу з кризи та несуть загрози макроекономічній стабільності України.

Перш за все варто зазначити, що в умовах кризи, коли бізнес із великими складнощами відновлює свою роботу, неприпустимиме збільшення податкового навантаження. Це стосується підвищення мінімальної заробітної плати, закладене до проєкту бюджету (до 6000 грн та 6500 грн у 2021 році), що призведе до збільшення навантаження на малий та середній бізнес, створить ризики зростання тінізації економіки.

Також є неприпустимим повернення необхідності сплати ЄСВ для самозайнятих осіб та ФОП, які одночасно працюють як наймані працівники за трудовим договором та сплачують ЄСВ у розмірі не менше за мінімальний страховий внесок. Подвійна сплата ЄСВ суперечить суті цього внеску.

Другим значним недоліком проєкту Державного бюджету є передбачений дефіцит у 270 млрд грн (близько 6% ВВП). Цей показник необгрунтований та зависокий, створює суттєві ризики для економіки України. Він має бути скорочений до 3-4% від ВВП за рахунок скорочення видатків бюджету та додаткових надходжень від заходів із детінізації економіки.

Третім недоліком, на думку бізнесу, є те, що проєктом Державного бюджету та супутніми проєктами не передбачено інструментів залучення внутрішніх інвестицій та підтримки інвестиційних програм і експорту у цей складний кризовий час – зокрема, відсутні норми щодо запровадження податку на виведений капітал на заміну корупційного податку на прибуток, не передбачено необхідного фінансування Експортно-кредитного агентства тощо.

Представники українського бізнесу закликають народних депутатів врахувати надані пропозиції і суттєво доопрацювати проєкти Держбюджету на 2021 рік та проєкт щодо податкових № 4101, привівши Бюджет до реалістичних показників та спрямувавши податкові зміни на розвиток, а не проїдання.

По материалам Українська Рада Бізнесу

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Павло
09.10.20 08:34

От лицеміри.Пишуть про про недопустимість зростання податкового навантаження і в той же час проштовхують законопроект 3131 -Д про збільшення майже в 5 разів податкового навантаження на селян одноосібників.

Ответить
  • Ксюша
09.10.20 09:25

Павло, А как им еще землю скупить. Пока налогами задавят. И это только цветочки будут.  

Ответить
  • ***
09.10.20 11:08

Вывод такой: зелень приведенная к власти это завершающий этап грандиозного стратегического плана развала Украины! Сфабриковов 1 тур выборов! Я не верю, что петя тогда победил, это все сфабриковано. Приди тогда к власти Тимошенко, она предотвратила бы бардаки, создала бы нормальную команду, выбрав лучших спецов в во всех отраслях економики со всех партий!, но этого не случилось, а Эти доворуют остальное, что не доворовали за 30 лет, их предшественники, а неумение руководить страной, оголило все и вывернулось наизнанку!
И все заявления всяких ассоциаций - это пустой звон! Заявляйте - не заявляйте ничего не поменяется! кум с кумом даже решили какие уколы будут ставить украинцам, заявив, что он с женой и детьми уже вакцинировались! где и в какой стране может такое быть!? Это какой -то дурдом! 

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям